DAJ CYNK

Spór Orange i Play o telefony bez umowy trwa. Tylko co jeśli żaden z rzeczników nie ma racji?

01.10.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7548

Ważne 0

0

Marcin Gruszka odpowiada Wojtkowi Jabczyńskiemu w sprawie cen telefonów bez umowy. Tyle tylko, że obaj Panowie, celowo lub nie, mylą się w swoich zeznaniach.

Marcin Gruszka felieton na swoim blogu zaczyna od wbicia szpili w porównanie iPhone'a XS Max z Pocophonem F1, jakiego dopuściła się ostatnio jedna z redakcji. Porównanie jest mocno nie na miejscu, podobnie jak nie na miejscu miało być porównanie oferty telefonów bez umowy w Orange i Play. I rzecznik Play nie jest tutaj bez racji.

Ceny podane przez Wojtka Jabczyńskiego są prawdziwe, ale powinna pojawić się przy nich gwiazdka. Na początek spójrzmy na wartości.

Smartfon Cena Play Cena na raty w Orange* Cena bez rat w Orange
LG G7 3299 zł 2600 zł 3499 zł
Huawei Y6 (2018) 639 zł 580 zł 645 zł
LG Q7 1299 zł 980 zł 1299 zł
Huawei Mate 10 Lite 1099 zł 980 zł 1099 zł
Samsung Galaxy A6 1249 zł 980 zł 1395 zł
Samsung Galaxy S8 2649 zł 2380 zł 2595 zł

A teraz wyjaśnijmy gwiazdkę. Słusznie zauważa to Marcin Gruszka. Podane ceny smartfonów na raty w Orange dotyczą tylko klientów sieci. Jeśli już mamy abonament, to możemy do niego dobrać smartfon w cenie widocznej w tabeli. Jeśli jednak abonamentu w Orange nie posiadamy, to obowiązuje nas ostatnia kolumna i zakup bez rat. I tutaj poza Galaxy S8 wygrywa Play.

Żeby nie było, wbijmy szpilki po równo. Rzecznik Play pisze:

Naszą ofertę może kupić każdy i może kupić tyle smartfonów ile chce. I, 2, 3 i 100 (Lord Kruszwil) W Orange można kupić… 1, tak przynajmniej usłyszał nasz „szpieg” kiedy zadzwonił na infolinię.

Bardziej niż w infolinię wierzyłbym w regulamin. A ten nie ogranicza ilości kupionych smartfonów w sklepie Orange, oczywiście bez rat. Możemy być Lordem Kruszwilem i wykupić cały magazyn. 

Z jednym się w 100% zgadzam:

My operatorzy robimy swoje i fakty są takie, że możecie kupować u nas smartfony bez abonamentów i to chyba fajny news.

To również fajna opcja dla klienta. Wbrew pozorom ludzie kupują smartfony u operatora. A skoro już mam abonament w Orange, to dlaczego nie wziąć tam telefonu na raty, szczególnie z takim przebiciem cenowym jak np. w przypadku LG G7? A jeśli jestem prawdziwym pro użytkownikiem i mam prepaida, wtedy można skorzystać z tańszej oferty Play biorąc urządzenie bez umowy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Play gwarantuje najniższe ceny smartfonów, a tymczasem te w Orange są niższe - zauważa rzecznik pomarańczowych

Źródło tekstu: Blog Play; wł

Komentarze
Zaloguj się