DAJ CYNK

Sony Xperia E4g od kwietnia w Polsce

24.02.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4612

Ważne 2

10

Sony zaprezentował oficjalnie smartfon Xperia E4g, który łączy energooszczędny procesor z pojemnym akumulatorem, łącznością LTE i przystępną ceną 799 zł.

Sony zaprezentował oficjalnie smartfon Xperia E4g, który łączy energooszczędny procesor z pojemnym akumulatorem, łącznością LTE i przystępną ceną 799 zł.

Sony Xperia E4g to wariant Xperii E4 wyposażony dodatkowo w łączność LTE Cat 4 (150/50 Mb/s). Taktowanie 4-rdzeniowego procesora przy okazji podskoczyło z 1,3 GHz do 1,5 GHz (Mediatek MT6582, Cortex-A7), nie zmieniła się natomiast pojemność akumulatora - 2300 mAh. Sony obiecuje, że z telefonu bez problemu możemy korzystać przez dwa dni bez ładowarki, a w trybie Ultra Stamina nawet tydzień.

Pozostałe cechy urządzenia nie zmieniły się. Dostajemy 5-calowy ekran qHD (540 x 960 pikseli) wykonany w technologii IPS LCD, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, główny aparat 5 Mpix z diodową lampą i filmami FullHD, przedni aparat 2 Mpix z filmami HD, Bluetooth 4.1, GPS i radio FM. Całość producent zmieścił w obudowie o wymiarach 137 x 74,6 x 10,5 mm i masie 144 gramów.

Polska cena wyniesie 799 zł i będzie to wariant urządzenia na jedną kartę SIM (dual SIM nie będzie dostępny w Polsce). Za jednosimową wersję telefonu bez LTE zapłacimy od jutra 699 zł.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony, wł

Komentarze
Zaloguj się
11. ~@7
0

2015-02-25 19:57:42

Bo prawie299zł płacisz za brand Sony :-)

Odpowiedz

10. tMati
0

2015-02-24 23:43:50

Muszę przyznać, że Sony co raz bardziej samo się pogrąża. Zamiast uczyć się na błędach to ciągle je powtarzają. Ceny jak za produkty premium, jakość średnia. Przykład matryc foto do smartfonów pokazuje, że coś jest nie tak z podejmowaniem decyzji ( zupełnie jak Nokia po porzuceniu Syymbiana i MeeGo). Jak już wielu tu wspominało niech się skupią na linii Z, a dolną półkę cenową sobie odpuszczą.

Odpowiedz

9. ~Tech-nick
0

2015-02-24 22:02:48

Poprawka do nr 8. - chodziło mi oczywiście nie tyle o oznaczenie samego procesora, ale o oznaczanie całego SoC.

Odpowiedz

8. ~Tech-nick
0

2015-02-24 21:55:47

Poza tym Sony na swojej stronie podaje nieco inne dane na temat Xperii E4g - np. wyświetlacz ma przekątną 4,7 cala, a nie 5 cali, inne są też wymiary urządzenia, jego waga, zaś procesor nosi oznaczanie MT6732, a nie MT6582 -

Odpowiedz

7. ~Tech-nick
1

2015-02-24 21:44:48

799 zł ma być niby przystępną ceną za tego budżetowego gniota??! Chyba Sony robi sobie jaja z klientów! Przecież nawet zbliżony model tej samej firmy - czyli Xperia E3 z LTE (wyposażony w lepszym procesor i mocniejszy akumulator) - już teraz kosztuje około 580 zł, zaś w kwietniu jego cena może spaść nawet poniżej 500 zł. Już nie wspominając o konkurencyjnych modelach innych firm dostępnych w znacznie atrakcyjniejszych cenach.

Odpowiedz

-4

2015-02-24 15:31:45

Czy to jest ten pożegnalny model Sony?

Odpowiedz

5. lee
2

2015-02-24 15:04:08

No to pieknie... Coz i tak wole rasowego chinola z ali xd

Odpowiedz

4. ~LTE
2

2015-02-24 14:53:59

I tak bateria mało pojemna, powinno być z 2500 mAh.

Odpowiedz

3. ~Lech
0

2015-02-24 14:53:14

Haha co to ma byc? Brawo SONY! Rob dalej takie gnioty za tak wysoka cene to szybciej zbankrutujesz niz Ci sie zdaje... Sami idioci tam pracuja czy co? Zenada.

Odpowiedz