DAJ CYNK

T-Mobile US: Jeden numer telefonu dla wszystkich urządzeń

09.12.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10119

Ważne 12

3

T-Mobile USA odpowiedział na usługę NumberSync sieci AT&T, rozpoczynając testy Digits. Jeden numer telefonu można wykorzystywać w wielu urządzeniach.

T-Mobile USA odpowiedział na usługę NumberSync sieci AT&T, rozpoczynając testy Digits. Jeden numer telefonu można wykorzystywać w wielu urządzeniach.

O ile plany taryfowe korzystające ze wspólnego pakietu usług stają się powoli standardem, o tyle już korzystanie z jednego numeru na kilku urządzeniach, bez konieczności przekładania karty SIM to wciąż rzadkość.

Inżynierzy z T-Mobile opracowali zupełnie nowy IMS (IP Multimedia Subsystem), który pozwala na inną identyfikację użytkownika niż na podstawie karty SIM (HLR). Daje to zarówno furtkę do korzystania z jednego numeru na wszystkich posiadanych urządzeniach, jak i możliwość przypisania dowolnej liczby numerów do jednego telefonu.

<: F2876 :>
Możemy przypisać swój numer telefonu do dowolnego urządzenia - do kilku różnych telefonów czy do smartwatchy i tabletów. Założenia usługi są podobne do połączeń VoIP (Skype czy Viber), jednak obsługa VoLTE i priorytetowe traktowanie połączeń głosowych kosztem transmisji internetowych gwarantują stałą, wysoką jakość połączeń.

<: F2877 :>
Nic nie stoi też na przeszkodzie by swój prywatny numer w T-Mobile przypisać do telefonu służbowego w innej sieci. Ponadto, połączenia da się realizować przez przeglądarkę internetową czy w roamingu, korzystając z Wi-Fi w telefonie.

Usługę Digits w formie aplikacji można zainstalować na dowolnym telefonie z Androidem w wersji przynajmniej 5.0 lub z iOS-em od wersji 9. Samsungi Galaxy Note 5, S6 i S7 nie wymagają nawet instalowania programu - Digits jest już zaszyty w aplikacji telefonu.

Co więcej, usługa synchronizuje na wszystkich urządzeniach historię połączeń i wiadomości - można więc np. kontynuować SMS-owy czat dowolnie zmieniając w międzyczasie urządzenia. Finalna wersja Digits będzie dostępna na początku przyszłego roku, już teraz natomiast klienci T-Mobile USA mogą korzystać z niej bezpłatnie w ramach testów wersji Beta.

Źródło tekstu: T-Mobile USA

Komentarze
Zaloguj się
33. LuiN
0

2016-12-12 11:09:11

@27, Maxcio - obie formy są poprawne i występują w Słowniku Języka Polskiego.

Odpowiedz

32. ~Master Chief
1

2016-12-12 09:55:54

Nie czekam z niecierpliwością na coś takiego, nie jest mi potrzebne. Wolę mieć wszystko w jednym urządzeniu a nie w chmurkach i 10 urządzeń na raz.Poza tym widzę w takim rozwiązaniu spore zagrożenie prywatności. Słyszeliście już kiedyś o sklonowanych kartach SIM? ;)

Odpowiedz

31. ~1nr na 2 sim
0

2016-12-10 22:54:13

@20 wlo, a w orange jest taka usługa? Jak się nazywa?

Odpowiedz

30. ~piotrmak
0

2016-12-10 21:28:20

SirmarK: Zejdź na ziemię. Poczytaj Orsona:)

Odpowiedz

29. SirmarK
0

2016-12-10 13:13:28

#27. Maxcio: &quot;inżynierzy&quot; jest jak najbardziej formą poprawną. Jeszcze jakieś wymienisz, bo ponoć &quot;bez liku&quot;?

Odpowiedz

28. ~nicolas
-1

2016-12-10 11:07:34

Kiedy w Polsce będzie T Mobile pl:)

Odpowiedz

27. Maxcio
3

2016-12-10 11:04:13

&quot;Inżynierzy z T-Mobile&quot;. Poprawna forma to &quot;Inżynierowie...&quot;. Błędów u was bez liku.

Odpowiedz

26. ~Werner
0

2016-12-10 09:59:15

Oby szybko weszło i w ojczyźnie naszej. Praktyczna opcja

Odpowiedz

25. ~koniec SIM
0

2016-12-10 08:47:01

A kiedy wreszcie koniec Sim? Każdy telefon powinien być domyślnie wpuszczany do sieci wyciętej do jednej strony logowania wspólnej dla wszystkich opów. Logujemy się na swoje dane, które otrzymujemy po zakupie oferty i tyle. Koniec z zabawą w karty, tylko ktoś na nich nie zarobi w skali globu, a to niezły hajssssssss :D

Odpowiedz

24. Gregrin
0

2016-12-10 01:52:59

Jak zobaczyłem jak z komputera sprawdza sms/''y to od razu skojarzyło mi się z teleplay :D

Odpowiedz

23. ~frrew
1

2016-12-09 21:37:45

też mi nowośc kilkanaście lat temu instalowałem na centralach telef. polskiej firmy telekomunikacyjnej z Pomorza taką usługę która nazywała się wirtualny numer. Można było z każdego telefonu podłączonego do centrali zalogowac się na swój numer po podaniu pin-u i dzwonic jak ze swojego. Oczywiście to nie był system gsm a telefonii... stacjonarnej... i to już kilkanaście lat temu więc żadne odkrycie.

Odpowiedz

22. ~
0

2016-12-09 21:18:27

Przydałoby się. Żona ma 7GB internetu w telefonie i tego nie wykorzystuje a chciałbym mieć drugą kartę w modemie która by korzystała z tego transferu.

Odpowiedz

21. ~gość98
0

2016-12-09 19:05:47

@19 - nie wiem jak jest u innych operatorów Pisałem o orange bo korzystam z podobnej usługi, tylko internetowej.

Odpowiedz

20. wlo
0

2016-12-09 18:38:12

12 - nie pamiętam jak to działa, bo całe lata temu widziałem jak to działa.No rzeczywiście - w Plusie było (jest?) to płatne. 10 złotych bodaj. Netto ;-)

Odpowiedz