DAJ CYNK

Sony Xperia C3 z lampą błyskową do selfies

08.07.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7037

Ważne 3

7

Sony zaprezentował nowy phablet ze średniej półki cenowej - model Xperia C3. Cechą charakterystyczną jest lampa błyskowa nad ekranem, towarzysząca aparatowi 5 Mpix.

Sony zaprezentował nowy phablet ze średniej półki cenowej - model Xperia C3. Cechą charakterystyczną jest lampa błyskowa nad ekranem, towarzysząca aparatowi 5 Mpix.

Nowy phablet Sony celuje w podobny segment rynku, co dostępny od pewnego czasu HTC Desire 816. Dostajemy 5,5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), czterordzeniowy chipset Snapdragon 400 bazujący na rdzeniach Cortex-A7 taktowanych zegarem 1,2 GHz i grafice Andreno 305, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart pamięci, łączność LTE Cat4 (pobieranie do 150 Mb/s), główny aparat 8 Mpix z diodową lampą i akumulator 2500 mAh. Wszystko to, wraz z Androidem 4.4.2 KitKat, producent zmieścił w obudowie o grubości zaledwie 7,6 mm i masie poniżej 150 gramów.Z przodu telefonu znajdziemy aparat 5 Mpix uzbrojony w diodową lampę i szerokokątny obiektyw (odpowiednik 25 mm). O wiele ciekawsza jest jednak informacja o wariancie dual-SIM telefonu, który pozwoli nie tylko na działanie w trybie dual-standby, ale też dual-call. Oznacza to, że osoba dzwoniąca na drugi z numerów w czasie naszej rozmowy, nie otrzyma komunikatu o tym, że numer jest poza zasięgiem, lecz sygnał oczekiwania. Będziemy mogli bez problemu zawiesić pierwsze połączenie i porozmawiać na drugim z numerów.

Sony Xperia C3 w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Chinach, w sierpniu tego roku. Później trafi na inne rynki. Producent nie podał jeszcze ceny phabletu, nie powinna być ona jednak wyższa od podobnie wyposażonego HTC Desire 816.Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony, wł

Komentarze
Zaloguj się