DAJ CYNK

Szafirowe szkło ochronne do smartfonu

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7785

Firma ZAGG wprowadziła na rynek hybrydowe szkło ochronne InvisibleShield Sapphire Defense, w którego konstrukcji wykorzystano szafir.Firma ZAGG wprowadziła na rynek hybrydowe szkło ochronne InvisibleShield Sapphire Defense, w którego konstrukcji wykorzystano szafir.

Szkło Sapphire Defense zawiera cząsteczki szafiru, jednego z najtwardszych minerałów na ziemi, które wzmacniają jego powierzchnię i skutecznie chronią ekran przed uszkodzeniem. Jak twierdzi producent, za sprawą jego produktu ekran jest siedmiokrotnie bezpieczniejszy niż przy braku dodatkowej ochrony.

W dziesięciostopniowej skali Mohsa, klasyfikującej twardość minerałów, zwykłe szkło plasuje się na piątej pozycji (np. Gorilla Glass 5), podczas gdy na najwyższej, dziesiątej pozycji oznaczającej najtwardszy minerał jest diament. W tej skali szafir zajmuje 9 miejsce. Tutaj uwaga, w komunikacie producenta mowa jest o wytrzymałości czystego szafiru, a nie kompozytu zastosowanego w szkle firmy ZAGG.

W swoim najnowszym produkcie ZAGG łączy zalety szkła hartowanego oraz wysokiej wytrzymałości zapewnionej przez kryształy szafiru. Wyjątkowo wysoka zdolność absorbowania uderzeń chroni ekrany m.in. przed skutkami upadków urządzenia, zadrapań i wgnieceń.

Nie zabrakło przy tym powłoki oleofobowej, która sprawia, że na powierzchni szkła nie pozostają widoczne odciski palców użytkownika oraz smugi związane z codziennym używaniem. Jak twierdzi producent, powłoka ta oferuje 100% przejrzystość, dzięki czemu użytkownik nie widzi różnicy w korzystaniu z ekranu przed i po skorzystaniu z rozwiązania.

Szkło można nałożyć na ekran samodzielnie, a pod jego powierzchnią nie powstają bąbelki powietrza, ponieważ do produkcji kleju, który łączy szkło z wyświetlaczem wykorzystano zaawansowane formuły chemiczne.

Rozwiązanie objęte jest dożywotnią gwarancją - jeśli szkło zużyje się lub ulegnie zniszczeniu, ZAGG wymieni je za darmo do końca cyklu życia telefonu użytkownika.

Gdy już o szafirze mowa, HTC wprowadził wczoraj na rynek smartfon HTC U Ultra w wersji z szafirowym szkłem chroniącym ekran. Cena telefonu podskoczyła przy tym o 20%, do 880 euro (3850 zł).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: ZAGG

Przewiń w dół do następnego wpisu