DAJ CYNK

Spigen Forever Sleeve to etui do smartfonu z baterią, która ładuje się bezprzewodowo. W końcu naprawdę bezprzewodowo

11.01.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3645

Ważne 0

0

Dzięki porozumieniu firm Ossia i Spigen wizja w pełni bezprzewodowego ładowania smartfonów przybliża się. Pierwszym efektem umowy jest pokazane na targach CES 2019 w Las Vegas etui z baterią, która uzupełnia energię z nadajnika umieszczonego w suficie pomieszczenia.

Ossia to jedna z wielu firm pracujących nad bezprzewodową transmisją energii elektrycznej. Za sprawą porozumienia z marką Spigen, amerykańskim producentem akcesoriów do smartfonów, stworzono prototyp etui z baterią, która bezprzewodowo uzupełnia energię urządzenia z wykorzystaniem transmisji radiowej. Spigen Forever Sleeve korzysta z technologii Cota Real Wireless Power.

Spigen Forever Sleeve (źródło: Gizmodo)

Oczywiście bateria będzie ładowana nawet podczas przemieszczania się, przykładowo kiedy smartfon z etui znajduje się w kieszeni. Jedyny warunek to pozostawanie w zasięgu nadajnika (10 - 12 stóp, czyli maksymalnie 3,5 metra). Obie firmy mają nadzieję, że finalny produkt zawita na półki sklepowe w przyszłym roku. Technologia bazuje na rozwiązaniu podobnym do sieci Wi-Fi, jednak wykorzystuje inną częstotliwość (5,8 GHz).

Zobacz: Motorola moze w końcu wprowadzić bezprzewodowe ładowanie do swoich smartfonów. Pierwszy strzał - Moto G7
Zobacz: Mophie wprowadza na rynek Powerstation PD oraz PD XL. Powerbanki zapewniają szybkie ładowanie smartfonów
Zobacz: myPhone Hammer 4 - pancerna komórka z dużym wyświetlaczem. DualSIM, certyfikat IP68 i duża bateria za 229 zł

Przesiadka na częstotliwość 5,8 GHz może dodatkowo zwiększyć zasięg działania i zmniejszyć rozmiary odbiornika, który mieści się w etui. Na targach CES w Las Vegas pokazano egzemplarz przystosowany do smartfonów Apple, ale planowane są również warianty dla smartfonów z Androidem. Pozostaje nam tylko cierpliwie czekać i mieć nadzieję, że w pełni bezprzewodowe ładowanie stanie się za kilka lat standardem.

Źródło tekstu: Phone Arena

Komentarze
Zaloguj się