DAJ CYNK

Sony przywraca tryb Stamina tylko z nazwy

16.06.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4422

Ważne 7

3

Sony, zgodnie z zapowiedziami, przywróciło tryb Stamina do serii Xperia Z5. Jak się okazuje, nie ma on wiele wspólnego z tym, do czego użytkownicy byli przyzwyczajeni.

Sony, zgodnie z zapowiedziami, przywróciło tryb Stamina do serii Xperia Z5. Jak się okazuje, nie ma on wiele wspólnego z tym, do czego użytkownicy byli przyzwyczajeni.

Użytkownicy Xperii bardzo chwalili tryb Stamina, który wyraźnie wydłużał czas pracy smartfonów, ale przy tym nie zmuszał ich do wyrzeczeń w kwestii funkcjonalności. Sony zrezygnowało ze swojego rozwiązania kosztem Google Doze, fabrycznej funkcji zaszytej w Androidzie, która pozwalała na oszczędzanie energii, ale nie w tak elastyczny sposób jak Stamina. Głosy niezadowolonych użytkowników zostały wysłuchane i kolejna aktualizacja Androida dla Xperii Z5 przywróciła wyłączoną funkcję.

Zobacz: Stamina wraca do Xperii Z5

Jak informuje portal PhoneArena tryb Stamina z ostatniej aktualizacji ma niewiele wspólnego ze swoją pierwotną wersją. W praktyce jest to Google Doze, tyle tylko, że ze zmienioną nazwą.

Nowa Stamina nie pozwala na wyłączne ograniczenie procesów działających w tle. Automatycznie zmniejsza jasność wyświetlacza, wyłącza animacje, wibracje, moduł GPS i transmisję danych. Zabrakło też tzw. Białej Listy, na której można było umieścić aplikacje, które mogły działać w tle.

Źródło tekstu: Phonearena; wł

Komentarze
Zaloguj się
19. PLANET
0

2016-06-17 07:08:52

Hej - z ciekawości, nad czym się zastanawiasz?

Odpowiedz

18. Hose
0

2016-06-16 21:11:30

Sony zaczyna iść w ślady HTC które sobie pogrywało z wymagań klienta, skończy się pewnie podobnie. Mam Z1C, działa dobrze mimo 2 lat, ale obawiam się że następny smartfon kupię u konkurencji.

Odpowiedz

17. ~Thunder
0

2016-06-16 17:01:48

Chodziło mi o to że posiadająć np. G620S za 500 PLN mam wszystko to co mi potrzebne (rozmowy, sms, przeglądarka, przelewy, facebook, aplikacje, filmy HD etc.) i w moim przypadku wydawanie na telefon po 3-4K nie miało by kompletnie sensu, i tutaj właśnie jest to kwestia "szpanu" wśród niektórych. Mam nadzieję że zrozumiale zakańczam tą konwersację, więc pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Odpowiedz

16. xander21
0

2016-06-16 16:55:11

No właśnie po co ubijać aplikacje w tle? Żeby się za każdym razem ponownie ładowały? To niepotrzebna strata energii. A jak aplikacja siedzi w pamięci Ram to dostęp jest błyskawiczny. Po to jest RAM.

Odpowiedz

15. ~SACZI
0

2016-06-16 16:52:41

No to na poważnie- jakwyłączyćaktualizacje i powiadomienia na ekranie relefonu, żeby przypadkiemsobie 5.1.1 do 6.0 nie zaktualizować?Plus na szczęście nie rychliwy,więcaktualizacjijeszcze nie mam.

Odpowiedz

14. PLANET
0

2016-06-16 16:31:16

@Thunder: czytam kolego. Powiedz, jakie to tak naprawdę ma znaczenie jak ludzie wykorzystują telefony? Tak było, jest i będzie - po to są jakiekolwiek supporty (nie/stety). Dlatego też tak dobrze sprzedają się iPongi, bo mają cechy smarta będąc bliżej dumbphone/''ów (a na pewno mają cechy takich w kwestii prostosty, stabilności i szybkości - choć tutaj Android mocno nadgonił, a i iOS już jest taki prosty (sama stabilność minimalnie ucierpiała, a szybkość zależy w głównej mierze od modelu jak wiedzą dobrze userzy 4 i 4S-ki ; p).Sam będąc w miarę świadomym użyszkodnikiem wykorzystuję telefon w niepełnym zakresie - OK, prawie wszystkie funkcje hardware/''u po drodze przerobiłem, ale na co dzień używam niezbyt dużo - to jak to podsumować?RAMu mam wręcz za mało, wydajność procesora/grafiki przy tej rozdziałce jest przyjemnie odczuwalna- ale czy to są argumenty? Przy słabszych bebechach można przecież dalej korzystać ze smartphone/''u, tylko że komfort pracy spadnie..Na marginesie, nawet zwykła Stamina agreguje wiele elementów oszczędzania energii w jednym i jest wygodna dla strony końcowej - także nie wiem czy ma to cokolwiek do wykorzystywania potencjału telefonu...

Odpowiedz

13. ~Thunder
0

2016-06-16 15:15:38

Chodziło mi o ogólną specyfikację urządzenia, przede wszystkim procesor, ram, grafika itd.

Odpowiedz

12. orson_dzi
0

2016-06-16 15:02:04

@11 Tylko pytanie, mowa jest osobach, które nie wykorzystują potencjału, bo nie potrafią skonfigurować oszczędzania energii, czy o osobach, którego nie wykorzystują, bo wyłączają połowę funkcji Staminą, czy innym wynalazkiem?

Odpowiedz

11. ~Thunder
0

2016-06-16 15:00:02

@10 Czytaj ze zrozumieniem proszę, napisałem "w większości", naturalnie że jest jakiś mały procent osób które wykorzystają pełen potencjał urządzenia ...

Odpowiedz

10. PLANET
0

2016-06-16 14:49:13

@1, @3: taaak, szczególnie Ultra Staminę można zastąpić. Najpierw się doedukujcie a potem zaczynajcie rozmowę.I jeszcze te smutne teksty o wykorzystywaniu iluś procent telefonu... są ludzie, którzy korzystają ze smartów jak z dumbphone/''ów, są tacy którzy wysycają możliwości, ale wy jak widzę musicie się w domyśle pochełpić : )

Odpowiedz

9. Pi0trek
0

2016-06-16 14:46:17

W swojej Z3C i tak nie używam, ale kolejny strzał w stope Sony :/

Odpowiedz

8. ~vainglorious
1

2016-06-16 14:40:03

@1: i mozna miec dwa profile dla wszystkich aplikacji naraz i przelaczac te profile jednym kliknieciem?

Odpowiedz

7. Goral
0

2016-06-16 14:07:44

Niestety ten artykuł to sama, gorzka prawda. Oryginalną staminę można było dość elastycznie customizować. To, co jest teraz - a aktualizację mam od wczoraj - to niestety prawie dokładnie ten prymityw Doze, tyle że : w trybie oszczędzania na szczęście działa auto-jasność ekranu, no i po ładowaniu nie trzeba ręcznie włączać /''oszczędności/'' ponownie. Bardzo chciałbym pełną staminę, jaka była przed marshmallow. Oj, quo vadis, Sony .. quo vadis :/

Odpowiedz

6. ~Master Chief
0

2016-06-16 14:03:18

@3 w tych zakładanych przez kolegę wartościach procentowych jest sporo optymizmu...

Odpowiedz

2016-06-16 13:58:38

@3 Czasy? Myślisz, że kiedyś tak nie było?

Odpowiedz