DAJ CYNK

Specyfikacja i ceny Xperii XZ2 i XZ2 Compact

21.02.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2787

Ważne 3

1

Im bliżej premiery nowych smartfonów Sony, tym więcej wiemy na ich temat.

Prototyp Xperii XZ2 Compact obok Xperii XZ Compact

Im bliżej premiery nowych smartfonów Sony, tym więcej wiemy na ich temat.

Smartfony Xperia XZ2 będą wyposażone w układy Qualcomm Snapdragon 845, 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wbudowanej, ekrany o proporcjach 18:9 chronione szkłem Gorilla Glass 5. Czytnik linii papilarnych będzie przeniesiony na tył obudowy oraz zabraknie gniazda Jack 3,5mm. Wersja Compact zaoferuje 5-calowy wyświetlacz, a standardowa o przekątnej 5,7 cala.

Jeśli chodzi o ceny, Xperia XZ2 będzie kosztować - 706 funtów, 799 euro lub 987 dolarów, a Xperia XZ2 Compact 529 funtów, 599 euro lub 740 dolarów. Sprzedaż wystartuje 6 marca.

Źródło tekstu: Xperia Blog; wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~
0

2018-02-21 14:49:59

Brak dżeka to jednak błąd.

Odpowiedz

19. ~
0

2018-02-21 13:46:02

Po przeniesieniu czytnika linii papilarnych na tyl mocno sie zastanwiam czy X Compact to nie jest moj ostatni telefon Sony.

Odpowiedz

18. Goral
0

2018-02-21 13:43:30

@7 skoro Apple ma patent od zeszłego roku na skaner w przycisku zasilania to jakim cudem Sony montuje to w swoich komórkach od niepamiętnych czasów (przynajmniej od Z1) do dziś ? Pójdziesz do saturna - XZ1 to ma i leży na pólce, XZ2 już miec nie może ??

Odpowiedz

17. Guciu
0

2018-02-21 12:23:56

@10 tak wiem, że jest smart unlock czy jak to się tam nazywa ale jest to już jakaś utrata prywatności. Zostaje jeszcze odblokowanie wzorem ale kurde to nie postęp... No i na biurku w pracy już jednak szybko nie odblokujesz.

Odpowiedz

16. tMati
0

2018-02-21 12:14:39

@15 Jeszcze się okaże, że będzie większy niż pierwsza Xperia Z.

Odpowiedz

15. ~
0

2018-02-21 11:54:21

"Compact zaoferuje 5-calowy" czyli na rynku zostaje tylko galaxy A3 i jabcok SE

Odpowiedz

14. piotrzet
0

2018-02-21 11:41:57

6. Kup note 8 a zostaniesz bez aktualizacji tak jak jest to teraz. Dla mnie to jednak kpina z klientów żeby telefon za prawie 4 tys nie miał comiesięcznych łatek bezpieczeństwa nie wspomniając o androidzie 8.0

Odpowiedz

13. ~Haiper
0

2018-02-21 11:02:28

Dobrze, że nie dostali patentu na wyświetlacze kolorowe...

Odpowiedz

12. tMati
0

2018-02-21 10:54:19

@8 Apple dostało patent w USA na czytnik w przycisku zasilania, z boku, więc zostaje tylko tył, przód i ekran (na ten ostatni jeszcze za wcześnie).

Odpowiedz

11. ~twbkz
0

2018-02-21 10:48:25

Zaletą nowych modeli jest fakt, że ceny poprzedników spadną. Może w końcu XZ1C będzie dostępna w Saturnie i Sony Center

Odpowiedz

10. ~zenON
1

2018-02-21 10:47:24

@8 i 9, mój się automatycznie odblokowuje w moim samochodzie, wystarczy że wsiądę, a on sam połączy się z audio auta i jest odblokowany...

Odpowiedz

9. ~Ca|m7 (_|_) (_I_) (_|_)
-1

2018-02-21 09:55:38

Czytnik lini papilarnych z tylu? To jak go odblokować w samochodzie w uchwycie???

Odpowiedz

8. Guciu
0

2018-02-21 09:53:17

No i XZ to był mój ostatni Sony :) 2 fajne rzeczy musieli oczywiście sknocić. Czytnik z tył, no super extra, za każdym razem trzeba telefon z biurka podnieść żeby coś sprawdzić, to samo w samochodzie jak jest wpięty do uchwytu. Genialny krok wstecz. No i kurde ten mini-jack na prawdę zajmuje tyle miejsca?Choćby wyglądał pięknie i wreszcie robił perfekcyjne zdjęcia to niestety.Tylko czy są jakieś fajne telefony flagowce z czytnikiem z boku? Chyba nie :(

Odpowiedz

7. msnet
2

2018-02-21 09:45:54

@6, Goral - nie ma co się dziwić, że przenieśli tam skaner linii papilarnych, skoro od ubiegłego roku (miesiąca nie pamiętam) patent na czytnik odcisków palców zintegrowany z przyciskiem zasilania ma Apple.

Odpowiedz

6. Goral
0

2018-02-21 09:35:24

Największe rozczarowanie to przeniesienie czytnika linii papilarnych na tył - co za geniusz to wymyślił ???!!! Pod kątem ergonomii - dotychczasowe rozwiązanie Sony z czytnikiem w przycisku power z boku było dużym atutem ich telefonów i czymś co je odróżniało. Od /''zawsze/'' mam flagowce Sony, ostatnio kurcze zastanawiałem się - kupić XZ2 po premierze czy /''zdradzić/'' Sony na rzecz Note 8 ? Prawie na pewno kupię Samsunga.

Odpowiedz