DAJ CYNK

Sprzedaż iPhone'a X mniejsza o połowę

30.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4243

Ważne 5

0

Analitycy przewiduję "klęskę" iPhone'a X. Sprzedaż smartfonu ma być o połowę niższa niż zakładano.



Analitycy przewiduję "klęskę" iPhone'a X. Sprzedaż smartfonu ma być o połowę niższa niż zakładano.

Dlaczego mówimy o "klęsce"? Chyba większość producentów chciałaby, aby ich flagowy smartfon rozszedł się w liczbie 20 mln egzemplarzy w ciągu jednego kwartału. Taki wynik sprzedaży iPhone'a X w IV kwartale 2017 roku przewiduje KGI. Rozbieżności są jednak spore, bo Nikkei Asian Review przewiduje sprzedaż na poziomie 18 mln, a Canalys 29 mln egzemplarzy. Mimo wszystko to i tak o blisko połowę mniej niż zakładano jeszcze kilka miesięcy temu.

Szacunkowe wyniki sprzedaży są przygotowywane na podstawie danych z łańcucha dostaw Apple'a. Wynika z nich, że firma stale zmniejsza zamówienia na podzespoły, co odbija się na niższych przychodach producentów poszczególnych części smartfonu.

Na iPhone'a X musimy patrzeć w kategorii pewnego rodzaju eksperymentu. Smartfon jest dostępny w jednym rozmiarze, z pierwszą, nie do końca idealną, generacją FaceID i do tego jest przede wszystkim bardzo drogi. Głównie dzięki zastosowaniu panelu OLED. Doświadczenia ze sprzedaży iPhone'a X mogą rzutować na dalszą politykę Apple'a w kwestii tworzenia nowych smartfonów, jak i dalszego wykorzystania paneli OLED.

Źródło tekstu: asia.nikkei; wł

Tagi: apple iPhone X
Komentarze
Zaloguj się
28. ~radio fm
0

2018-01-30 21:01:28

Moze aktywacja radia fm go uratuje hehehe!

Odpowiedz

27. orson_dzi
0

2018-01-30 19:33:20

@25 W kwestii ceny i możliwości, nie. Tu iPhone nie starzeje się wolniej. Ale ze względu na aktualizacje, tu niepopularnie powiem, że wg mnie Android nie starzeje się wcale szybciej. Mam OnePlus One. Ten telefon jest cały czas dobry. Nie zamula, stabilny, odpala prawie wszystkie gry, oprócz najnowszych tytułów z najwyższej półki... Nigdy żaden Android nie powielił mi mitu zamulania po pewnym czasie użytkowania.

Odpowiedz

26. J3sion
0

2018-01-30 19:13:24

@25 szybciej nie, ale jak już zauważono wyżej od 4.4 90% aplikacji działa, sprawdź ile apek działa na iOS z tamtego okresu.

Odpowiedz

25. toms
0

2018-01-30 17:47:34

Arek, chcesz mi powiedzieć, że iPhone starzeje się szybciej niż telefony na Andku? Naprawdę, mam w to uwierzyć? :-)

Odpowiedz

24. orson_dzi
0

2018-01-30 15:56:28

@23 Nowego dłużej, używanego właśnie ze względu na aktualizacje już niekoniecznie.

Odpowiedz

23. toms
0

2018-01-30 15:28:57

21 - a ile można używać iPhone? Krócej niż dwa lata? Nie jestem fanem tej firmy, ale trzeba być w miarę obiektywny.

Odpowiedz

22. ViNYL
0

2018-01-30 14:43:16

@16: Tak, dodatkowo ci "skomlający" dostają orgazmu z każdą nową wersją, jak nie ma aktualizacji to nie ma orgazmu i muszą szukać uciech gdzieś indziej :)@19: True, ostatnio to zauważyłem na Samsungu S5, ale inne modele mają tak samo.@20: Sprzedaje się tego sporo, więc większości to nie przeszkadza.

Odpowiedz

21. orson_dzi
0

2018-01-30 14:42:13

@12 Android wolno się aktualizuje. Dzisiaj Android 7 spokojnie wystarcza i taki sprzęt można przez dwa lata używać bez problemu.

Odpowiedz

20. ~
0

2018-01-30 14:33:55

@16, Myphone nie aktualizuje sprzętu, bo go nie produkuje ani nie projektuje, więc jak mogliby go aktualizować, jeśli nie zrobi tego podrzędny, chiński producent, od którego kupują swoje tandetne telefony.

Odpowiedz

0

2018-01-30 14:18:48

@16 Nie wiem, nie siedzę w głowach innych osób. Z własnego doświadczenie wiem, że aktualizowanie telefonu, który ma 8-16 GB przestrzeni dyskowej, skutkuje jej szybkim zapchaniem i zamulaniem całego systemu. Nie widzę sensu wymuszać aktualizacji, sloro co 2 lata wymieniam telefon na nowy. Co innego aktualizację dla flagowców. Tu jestem za dłuższym wsparciem.

Odpowiedz

18. ~Piła
0

2018-01-30 14:13:58

@13, 15, aktualizacje? Żadna raczej nie będzie lepsza niż system początkowy.

Odpowiedz

17. Swarozyc
0

2018-01-30 13:59:45

Że zacytuję moją żonę, kiedy zobaczyła iPX - "Jezu, jakie to brzydkie". Więc to nie tylko cena. 8s jej się podoba.

Odpowiedz

16. toms
0

2018-01-30 13:59:44

13, 14, 15 - Panowie, skoro jest tak jak piszecie, to skąd te nieustanne skomlenie m.in. na Telepolis w sprawie braku aktualizacji i wyśmiewanie choćby np. myPhone, które nie aktualizuje sprzętu w ogóle? Czy raczej to wszystko wynika z faktu, że musimy krytykować co się da i kogo się da?

Odpowiedz

15. ViNYL
0

2018-01-30 13:51:34

@13: W 90% się pod tym podpisuję, jedyny minus to brak aktualizacji zabezpieczeń.

Odpowiedz

14. ViNYL
0

2018-01-30 13:36:07

@12: "każdy telefon się zestarzeje, z Androidem chyba najszybciej" - etam, na Androidach od 4.4, a tego jest od groma, chyba ponad 90%, działa praktycznie wszystko.

Odpowiedz