DAJ CYNK

Sony Xperia Z2 dopiero w maju

LuiN

Sprzęt

Sprzedaż Xperii Z2 ruszyć miała na początku kwietnia, jednak z powodu wciąż ograniczonych stanów magazynowych, ruszy miesiąc później niż planowano.

Sprzedaż Xperii Z2 ruszyć miała na początku kwietnia, jednak z powodu wciąż ograniczonych stanów magazynowych, ruszy miesiąc później niż planowano.

Plotki o opóźnieniach w dostawach flagowej Xperii pojawiły się już w połowie marca, gdy Sony zatrzymał przedsprzedaż telefonu na europejskich rynkach, w tym w Polsce. Brytyjskie biuro prasowe producenta zapewniło, że zatrzymanie przedsprzedaży dotyczy jedynie chwilowych braków magazynowych i nie należy się obawiać opóźnień.

Niestety plotka okazała się prawdziwa, bo w ponownie uruchomionej przedsprzedaży na terenie Wielkiej Brytanii zmieniła się data dostawy urządzeń z początku kwietnia, na początek maja.

Na polskiej stronie sklepu zapisać można się póki co jedynie na wysłaną drogą e-mailową informację o dostępności. Wcześniej telefon wyceniono na 2799 zł.

Zobacz: DxOMark: Sony Xperia Z2 najlepszy do zdjęć i filmów

O ile w zeszłym roku Sony zaatakował błyskawicznie, wyprzedzając HTC One, LG Swift G Pro i Galaxy S4, o tyle w tym sezonie póki co wyprzedza jedynie LG i jego niezapowiedziany jeszcze oficjalnie model G3. Jeśli Sony wystartuje w maju z ceną 2800 zł, będzie daleko w tyle za rynkiem wtórnym HTC One M8 czy Samsunga Galaxy S5. Już teraz na aukcjach wymienione telefony można kupić o 20% taniej niż w chwili premiery (w przypadku Samsunga to zaledwie 4 dni), a co dopiero za kilka tygodni, gdy walkę cenową rozpoczną prawdopodobnie też duże sieci sklepów.Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gsmarena, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu