DAJ CYNK

Summit - luksusowy smartwatch w ofercie Montblanc

19.06.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 28

Ważne 3

2

Summit to pierwszy smartwatch, który trafił do oferty marki będącej od ponad 100 lat synonimem luksusu, w wyrafinowany sposób łączącej tradycję i nowoczesność.Summit to pierwszy smartwatch, który trafił do oferty marki będącej od ponad 100 lat synonimem luksusu, w wyrafinowany sposób łączącej tradycję i nowoczesność.

Montblanc Summit to inteligentny zegarek pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android Wear 2.0. Okrągły wyświetlacz AMOLED ma średnicę 1,39 cala i rozdzielczość 400 x 400 pikseli. Przed działaniem czynników zewnętrznych ekran chroniony jest wypukłym szkłem szafirowym. Koperta o średnicy 46 mm może być wykonana ze stali nierdzewnej lub tytanu (grade 5). Jest też wariant, w którym pierścień lunety lub cała koperta pokryte są powłoką PVD (ang. Physical Vapour Deposition, fizyczne osadzanie z fazy gazowej) w kolorze czarnym. Pasek może być gumowany w stylu NASA lub wykonany ze skór Sfumato, pochodzących z manufaktury Montblanc Pelletteria we Florencji.

Summit jest pyłoszczelny i wodoodporny (IP68). Jego akumulator o pojemności 300 mAh możemy naładować dzięki złączu USB lub magnetycznie, z wykorzystaniem specjalnej stacji dokującej. W środku znajdziemy procesor Snapdragon Wear 2100, współpracujący z 512 MB RAM-u i 4 GB pamięci flash. Na wyposażeniu znalazło się Wi-Fi, Bluetooth oraz zestaw czujników: pulsometr, akcelerometr, żyroskop, e-kompas, barometr i czujnik oświetlenia.

Jak przystało na urządzenie luksusowe, Montblanc Summit nie jest tani. Ceny poszczególnych wersji zaczynają się od 3990 zł, a zegarek można kupić od czerwca 2017 roku w wybranych butikach Montblanc w Warszawie, Krakowie i Gdyni. Smartwatch jest kompatybilny z systemem Android 4.3 lub nowszym oraz iOS 9 lub nowszym. Urządzenie powiązano z aplikacjami Runtastic, Google Play Music, Asystentem Google i aktywowanym głosem translatorem.

Źródło tekstu: Montblanc

Komentarze
Zaloguj się