DAJ CYNK

Superscreen - sposób na powiększenie ekranu smartfonu

23.03.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5991

Ważne 3

3

Superscreen to urządzenie, które w prosty sposób pozwala przekształcić smartfon w tablet z 10-calowym ekranem.



Superscreen to urządzenie, które w prosty sposób pozwala przekształcić smartfon w tablet z 10-calowym ekranem.

Ekrany smartfonów stają się coraz większe, ale często nawet 5,5-calowe ekrany są za małe żeby wygodnie korzystać z multimediów. Rozwiązaniem tego problemu ma być Superscreen, który zamienia smartfon w tablet.

Urządzenie łączy się ze smartfonem bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth (zasięg do 30 metrów) i wykorzystuje do tego specjalną aplikację dla Androida i iOS. Połączenie jest bezpośrednie, bez użycia dodatkowych zewnętrznych serwerów lub chmur obliczeniowych. Dzięki temu eliminowane jest opóźnienie w przesyłaniu obrazu. W wielki skrócie, na ekranie Superscreen wyświetlana jest pełna zawartość naszego smartfonu.



Superscreen jest wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, własny czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 2 GHz, 4 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, port USB typu C, główny aparat o rozdzielczości 5 Mpix, przedni o rozdzielczości 2 Mpix oraz akumulator o pojemności 6000 mAh, który ma pozwolić na 12 godzin ciągłej pracy.

Twórcy urządzenia rozpoczęli zbiórkę funduszy w serwisie Kickstarter, która bardzo szybko odniosła sukces. Udało się już zebrać ponad 700 tys. dolarów, podczas gdy projekt wymagał jedynie 50 tys. dolarów. Zbiórka potrwa jeszcze 27 dni i jest dostępna pod tym adresem. Aktualnie dzięki kampanii Superscreen można nabyć za 99 dolarów, a pierwsze urządzenia mają trafić do właścicieli w grudniu 2017 roku. Cena rynkowa ma wynosić 299 dolarów.

Źródło tekstu: Kickstarter; wł

Komentarze
Zaloguj się
13. ~Czytelnik
0

2017-03-27 11:15:16

Przecież to bzdura do kwadratu. Nie odpowiada przeglądanie na telefonie, to bierzesz tablet do ręki i tyle. Po co komu kolejne takie "dziwne" urządzenie? Absurd go ni absurd.

Odpowiedz

12. ~
0

2017-03-24 11:12:34

jakoś nie widzę SENSU w dodatkowym urządzeniu nie bedacym tabletem - w sumie to nie wiadomo co to ma być - a najciekawsza byłaby CENA... o której nie wspomnieliście

Odpowiedz

11. goral2099
0

2017-03-24 03:48:56

robbo2k: tylko, że ten "ekran" to drugi pełnoprawny telefon. Gdyby to było energooszczędne, czy lekkie. Ale to jest dubel po prostu."czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 2 GHz, 4 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, port USB typu C, główny aparat o rozdzielczości 5 Mpix, przedni o rozdzielczości 2 Mpix oraz akumulator o pojemności 6000 mAh".Naprawdę? Zbierać kasę na "innowacyjny" sprzęt, który jest już dostępny od lat? :D Marketing osiągnął właśnie kolejny poziom. Kilka lat temu podłączałem tablet do telewizora i bezprzewodowego zestawu mysz-klawiatura. Wyprzedziłem epokę!!! ;)

Odpowiedz

10. ~Gutek
0

2017-03-24 02:22:58

I zawsze coś się gdzieś zapisze bez mojej wiedzy. Kolejna głupota po wysłaniu wszystkiego jak leci w pi.du, czyli w obce chmury.

Odpowiedz

9. robbo2k
0

2017-03-23 21:16:16

Ale to jest własnie przyszłość. telefon bedzie zegarkiem, broszka czy wisiorkiem a ekran kupisz sobie jaki chcesz od 3 do 10 cali. Wyobraz sobie poprostu iz telefon bedzie bryloczkiem do kluczy a jaki ekran sobie do tego kupisz twoja sprawa. To otwiera tysiace mozliwosci.

Odpowiedz

8. ~Lord of the fallen
0

2017-03-23 19:20:37

@2 - akcje na kickstarterze pokazują, że to również raj dla oszustów. Dziwki, wódka i prochy a potem się zwijają. Nie to, że nie widzę plusów kickstartera, tylko akurat ten konkretny przypadek pokazuje, że to kolejny pomysł dla chwilowego zaistnienia. Takie coś oferował samsung w tabletach tab s - można było odebrać połączenie z telefonu na tablecie, czy odczytać wiadomość, itp. Resztę można było normalnie odpalić na tablecie, bo przecież tam i tak było wygodniej. A niedługo będzie continuum od samsunga, więc projekt w skrócie - strata czasu i pieniędzy.

Odpowiedz

7. ~Macieq
0

2017-03-23 18:09:48

było kiedyś:>

Odpowiedz

0

2017-03-23 17:49:47

Czyli, o ile dobrze zrozumiałem...to zwykły tablet 10"?

Odpowiedz

5. ~Macieq
0

2017-03-23 17:18:15

Przecież takie coś było już z 10 lat temu jak telefony miały ekrany po 3 cale i się nie przyjęło.. to dlaczego ma się przyjąć teraz?

Odpowiedz

4. ~Orzech
0

2017-03-23 17:09:59

O, bezprzewodowy Padfone

Odpowiedz

2

2017-03-23 16:57:56

Bessęsu... nie lepiej kupić zwykły tablet?

Odpowiedz

1

2017-03-23 16:42:47

@1 Po to jest Kickstarter. Twórca musi skończyć projekt albo zwrócić środki. Ale to jest widać popularne. Jak zaczynałem pisać było 600 tys. z kawałkiem, a po 15 minutach przybyło ponad 100 tys. dolarów, bo ktoś rzucił sporą sumę.

Odpowiedz

1. ~Lord of the fallen
0

2017-03-23 16:30:03

Czyli oszust zbiera na coś ala tablet, który ma wyświetlać to co ekran telefonu jakby nie można było tego samego zrobić na zwykłym tablecie. Naiwnych nie sieją.

Odpowiedz