DAJ CYNK

Sony nie zamierza stosować ekranów 2:1

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6605

Ekrany o proporcjach 2:1, czy jak ktoś woli 18:9, to hit tego sezonu. Po LG G6, wkrótce nowe proporcje zaoferuje Samsung. Sony nie jest zainteresowany.Ekrany o proporcjach 2:1, czy jak ktoś woli 18:9, to hit tego sezonu. Po LG G6, wkrótce nowe proporcje zaoferuje Samsung. Sony nie jest zainteresowany.

Jak przekazał Don Mesa, dyrektor marketingu firmy Sony, japoński producent nie planuje w najbliższym czasie wprowadzenia ekranów 2:1 do swoich smartfonów. I ma ku temu powody.

Chodzi o cyfrową rozrywkę. Sony to nie tylko producent smartfonów, ale też potężne Sony Pictures dostarczające kasowe produkcje filmowe czy największy gracz na rynku konsol. Firma nie chce by jej filmy wyświetlane były z czarnymi paskami po bokach ekranu, ani też by tak samo wyglądały gry strumieniowane w konsol PlayStation.

W skrócie, smartfony Xperia mają być w 100% zgodne z multimediami dostarczanymi przez japońską firmę. Zamiast więc eksperymentów z proporcjami obrazu, użytkownicy spodziewać mogą się jeszcze wyższej jakości dźwięku czy np. obsługi technologii HDR w przypadku ekranu 4K najnowszej Xperii XZ Premium.

Argumenty Sony wydają się całkiem logiczne, nie zmienia to jednak faktu, że na przednich panelach telefonów producenta marnuje się dużo miejsca. Firmie udało się już zredukować ramki po bokach ekranu, nadal jednak na redukcję czekają wielkie przestrzenie nad i pod wyświetlaczem.

Zobacz: Sony Xperia XZ Premium - najwyższa półka według Japończyków

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Android Authority, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu