DAJ CYNK

Tablet Asus Fonepad z procesorem Intel Atom

27.02.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2871

Ważne 2

0

Asus Fonepad łączy w sobie funkcje smartfonu z wszechstronnością 7-calowego tabletu. Wysoką wydajność zapewnia procesor Intela.

Asus Fonepad łączy w sobie funkcje smartfonu z wszechstronnością 7-calowego tabletu. Wysoką wydajność zapewnia procesor Intela.

Asus Fonepad to kompaktowy tablet w metalicznej obudowie - waży niespełna 340 gramó przy grubości 10,4 mm. Urządzenie korzysta z najnowszego modelu procesora Intel Atom Z2420 (jeden rdzeń 1,2 GHz) uzbrojonego dodatkowo w grafikę PowerVR SGX540 i 1 GB pamięci RAM. 7-calowy wyświetlacz tabletu wykonany został w technologii IPS LCD i ma rozdzielczość 800 x 1280 pikseli.

Moduł HSPA+ (pobieranie do 21 Mb/s) sprawia, że Asus Fonepad to urządzenie, które pozwala użytkownikowi być zawsze online. Tabletu można używać do prowadzenia rozmów telefonicznych, zarówno przy przy użyciu wbudowanego mikrofonu cyfrowego z funkcją redukcji szumów, jak i opcjonalnego zestawu słuchawkowego Bluetooth. Fonepad jest dostępny w wersjach z 8 GB i 16 GB wbudowanej pamięci, a do tego posiada wejście na kartę miroSD, zapewniającą do 32 GB dodatkowej przestrzeni dyskowej. Wszystkie modele posiadają przednią kamerę (1,2 Mpix) do wygodnego prowadzenia rozmów wideo. Opcjonalna, tylna kamera (3 Mpix) z funkcją autofokus pozwala na nagrywanie filmów w jakości HD. Technologia Asus SonicMaster z procesorem MaxxAudio 3 opracowanym przez Waves zapewnia wyraziste brzmienie i wysoką jakość dźwięku.

Litowo-polimerowa bateria o pojemności 4270 mAh zapewnia nawet 9 godzin ciągłej pracy urządzenia (czas pracy baterii mierzony podczas odtwarzania filmu w jakości 720p HD, jasności 100 nitów i włączonych antenach Wi-Fi i 3G). Zainstalowana Floating App pozwala na łatwe zarządzanie uruchomionymi aplikacjami i multi-tasking, SuperNote lite umożliwia tworzenie odręcznych notatek i rysunków, a WebStorage Office Online służy do mobilnej edycji dokumentów kompatybilnych ze standardem Microsoft Office. Użytkownicy Fonepadów otrzymują również darmowy, dożywotni abonament na 5GB przestrzeni dyskowej w serwisie Asus WebStorage.

Asus udostępni użytkownikom dwa opcjonalne akcesoria dla tabletu Fonepad. VersaSleeve 7 (w jednym z czterech wariantów kolorystycznych) to zawijany, składany pokrowiec, który jednocześnie chroni urządzenie przed uszkodzeniami i podpiera ekran w jednej z dwóch pozycji, ułatwiając pisanie i oglądanie filmów. Turn Case to lekka obudowa dla tabletu Fonepad, z miękką warstwą wewnętrzną, która utrzymuje ekran w czystości i pozwala ustawić go pod kątem odpowiednim do oglądania filmów.

Fonepad i opcjonalne akcesoria trafią do sprzedaży w wybranych krajach w marcu. Ceny tabletu rozpoczynają się od 249 dolarów (sugerowana cena detaliczna) za wersję z 8 GB pamięci i tylną kamerą 3MP na rynkach regionu APEC oraz od 219 euro (sugerowana cena detaliczna) za wariant z 16GB i bez tylnej kamery sprzedawany w Europie. VersaSleeve będzie dostępny w cenie 19,99 euro, a Turn Case 39,99 euro.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Asus

Komentarze
Zaloguj się