DAJ CYNK

Sony woli produkować flagowce

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5999

Sony potwierdził wyrzucenie z przyszłego portfolio urządzeń z segmentu "Premium Standard", do którego należały Xperia X i Xperia X Compact.Sony potwierdził wyrzucenie z przyszłego portfolio urządzeń z segmentu "Premium Standard", do którego należały Xperia X i Xperia X Compact.

Ubiegłoroczne modele Xperia X i Xperia X Compact zostały zaprojektowane z myślą o zaoferowaniu klientom urządzeń rozsądnych cenowo, ale o specyfikacji niemal porównywalnej z flagowcami. Niestety oba modele poza Japonią sprzedawały się bardzo słabo, przez co firma nie zrealizowała w pełni swoich planów sprzedażowych przewidzianych na rok fiskalny 2016. W segmencie Premium Standard Sony osiągnął zaledwie 43% swoich celów na całym świecie, podczas gdy w Japonii wynik ten osiągnął 85% rocznego planu.

Bardzo dobrze za to sprzedawały się smartfony z najwyższej półki, Xperia X Performance oraz Xperia XZ. To właśnie na takich urządzeniach Sony chce się w większym stopniu skupić, a przejawem tego będą Xperia XZ Premium i Xperia XZs oraz dwa zupełnie nowe telefony, które pojawią się w ofercie firmy w niedalekiej przyszłości. Jeśli chodzi o urządzenia w średniej cenie, to produkowane i sprzedawane będą trzy modele, Xperia XA1, Xperia XA1 Ultra oraz Xperia L1.

Poniżej zamieszczamy kilka slajdów, które Sony pokazał podczas spotkania z inwestorami.Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: xperiablog.net

Źródło tekstu: xperiablog.net, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu