DAJ CYNK

Sony wciąż nie jest gotowe na ekrany QHD

28.05.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 11361

Ważne 5

1

Po premierze Xperii Z3 część klientów była rozczarowana brakiem ekranu QHD. Kolejna Xperia, tym razem Z4 (Z3+) też go nie otrzymała. Szef tajwańskiego Sony Mobile tłumacz się z tego faktu, używając przy tym bardzo sensowych argumentów.

Po premierze Xperii Z3 część klientów była rozczarowana brakiem ekranu QHD. Kolejna Xperia, tym razem Z4 (Z3+) też go nie otrzymała. Szef tajwańskiego Sony Mobile tłumacz się z tego faktu, używając przy tym bardzo sensowych argumentów.



W wywiadzie dla portalu Focus Taiwan, Jonathan Lin powiedział, że Sony wprowadzi rozdzielczość QHD (1440 x 2560 pikseli) tylko wtedy, kiedy będzie to miało wyraźny wpływ na poprawę jakości obrazu w smartfonach. Sony, poniekąd słusznie, uważa, że przy ekranie o przekątnej 5,5 cala różnica pomiędzy ekranem Full HD (1080 x 1920 pikseli), a QHD nie jest widoczna gołym okiem.

Oprócz tego, wyższa rozdzielczość ekranu, to jednocześnie większe zużycie energii. Flagowe smartfony z serii Xperia zawsze słynęły z dobrych akumulatorów na tle konkurencji, a zwiększenie rozdzielczości ekranu mogłoby im tę przewagę odebrać.

Zobacz: Xperia Z3 Plus - dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: Sony: Ekran 2K w smartfonie jest bez sensu, szkoda akumulatora

Źródło tekstu: Focus Taiwan, wł

Tagi: Sony Xperia
Komentarze
Zaloguj się
15. Sig
0

2015-05-29 12:57:12

Ja tam popieram takie podejście do tematu, szczególnie przy obecnej sprawności baterii. Po co pchać się w kosmiczną rozdziałkę na małym ekranie i zarzynać podzespoły telefonu? Dla idei? Fakt, to zawsze marketingowo dobrze wygląda, mieć więcej cyferek, ale bez przesady.

Odpowiedz

14. ~Bart
1

2015-05-28 19:19:46

Ja wziąłem jakiś czas temu Xperie T3 na abonament. Ma 5,3 cala z rozdzielczością 1280x720.Mój znajomy się śmiał, że będę oglądał pixelozę. Nie wierzył, że obraz wygląda świetnie, dopóki się nie spotkaliśmy i sam się przekonał, że faktycznie, żeby zobaczyć pixele, trzeba na prawdę mocno wytężyć wzrok.Full HD jak najbardziej, ale nie widzę powodu instalowania większych rozdzielczości w telefonie z wyświetlaczem poniżej 6 cali. Do tego większa rozdzielczość obciąża procesor i zwiększa użycie energii, co wpływa na czas pracy telefonu na baterii.W pełni popieram podejście Sony w tej kwestii.

Odpowiedz

13. Halset
0

2015-05-28 19:03:03

Bardzo mądre podejście Sony. Tak trzymać!

Odpowiedz

12. ~Janina
0

2015-05-28 14:46:04

Czy bedzie system firmy Android ? I jaka maksymalna aktualna baza bedzie ? Bo nie doczytałam

Odpowiedz

11. Hose
0

2015-05-28 11:36:00

@6 Z drugiej zaś strony w ekranie komputera wysokie rozdzielczości są bardzo przydatne przy programach graficznych, gdyż nie każdy jest graczem.

Odpowiedz

10. ~kulcjusz1@o2.pl
0

2015-05-28 11:24:48

kupilem sony xperia m2 aqua aparat w nim to porazk , imitacja 8 mp nie ma znaczenia jak ustawisz i tak robi zdjęcia ponizej 2 mp serwis mowi ze ta ma być

Odpowiedz

9. ~lol...
0

2015-05-28 10:42:29

Fhd jest spoko ale mogliby na amoled przejść, bo szału nie ma z jakością obrazu ... Obraz na note 1 wygląda ogólnie lepiej niż na z3, pomijam czcionki bo wiadomo jednak to fhd, ale zdjęcia, gry i filmy na + dla staruszka z amoledem.

Odpowiedz

8. ~wi
2

2015-05-28 10:25:20

Sony...jedyny z nielicznych myślący logicznie, brawo!!!1

Odpowiedz

7. barni2
0

2015-05-28 09:31:12

I za to lubię sony oni myślą normalnie nie to co samsung

Odpowiedz

1

2015-05-28 09:29:03

@3 W telefonach się na to w ogóle nie patrzy, ale ja np. do komputera nie wziąłbym ekranu QHD, bo wiem, że jakbym chciał w coś zagrać, to zabraknie mi wydajności sprzętu żeby coś takiego obrobić.

Odpowiedz

5. ~Tomek
3

2015-05-28 09:25:21

Kupiłem Z3 compact właśnie ze względu na ekran HD 720, koledzy pytali czy nie za duże pixele będą ... Potem wszyscy jednogłośnie stwierdzili że jest OK. Siła marketingu...

Odpowiedz

3. Hose
3

2015-05-28 09:20:30

To nawet laptopy 15,6" najczęściej są HD, i wyglądają w miarę przyzwoicie, mam tablet 8,9" FHD i tu już jest bardzo dobrze, nie rozumiem po co w 5" takie szalone rozdzielczości, to tylko wyścig na cyferki jak swojego czasu w prockach i aparatach.

Odpowiedz

4. ~NICK
0

2015-05-28 09:20:30

Co racja to racja ;) Mimo wszystko sony zawsze jest w tyle z ekranami :) jak inni będą dawać 99xHD sony bedzie stosować 66xHD :D w mojej xperi sp widac ogromną róznice pomiędzy lg l7 optimus a xperia sp a smartfony wyszły w tym samym czasie i xperia to conajmniej 1 klasa wyżej a LG ma 2x lepszy ekran i widać to gołym okiem

Odpowiedz

2. ~me
3

2015-05-28 09:02:20

Mają rację. QHD niepotrzebne w smartfonach.

Odpowiedz