DAJ CYNK

T-Mobile: Lepszy telefon od operatora niż z wolnego rynku

21.11.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 64

Ważne 4

16

Sieć T-Mobile przygotowała artykuł, w którym przekonuje, że telefony zakupione u operatora to lepszy wybór niż zakup na wolnym rynku.

Sieć T-Mobile przygotowała artykuł, w którym przekonuje, że telefony zakupione u operatora to lepszy wybór niż zakup na wolnym rynku.

Prawie 1400 różnych testów pod kątem bezpieczeństwa i optymalizacji przeprowadzanych jest zanim urządzenie trafi do portfolio Deutsche Telekom, do którego należy T-Mobile. Dodatkowo prawie 70 testów i optymalizacji T-Mobile realizuje lokalnie, w Polsce.

Powyższe testy i optymalizacje zapewnić mają:

  • Lepszy zasięg - testując urządzenia operatorzy często modyfikują oprogramowanie modułu radiowego, tak by jak najlepiej dostosować je nie tylko w konfiguracji nadajników, ale nawet do sposobu, w jaki najczęściej korzystamy z telefonu w konkretnym regionie. Ciekawostka: urządzenia produkowane z myślą o rynku azjatyckim często dostosowane są do trzymania w lewej ręce. Smartfon sprowadzony np. z Chin, mimo obsługi wszystkich niezbędnych pasm i standardów może więc działać gorzej niż jego lokalny odpowiednik, właśnie z powodu takich szczegółów.
  • Szybsze połączenia i wyższą prędkość - dostosowanie telefonu do potrzeb konkretnego operatora pozwala upewnić się, że będzie on przełączał się odpowiednio szybko między częstotliwościami, standardami, czy mówiąc ogólnie: nadajnikami. Telefony kupione na wolnym rynku pozbawione są tej przewagi.
  • Nowe funkcje - klienci T-Mobile mogą korzystać z HD Voice a od kilku dni VoLTE oraz VoWiFi. Do tego jednak jest potrzebne urządzenie które będzie "nauczone" nowego standardu. To odbywa się poprzez dystrybucję aktualizacji oprogramowania sprawdzonego i przetestowanego przez T-Mobile.
  • Dłuższy czas działania - dzięki dostosowaniu oprogramowania, operatorzy gwarantują, że smartfony kupione u nich są zoptymalizowane pod kątem działania właśnie w ich sieci. Oznacza to, że są w stanie dużo mniej energii poświęcać na kontakt ze stacjami bazowymi. Różnice czasu pracy sięgają kilkunastu po kilkadziesiąt procent.
  • Aplikacje gotowe to użycia - w wypadku telefonów zakupionych u operatorów, oparte na aplikacjach usługi sieci są dostępne od pierwszego uruchomienia urządzenia. Mamy pewność, że są one bezpieczne i np. nie ma naliczania opłat za transmisję danych, jeśli takie są założenia usługi T-Mobile.
  • Jakość aktualizacji oprogramowania - chociaż testy operatorskie zajmują trochę czasu, pozwalają uniknąć problemów z akumulatorem czy zasięgiem. Pomimo że dla fanów nowych technologii najnowsza wersja oprogramowania to podstawa, to jednak zwykły użytkownik ceni sobie przede wszystkim stabilność i niezawodne działanie telefonu.
  • Obsługa techniczna i serwisowa - wiadomo, gdzie oddać urządzenie gdy się zepsuje i nawet zagubienie faktury nie będzie stanowić problemu. Wiadomo gdzie zawsze można zadzwonić z prośbą o wyjaśnienie funkcjonalności lub pomoc w konfiguracji czy obsłudze. Nie ma ryzyka, że smartfon pochodził będzie z nielegalnego źródła, że utknie w punkcie celnym na granicy itp.

Sieć T-Mobile w swoim artykule podkreśla przy tym, że urządzenia zakupione poza dystrybucją T-Mobile oczywiście też będą działać, a w bazie operatora jest już ponad 1500 różnych modeli. Te brandowane mają jednak pozwolić na pełne korzystanie z potencjału sieci.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się