DAJ CYNK

Sony Xperia XZ ze wsparciem dla VoLTE sieci Orange

12.01.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 28

Ważne 6

1

Sieć Orange udostępniła połączenia głosowe za pomocą LTE (VoLTE) w październiku 2016 roku. Po pierwszych modelach Samsunga kompatybilnych z usługą, funkcję tę oferuje teraz też Sony Xperia XZ.Sieć Orange udostępniła połączenia głosowe za pomocą LTE (VoLTE) w październiku 2016 roku. Po pierwszych modelach Samsunga kompatybilnych z usługą, funkcję tę oferuje teraz też Sony Xperia XZ.

Sieć Orange była pierwszą w Polsce, która zaoferowała komercyjnie dostęp do VoLTE. Niestety lista obsługiwanych urządzeń była bardzo krótka - znalazły się na niej początkowo jedynie Samsungi Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge.

Zobacz: [Aktualizacja] Orange uruchomił VoLTE

Orange planował, że kolejnymi kompatybilnymi telefonami będą iPhone'y, te jednak "wyprzedził" flagowy smartfon Sony, model Xperia XZ. Aby funkcja była aktywna nie jest konieczne instalowanie dodatkowych aplikacji - wystarczy udostępniana online aktualizacja oprogramowania.

Użytkownicy telefonu zyskują wyższą jakość dźwięku oraz brak ciągłego przełączania się pomiędzy zasięgiem LTE i 3G/2G w razie chęci nawiązania czy odebrania połączenia. Szybsze jest też nawiązywanie połączeń - teraz to 2 sekundy, zamiast nawet około 8 w starszych technologiach.

Zobacz: Test telefonu Sony Xperia XZ
Zobacz: Gorące Telefony 2016

Źródło tekstu: blog.orange.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy