DAJ CYNK

Sony Xperia X Performance w Europie od 699 euro

04.05.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4348

Ważne 2

7

Rusza europejska przedsprzedaż smartfonu Sony Xperia X Performance. Ceny zaczynają się od 699 euro.

Rusza europejska przedsprzedaż smartfonu Sony Xperia X Performance. Ceny zaczynają się od 699 euro.

Sprzedaż nowego flagowca firmy Sony ruszy 4 czerwca. We Francji i Holandii w ramach przedsprzedaży urządzenie kosztuje 699 euro, natomiast 729 euro przyjdzie zapłacić mieszkańcom Hiszpanii i Włoch.

Trudno obecnie powiedzieć w jakiej cenie telefon kupimy w Polsce, ale urządzenie pojawia się na polskiej stronie producenta, prawdopodobnie będzie więc u nas dostępne. Sony poinformował oficjalnie o braku dostępności tego telefonu w Wielkiej Brytanii, podobno taki sam los spotka rynek niemiecki.

Wszędzie, gdzie nie dostaniemy Xperii X Performance, jej rolę przejąć ma tańsza Xperia X (599 - 629 euro, w Polsce w cenie 2599,99 zł). W wersji Performance Snapdragon 650 zastąpiony został znacznie wydajniejszym Snapdragonem 820. Pozostałe podzespoły są zbliżone do siebie i należy tutaj wymienić m.in. 5-calowy ekran FullHD, 3 GB pamięci RAM, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, aparat 23 Mpix, Androida 6.0 czy wodoszczelną obudowę.


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia Xperii X w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia Xperii X Performance w katalogu.

Źródło tekstu: gsmarena, wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~$%12
0

2016-05-05 13:25:07

@18 Faktycznie jestem naganiaczem - z3c to telefon żony, ja miałem s2,s3 i mam teraz s5. Żadnego nie wysyłałem do serwisu gwarancyjnego. W S2 po 3 latach przestała działać wibracja - koszt naprawy 50 zł. Przed samsungami miałem HTC i 3 razy był w serwisie. Naganiać to sobie możesz kury do kurnika. Ja piszę o faktach. Sony jest ładne, szybko działa ale ma wady - czasami dyskwalifikujące telefon. Przed zakupem pytałem, czy z tymi szkłami to już przeszłość itd. jakoś przeoczyłem wątek tego dotyczący i kupiłem. Na defekt nie trzeba było długo czekać, po 6 miesiącach odkleił się ekran. Na szczęście nie pękł, ale widać, że to wada konstrukcyjna bo szkła pękają od naprężenia, szkło jest przyklejone na niepłaską powierzchnię i albo się odkleja albo pęka.

Odpowiedz

21. ~Tomek
0

2016-05-05 13:22:45

Bzdury o Sony wymyślacie, Z3C i Z5C i lepszych praktyczniejszych telefonów nie znajdziecie. Pękające szybki i obudowy? Jak z metra nowy S7Edge za 3,5k upadnie na chodnik to ciekawe co wam z niego zostanie. Za to seria X na pewno nie jest rewolucją taką jaką była Z3Compact.

Odpowiedz

20. ~Wulo
0

2016-05-05 12:42:05

Powiem tak - jestem fanem marki SONY, miałem przez 2 lata XPERIE Z, 3 tygodnie temu przesiadłem się na XPERIE Z5. Teraz widząc cenę za XPERIE X to SONY jak zwykle przesadza z ceną i to bardzo - płacić za "odgrzewany kotlet". Bo widoczną różnicą wg mnie jest ewentualnie tylna klapka aluminiowa. Widziałem w jednym markecie nowego Huawei P9 i to kilkaset złotych tańszy, a wygląd, jakość, spasowanie elementów, ogólny dizajn o niebo lepiej się prezentuje niż wspomniane XPERIE...

Odpowiedz

19. ~
0

2016-05-05 07:56:23

Skąd info o wodoszczelności? Nigdzie na stronie producenta nie mogę znaleźć tej informacji. Byłem przekonany, że nowe Xperie nie będą wodoszczelne

Odpowiedz

18. ~
0

2016-05-05 00:52:19

Naganiacze z SamsungaA może przytoczcie ile z waszym badziewiem z Korei jest problemów? Gdybym zaczął wklejac z for do rana bym nie skończył. Sony przy Samsungu to Pewex i to w każdym urządzeniu z tv na czele

Odpowiedz

17. ~$%12
0

2016-05-05 00:07:53

Zresztą sami zerknijcie na forum androida w dziale z3c. 27 stron - połowa to odklejone ekrany a nie pęknięte. To już masówka, UOKIK powinien nakazać jak z samochodami wymianę egzemplarzy na nowe wolne od wad.

Odpowiedz

16. ~$%12
0

2016-05-04 23:52:40

@3 @4 @11 Przecież gość pisze prawdę - 3 raz odesłałem z3c z odklejonym ekranem. Wszystkie szkła hartowane z tego badziewia odchodzą po rogach - to było mój pierwszy i ostatni fon od sony.

Odpowiedz

15. ~marecki21
0

2016-05-04 23:29:58

jak dla mnie telefon lepszy od np szajsunga s6 czy s7 :)

Odpowiedz

14. ~@13
0

2016-05-04 22:36:17

Należy pamiętać także o wadliwych gumowych zaślepkach portów.

Odpowiedz

13. ~Pet
0

2016-05-04 22:27:04

Kolejny złom od Sony któremu pękają ekrany, wariuje wyświetlacz, i wodoszczelna obudowa która i tak jest nieszczelna brawo Sony

Odpowiedz

12. ~~~~
0

2016-05-04 21:37:39

Ciekawe czy na klej jak super hiper drogi samsung s7

Odpowiedz

11. ~
0

2016-05-04 20:53:30

@8 Takie rzeczy tylko w samsungu.

Odpowiedz

10. ~Prowansja
0

2016-05-04 20:52:18

@7. Pewnie, że by się dało - np. Sony Xperia X Xtra Xpress ;-)

Odpowiedz

9. ~nzo
0

2016-05-04 20:33:51

@8 tak to ma byc zupelnie gratis w standardzie.

Odpowiedz