DAJ CYNK

Sony wprowadza na polski rynek Xperie M5

12.01.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4229

Ważne 5

3

Sony wprowadza na polski rynek smartfon dla miłośników mobilnej fotografii - Xperie M5.

Sony wprowadza na polski rynek smartfon dla miłośników mobilnej fotografii - Xperie M5.

Xperia M5, to smartfon z aparatem o rozdzielczości 21,5 Mpix, z obiektywem charakteryzującym się jasnością F/2.2 i czułością do ISO 3200. Do tego 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p, ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6795 z linii Helio X10, 3 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, LTE, wodoszczelna obudowa i akumulator o pojemności 2600 mAh.



Smartfon jest dostępny w przedsprzedaży od 7 stycznia 2016 roku. Cena w przedsprzedaży: 1899 złotych, w zestawie ze SmartWatch 2. Cena w sprzedaży (bez dodatkowego gadżetu): 1799 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony; wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~rohy
0

2016-01-13 16:28:55

No dajcie spokoj xiaomi ktore jest lepsza marka,mniej sie psuje i kosztuje 900 zł zamiast 1800 .I bateria lepsza.Chore ceny tego sony.

Odpowiedz

19. tMati
0

2016-01-12 20:31:16

Ja dodam od siebie, że mając M2 i patrząc jak SONY kombinowało z aktualizacjami do niego. Lolipopa przekładali przez ponad pół roku (co miesiąc), a do tego kompletnie położyli tą aktualizację (dopiero tydzień temu wydali poprawkę łatającą błędy z września). W takiej sytuacji, to ja już wolę dołożyć do serii Z6 lub jak się nie doczekam, to wezmę coś od konkurencji.

Odpowiedz

18. sloniacz
0

2016-01-12 18:27:49

Przy okazji Meizu m1 note może świecić swoim 5.5" ekranem spokojnie przez 5 godzin czyli te 3000mAh coś jednak znaczą i nie są to tylko puste cyferki

Odpowiedz

17. sloniacz
0

2016-01-12 18:24:23

Porównanie dotyczyło xperii m5 i xiaomi redmi note 3 które mają prawie identyczne podzespoły. Xiaomi kosztuje około 840zł xperia 1900zł. Z3C ma bardzo dobre osiągi na swojej baterii bo ma maleńki ekranik o niskiej rozdzielczości. I jestem pewien że przy takiej samej pojemności baterii m5 z 5 calowym wyświetlaczem full HD może nie dociągnąć do wieczora

Odpowiedz

16. Pi0trek
0

2016-01-12 16:06:51

@14Ale nie wyjeżdżaj mi tutaj z czasem na czuwaniu ... Z3C potrafi spokojnie wytrzymać 2 dni średnio-mocnego uzytkowania. We wszelakich testach i recenzjach bateria i dlugośc trzymania jest jako mega plus. mi potrafi wytrzymać 4-5 dni w tym 4 godzin ekranu (głównie face i przegladarka) a widziałem screeny z 8h ekranu i trzymaniu 2 dni z normalnym uzytkowaniem.PS. napisałeś, że Xiaomi Redmi Note 3 różni się ceną o 100%, wklepalem na allegro i ceny Chińczyka mam 800/900 zł a Sony Z3C mam 1200-1300 zł, więc sporo przegiałeś ....

Odpowiedz

15. pacman
1

2016-01-12 15:58:07

@7 Ja wiem czy taka tygodniówka ? Powiem ci, że nie każdy nawet w starej Unii wyciąga 1600€ na rękę ;) Wiem, że nie każdy potrzebuje takich i droższych zabawek, ale inaczej sprzedawałyby się wyłącznie Samsungi S6, iPhone 6 itd. Jednak ludzie kupują również na zachodzie modele po 100, 200, 300€.Co do chińskich telefonów - różnica też jest taka, że z jakiś przyczyn nie ma oficjalnie Xiaomi, Meizu w paru sklepach 2-3 modele. Ludzie nadal co nie dziwne mieć sprzęt stąd, gwarancję i rękojmię na miejscu, a nie u pośrednio czy sprzedawcy z Chin.Ten model jest z sierpnia 2015, mamy styczeń 2016 i wyskakują z taką ceną. Ludzie kupią taniej na WP Lumię 930, Huawei P8, LG G4 zależy ile kto chce wydać, ale za późno, za drogo. Może jak będzie dosyć tanio u opów przy przedłużaniu umowy. LG G4 32GB, 3 GB itd. każdy zna.Dla mnie HTC i Sony się sami pogrążają, produkty nie są złe, ale przeważnie są dostępne na rynkach za późno, a modele z niższej średniej półki są za drogie. Prawda może i bolesna, ale nie można sprzedawać drożej niż Samsung czy nawet Huawei. Po drugie taka Sony Z5 Compact - w stosunku do Z3 Compact za mało zmian, obcięli RAM, a cena wersji Compact podskoczyła ogromnie. O ile Z1C była tania w chwili premiery, Z3C tak sobie, ale z czasem taniała, to cena Z5C to kiepski żart. Aparat ? Dobry, ale gdzie np. Xenon, gdzie jakość jak u konkurentów, którym Sony sprzedaje podzespoły ?Może trzeba siwych prezesów uświadomić, może Sony nie jest świadome swoich błędów, wpadek i tego, że chyba nie do końca rozumieją rynek. Jeśli znikną z rynku to na własne życzenie.

