DAJ CYNK

Sony Xperia M5 - gdy liczą się zdjęcia

03.08.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6564

Ważne 4

1

Sony Xperia M5 to smartfon, który zainteresować ma klientów przede wszystkim szybkim aparatem z hybrydowym autofokusem.

Sony Xperia M5 to smartfon, który zainteresować ma klientów przede wszystkim szybkim aparatem z hybrydowym autofokusem.



Główny aparat urządzenia ma matrycę 21,5 Mpix, obiektyw o jasności F/2.2 i obsługuje czułości do ISO 3200. Połączenie technologii detekcji fazy i kontrastu zaowocowało ustawianiem ostrości w imponująco krótkim czasie 1/4 sekundy. Nie zabrakło do tego filmów 4K, a przedni aparat pozwala na robienie zdjęć 13 Mpix i również ma autofokus.



Gdy już temat zdjęć mamy za sobą, Xperia M5 okazuje się też ciekawą propozycją ze względu na inne podzespoły. Telefon ma 5-calowy ekran FullHD, chipset MediaTeku MT6795 z najwyżej linii Helio X10 (8 rdzeni, 2 GHz), 3 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart pamięci, LTE, opcjonalny Dual SIM, Androida 5.0, akumulator 2600 mAh (dwa dni pracy) i wodoszczelną obudowę (IP65/IP68).

Według nieoficjalnych informacji, europejska cena telefonu wyniesie 360 euro.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Sony Xperia M5 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Sony Xperia M5 Dual w katalogu.

Źródło tekstu: Sony, wł

Komentarze
Zaloguj się
32. ~ccc
0

2015-11-30 14:12:19

ceny są z kosmosu bo z pewnością mają się nijak do kosztów produkcji

Odpowiedz

31. toms
1

2015-08-03 22:58:50

Dualsim z LTE to podstawowy wybór świadomego użytkownika. Większość osób z mojej rodziny korzysta z duali. Teraz pora dodatkowo na LTE. Następną słuchawkę będę chciał właśnie tak wyposażoną. Plus oczywiście kartę micro SD i wymienną baterię w standardzie. ;-)

Odpowiedz

30. ~
1

2015-08-03 20:30:00

@LuiN twierdzisz że na allegro sprzedawana jest lewizna? A strefa marek to pewnie gdy wypadło z palety? Jeszcze cie ktoś poda do sądu o pomówienie. A wiesz co oznacza redcoon? To się lepiej dowiedz bo jeszcze cie ktoś poda do sądu o rasizm.

Odpowiedz

29. ~
0

2015-08-03 20:21:13

Te filmy 4K w ilu fps? 10? 15? Skoro 4K to powinno być co najmniej 144fps tylko procesor nie wydoli z zapisem, w pamięci zmieszczą się dwie minuty a po kwadransie nagrywania takich filmów akumulator będzie pusty.

Odpowiedz

28. Hose
0

2015-08-03 18:47:32

@24- LuiN, wchodziłem, nie są komisami, chyba że dla kogoś cokolwiek mniejszego niż redcoon jest komisem, w takim razie gratuluje. Kupuje w takim sklepie nowy fabrycznie zaplombowany kartonik z telefonem, telefon bez brandu, dostaje 24miesiące gwarancji PRODUCENTA i mam iść do "nie dla idiotów" bo jest większy?

Odpowiedz

27. ~czytelnik11
0

2015-08-03 16:19:40

A mnie ciekawi m.in. czy dzwonek na maks. głośności będzie tak strasznie cichy jak w E4: co z tego, że telefon może i fajny, jak w głośnym otoczeniu nie słychać dzwonka!

Odpowiedz

26. wedge1975
-3

2015-08-03 16:12:10

Mnie tylko ciekawi czy w tych nowych soniaczach też będzie pękać szkło od byle czego (czytaj - z niczego).

Odpowiedz

25. ~czytelnik11
3

2015-08-03 15:40:25

BZDURA marketingowa, że dual simów u nas nikt (lub mało kto) nie kupuje: bzdura totalna! A że Z3 duala mało kto kupuje - bo MAŁO KTO kupuje taki drogi telefon, a operatorzy nie chcą sprzedawać dualów. Przecież to OCZYWISTE i sami o tym wielokrotnie pisaliście, więc czemu dajecie się nabrać "pi-ar-owi" (głupiemu, nie ukrywam) Sony?Bzdura!

Odpowiedz

24. LuiN
0

2015-08-03 15:09:50

22, Hose - wejdź do tych sklepów - okazują się zwykle komisami :) Stąd ceny porównuję w tych dużych sieciach.

Odpowiedz

23. penguino
1

2015-08-03 15:03:40

@10 Laserowy autofocus pomaga nie tyle w ciemności co na niedużych odległościach bo działa do 60cm (góra metr).

Odpowiedz

22. Hose
-1

2015-08-03 14:53:54

@20 - LuiN - patrze zwyczajnie na oferty sklepów internetowych poprzez ceneo Z3 single i dual (nie szukałem żadnych szemranych promocji z tablicy) różnica wynosi 500zł. Nie sposób porównywać Z3 single wysoko cenionego przez RedCoon z najtańszą możliwością zakupu Z3 dual w Neo24.

Odpowiedz

21. ~wans
-1

2015-08-03 14:48:38

Znaczy się, że Z3 ma również do wyboru dual sim w wersji active?

Odpowiedz

20. LuiN
1

2015-08-03 14:42:12

19, Hose - zależy na jakie ceny patrzysz. W normalnych sklepach, a nie u allegrowej lewizny single SIM kupisz za 2079 zł (RedCoon), a duala za 2291 zł (Neo24). Trudno się dziwić, że wersja z jedną kartą staniała szybciej - taka jest w promocjach operatorów.

Odpowiedz

19. Hose
-1

2015-08-03 14:34:56

@17- LuiN, zdaje sobie sprawę z tego co składa się na dual sim, jednak nie sądzę by to kosztowało 500zł bo w tej chwili dual Z3 kosztuje ~ 2300zł a zwykły ~ 1800zł. Jak ta cena ma się do innych dual simów?

Odpowiedz

18. LuiN
2

2015-08-03 14:00:48

17, Hose, antena, dodatkowy moduł GSM i wszystko jakoś tam ściśnięte w smukłej obudowie + projekt tej "tasiemki" by zasięg nie znikał, gdy zbliżysz się do telefonu :-) Wiem, że to staniało, ale za darmo nie jest :)

Odpowiedz