DAJ CYNK

Sony Xperia Z3 Compact na pierwszych zdjęciach

30.07.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 14

Ważne 2

0

Jeszcze nie opadł pył po premierze kompaktowej Xperii Z1 Compact o zaskakująco mocnej specyfikacji, a Sony już szykuje jej następcę - Xperię Z3 Compact.<

Jeszcze nie opadł pył po premierze kompaktowej Xperii Z1 Compact o zaskakująco mocnej specyfikacji, a Sony już szykuje jej następcę - Xperię Z3 Compact.Nowy smartfon dostanie większy, 4,6-calowy ekran o rozdzielczości FullHD (wcześniej HD), wydajniejszego Snapdragona 801, aż 3 GB pamięci RAM i aparat fotograficzny 20,7 Mpix.

Co istotne, powiększenie przekątnej ekranu nie odbije się drastycznie na gabarytach nowej Xperii, a to za sprawą zastosowania bardzo wąskich ramek wokół ekranu - bardzo brakowało ich w dotychczasowych wodoszczelnych konstrukcjach japońskiego producenta.

Oprócz zwężenia ramek, na grubości wyraźnie straciła też obudowa, której tym razem nie nazwiemy pękatą. Przy okazji zmian, producent zdecydował się też na inne profilowanie boków - zarówno w modelu Z3, jak i Z3 Compact są one zaokrąglone.

Nowe Xperie zobaczymy prawdopodobnie już we wrześniu, w czasie berlińskich targów IFA 2014. Miejmy nadzieję, że dobry stosunek ceny do jakości, który zaoferowała Xperia Z1 Compact, będzie również cechą modelu Z3 Compact.

Źródło tekstu: Weibo, wł

Komentarze
Zaloguj się