Odpowiedz

14. sloniacz
1

2016-01-12 14:14:29

@9 ale co my porównujemy Z3C ma ekranik 4,6" o rozdzielczości 1280x720. Bawiłem się ostatnio starym LG L90 z podobnym ekranikiem to na Cyjanogenmodzie wytrzymuje 7 dni czuwania (Wifi+3G+synchroGmaila). Artykuł dotyczy telefonu z 5" ekranem Full HD.Jakim chińczykom sprawdzałeś pojemność aku?Nie musze się dowartościowywać ale faktem jest, że telefony Xiaomi, Meizu, Huawei itp oferują takie same jak nie lepsze paramatry sprzętowe duuużo taniej. Nigdy nie wydam więcej niż 1000zł za smartfona i dlatego zacząłem używać chińskich marek telefonów. Porównaj sobie tego soniaka z Xiaomi Redmi Note 3 a potem sprawdź ceny. Procesor, grafika, pamięć ta sama a cana różni się o 100%

Odpowiedz

13. ~Adam
0

2016-01-12 14:01:51

Ludzie nie dajcie sie nabierać na pojemności baterii w smartfonach. Jeśli tablet mając baterie 7000mAhi ta bateria jest wielka jak cegła to gdzie ten śmiesznie mały smartfon z akumulatorem bodajże 6000mAhdogtom czy coś takiego nie znam nazwy tego smartfonu. Bateria jeśli jest duża to ma też dużą pojemność,a jeśli jest mała to producent wciska wam kit i tyle.

Odpowiedz

12. kowcio
0

2016-01-12 14:00:56

Z taką ceną to i nawet marketing nic nie da, powinni dać go w takiej cenie na start, z jaką wyszła M4 Aqua.

Odpowiedz

11. ~
0

2016-01-12 13:48:09

@8, to chyba masz jakiś chiński refurbished. Poczytaj obojętnie jaką recenzje obojętnie z jakiej strony i obojętnie przez kogo przeprowadzaną i w każdej jako + podawany jest czas działania. Więc jeśli trzyma ci ledwo dzień, to albo kupiłeś szrota i na szrocie jedziesz, albo tyle używasz telefonu, że na innym będzie podobnie, albo gorzej. I mówie serio jeśli ci tyle trzyma, to odnieś na gwaracje, bo to nie jest normalne.

Odpowiedz

10. Mila89
0

2016-01-12 13:46:19

@8 niezła sciema z tym ze ci "ledwo dzien trzyma" bateria w Z3C to jest akurat mega mocny punkt mnie wytrzymuje 1,5 dnia przy bardzo intensywnym wykozystaniu. Tryb Stamina wlaczony automatyczna regulacja podswietlenia ekranu(a nie caly czas na full) i wszystko dzialaA to ze S5 ma 3500 mah nic nie oznacza... ekran ZNACZNIE wiekszy wiec bateria szybciej zchodzi

Odpowiedz

9. ~
0

2016-01-12 13:42:52

@6, Widać że jedziesz na chińczykach, więc się nei dziwie, że tak je wychwalasz. W końcu trzeba się jakoś dowartościować. Tak, dobrze się domyślasz, jest prawie że idealna. Tu masz zdjęcie Z3C kupionej z listopadzie 2014 ładowanej wczoraj od 8 do 100% prądem 1A => Mimo tego śmiesznego 2600mAh telefon ładuje co 2-2,5 dnia a wcale go nie oszczędzam.

Odpowiedz

8. ~Punk
-2

2016-01-12 13:31:43

Z taką baterią to niech idą do Afryki, tam muslimy nie mają internetu to do samych zdjęć im wystarczy taka bateria.Sam mam w Z3 Compact który jest mniejszy baterie 2600 mAh i telefon mi ledwo dzień trzyma na baterii.W internecie tak chwalili tego Sony za baterie że dałem się skusić i teraz żałuje wyboru bo mogłem dopłacić do Galaxy S5 i dokupić baterie 3500 mAh, myślę że z taką bateria by trzymał dużo lepiej niż ta Xperia.

Odpowiedz

7. ~
0

2016-01-12 13:30:24

@4, jaka cena? Tygodniówka w cywilizowanym kraju to zaporowa cena? Nie mierz wszystkich przez pryzmat swojego statusu materialnego.@5, patrz jak śmiesznie te silniki 1.2 wypadają na tle 6 litrowych V12. Jestę gimbusowym znafcom i się znam i przepowiadam ze za 3 miesiące śladu nie będzie z fabryk, które produkują samochody z silnikami poniżej 5 litrów, bo przecież konkurencja ma 6 litrów.

Odpowiedz