DAJ CYNK

Sprzedaż iPhone'a X mniejsza o połowę

30.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4516

Ważne 5

0

Analitycy przewiduję "klęskę" iPhone'a X. Sprzedaż smartfonu ma być o połowę niższa niż zakładano.Analitycy przewiduję "klęskę" iPhone'a X. Sprzedaż smartfonu ma być o połowę niższa niż zakładano.

Dlaczego mówimy o "klęsce"? Chyba większość producentów chciałaby, aby ich flagowy smartfon rozszedł się w liczbie 20 mln egzemplarzy w ciągu jednego kwartału. Taki wynik sprzedaży iPhone'a X w IV kwartale 2017 roku przewiduje KGI. Rozbieżności są jednak spore, bo Nikkei Asian Review przewiduje sprzedaż na poziomie 18 mln, a Canalys 29 mln egzemplarzy. Mimo wszystko to i tak o blisko połowę mniej niż zakładano jeszcze kilka miesięcy temu.

Szacunkowe wyniki sprzedaży są przygotowywane na podstawie danych z łańcucha dostaw Apple'a. Wynika z nich, że firma stale zmniejsza zamówienia na podzespoły, co odbija się na niższych przychodach producentów poszczególnych części smartfonu.

Na iPhone'a X musimy patrzeć w kategorii pewnego rodzaju eksperymentu. Smartfon jest dostępny w jednym rozmiarze, z pierwszą, nie do końca idealną, generacją FaceID i do tego jest przede wszystkim bardzo drogi. Głównie dzięki zastosowaniu panelu OLED. Doświadczenia ze sprzedaży iPhone'a X mogą rzutować na dalszą politykę Apple'a w kwestii tworzenia nowych smartfonów, jak i dalszego wykorzystania paneli OLED.

Źródło tekstu: asia.nikkei; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu