DAJ CYNK

Sony Xperia X Ultra - ekran jak w kinie

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7852

Choć wciąż nie wszystkie modele zaprezentowane przez Sony weszły już do regularnej sprzedaży (przykładem niech będzie Xperia XZ Premium), Japończycy już myślą o nowym urządzeniu. Konkretnie o Xperii X Ultra. Z formatem obrazu 21:9.Choć wciąż nie wszystkie modele zaprezentowane przez Sony weszły już do regularnej sprzedaży (przykładem niech będzie Xperia XZ Premium), Japończycy już myślą o nowym urządzeniu. Konkretnie o Xperii X Ultra. Z formatem obrazu 21:9.

Sony pokazało już w tym roku smartfona "XL" - Xperię XA1 Ultra. Jak widać - dla firmy z Tokio to za mało. Nadchodząca Xperia X Ultra ma być największym pod tym względem fabletem Japończyków. Dotychczas największą przekątną miała Xperia Z Ultra - 6,44. X Ultra będzie większa o 0,01 cala.

Taki rozmiar ekranu sugeruje chęć konkurowania z Samsungiem Galaxy S8, LG G6 i HTC U Ultra. Tym co ma być atutem Sony jest format obrazu. Format 21:9 to unikat w świecie telefonów. Wcześniej były tylko dwie takie próby: Acer i jego Iconia Smart oraz LG - LG40 New Chocolate. Żadne z tych podejść nie zakończyło się spektakularnym sukcesem.

Model ma mieć 4GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, Snapdragona 660 oraz akumulator z 3050 mAh i funkcję szybkiego ładowania. Oraz oczywiście Androida 7.0 Nougat. Na resztę informacji jeszcze musimy poczekać.

Zobacz: Wyniki finansowe Sony Mobile za rok fiskalny 2016 - restrukturyzacja działa

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: lesmobiles.com, mobilexpose.com, wł

Tagi: sony
Przewiń w dół do następnego wpisu