DAJ CYNK

Sony nie śpieszy się z tworzeniem bezramkowych smartfonów

12.06.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1918

Ważne 5

2

Sony potwierdza, że pracuje nad różnymi wariantami wyglądu smartfonów, ale firma nie śpieszy się z wypuszczeniem na rynek "bezramkowych" urządzeń.



Sony potwierdza, że pracuje nad różnymi wariantami wyglądu smartfonów, ale firma nie śpieszy się z wypuszczeniem na rynek "bezramkowych" urządzeń.

Obecny niemal wszyscy producenci starają się, aby ekran w ich smartfonach zajmował jak największą część przedniego panelu. Ramki wokół wyświetlaczy maleją, a to ma również przełożenie na wymiary smartfonu. Dzięki temu dzisiejsze urządzenia z 6-calowymi ekranami są mniejsze od 5,5-calowych sprzed roku i zbliżone do tych, które jeszcze niedawno oferowały wyświetlacze o przekątnej 5,2 cala.




Po środku tego wszystkiego mamy Sony. Ostatnio bastion szerokich ramek . Co prawda pod koniec 2017 roku pojawiły się zdjęcia prototypów Xperii z cienkimi obudowami wąskimi ramkami, ale w praktyce dostaliśmy... Xperie XZ2 Premium z ekranem o proporcjach 16:9, a do tego grubą i bardzo ciężką obudową.

Sony oficjalnie potwierdza, że cały czas pracuje nad nowym wzornictwem swoich smartfonów, ale będzie to wymagało zmiany układu elementów obudowy. Głośniki stereo będą musiały zniknąć z przedniego panelu, a przedni aparat trzeba będzie gdzieś przesunąć. Jedno z rozwiązań, to "kochane" przez użytkowników wcięcie w ekranie. Drugie to zwyczajne przesunięcie aparatu bliżej krawędzi obudowy. Górnej, jak w przypadku choćby LG V30 lub dolnej jak w Xiaomi Mi Mix 2s.

Japończykom się jednak nie śpieszy z wprowadzaniem nowego wyglądu smartfonów, ale Sony widzi potrzebę zmian. Dlatego też firma chce zaoferować użytkownikom prawdziwą zmianę wzornictwa smartfonów, a nie kolejną ewolucję. Miejmy nadzieję, że w końcu to nastąpi.

Źródło tekstu: Sony; wł

Tagi: Sony Xperia
Komentarze
Zaloguj się
23. Crismon
0

2018-06-13 14:52:42

@22 To że kupiłeś telefon z wcięciem i to Ci się podoba nie oznacza, że masz zostać obrzucony błotem. To Twoje pieniądze i decyzja czy chcesz telefon z wcięciem czy nie :)

Odpowiedz

22. ~Alan
0

2018-06-13 14:38:22

Niech ktoś napisze szczerze co widzi złego z wyciętym na górze ekranem. ja kupiłem parę dni temu Asusa Zenfone 5 i nawet mi się to podoba. Oczywiście domniemywam, że zostanę obrzucony błotem.

Odpowiedz

21. ~G
0

2018-06-12 21:09:35

Albo jakiś tablet

Odpowiedz

20. Crismon
0

2018-06-12 20:18:52

To warto rozważyć też Lenovo P2 Li-Ion 5100 mAh.

Odpowiedz

19. t r o i p
0

2018-06-12 16:18:00

Sprostowanie dwa ostatnie nie miały być 19h.18h tylko 9h.i 8h

Odpowiedz

18. t r o i p
0

2018-06-12 16:15:36

Q-ra,Jeśli jesteś codziennie w drodze to potrzebujesz przede wszystkim urządzenia z pojemną baterią.Na twoim miejscu przyjrzałbym się takim telefonom jak np :Asus Zoom S, z baterią o pojemności 5000 mAh i rezultatami: wytrzymałość 150h, czas rozmów 42h, przeglądanie Internetu 25h, oglądanie wideo 6h.Xiaomi Redmi Note 5, z baterią o pojemności 4000 mAh i rezultatami: wytrzymałość 120h, czas rozmów 35h, przeglądanie Internetu 14h, oglądanie wideo 19h.Samsung Galaxy S8 Active z baterią o pojemności 4000 mAh i rezultatami: wytrzymałość 111h, czas rozmów 34h, przeglądanie Internetu 14h, oglądanie wideo 18h.

Odpowiedz

17. ~!!!
0

2018-06-12 16:01:18

@15. Kup tylko i wyłącznie. Samsung Galaxy A6+ !!!W Twoim zapotrzebowaniu WYŁĄCZNIE TEN. MODEL. Pozdrawiam

Odpowiedz

16. ~
0

2018-06-12 15:56:48

Q-ra

Odpowiedz

15. ~Q-ra
0

2018-06-12 14:07:35

@13 troip. Chciałbym go używać jako mini/laptop. Jestem codziennie w drodze i taki sprzęt jest mi potrzebny.W takim razie co byś mi polecił?

Odpowiedz

14. t r o i p
1

2018-06-12 13:11:42

Pelikan, to taki Jaś Fasola telepolis. Czasem śmieszy, ale częściej irytuje elementarnym brakiem w ogarnięcia tematu o którym jest mowa.IPhone to urządzenie bardzo proste w obsłudze którym nauczył się po kilku miesiącach jako tako posługiwać, już wie jak wejść na telepolis.Niedługo ogarnie, że może wybrać numer i się z kimś połączyć, a jak jeszcze odkryje aparat, ooo to będziemy go mieć na kilka miesięcy z głowy z tego portalu.

Odpowiedz

13. t r o i p
0

2018-06-12 12:47:58

Q-ra, zależy do czego potrzebujesz smartfona.Ja wiem, że honor 10 jest ładny i wiele osób się nim zachwyca, ale jest kilka takich szczegółów które mocno irytują.Jak np bardzo agresywne ubijanie aplikacji w tle, flagowce Samsunga, LG, czy HTC potrafią znacznie więcej apek trzymać w tle bez ubijania niż Huawei. I druga sprawa jeżeli chcesz spersonalizować swój telefon to Huawei czy Honor też będzie sprawiać problemy, bo nie za bardzo chce współpracować z launcherami zewnętrznymi.

Odpowiedz

11. ~zen
0

2018-06-12 12:01:10

Jade na sonowkach od 7 lat i niech nic nie zmieniaja bo jest ok.

Odpowiedz

10. ~Q-ra
0

2018-06-12 11:54:10

@9 Crismon dzięki. Ja używam "zabawke" aktualnie Lg K8. Boję się czy dam radę samemu go uruchomić (Honor 10)

Odpowiedz

9. Crismon
0

2018-06-12 11:48:43

@6 Honor 10 to flagowiec tej firmy a jednocześnie młodszy brat Huaweia. Myślę, że nie będziesz zawiedziony :)

Odpowiedz

8. ~Niezgodna Niezadowolona 7
-1

2018-06-12 10:55:22

4). Bo tzw ramki - to sà te dwie, lewa i prawa. Zapewne taki smartfon mozna nazwać ,,bez ramek" jesli takowe zniknà, a w ich miejscu znajdzie siè ekran.

Odpowiedz