DAJ CYNK

Sony nie chce konkurować z firmami Apple i Samsung

19.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4951

Ważne 4

3

Japońska firma będzie nadal produkować smartfony, ale nie będą one konkurować z produktami Apple'a i Samsunga - powiedział dyrektor generalny Sony.



Japońska firma będzie nadal produkować smartfony, ale nie będą one konkurować z produktami Apple'a i Samsunga - powiedział dyrektor generalny Sony.

CEO Sony Kazuo Hirai spodziewa się, że kierowana przez niego firma odnotuje w tym roku rekordowy zysk operacyjny, wynoszący równowartość 5,87 mld dolarów. Smartfony japońskiej firmy nie stanowią jednak konkurencji dla produktów Apple'a i Samsunga i jest wiele osób, które uważają, że Sony powinien zrezygnować z produkcji tego typu urządzeń. Innego zdania jest kierownictwo producenta Xperii.

Powodem, dla którego to robimy, nie jest to, że uważamy smartfony za przyszłość, ale dlatego, że musimy komunikować się z niektórymi urządzeniami podłączonymi do sieci. Jeśli wydostaniemy się z przestrzeni [komunikacji], nie będziemy mieli okazji zagrać w następnej zmianie paradygmatu - powiedział Hirai.

Nie chodzi o dzisiejsze smartfony, chodzi bardziej o patrzenie poza smartfony - na to, co będziemy robić - i bycie graczem w tej przestrzeni, najlepiej liderem. Z tego strategicznego powodu chcę się upewnić, że zostaliśmy nie w biznesie smartfonów, ale w branży telekomunikacyjnej.

Japoński koncern jest wciąż głównym dostawcą czujników obrazu dla producentów smartfonów, takich jak Apple, Samsung, LG, Huawei i inni.


Kazuo Hirai, CEO firmy Sony

Szef Sony jest zapalonym zwolennikiem japońskiej koncepcji Kando, która polega na ustanowieniu emocjonalnego związku między tym, co Sony nazywa ostatnim jednym calem dla konsumenta a czynnikiem, który wzbudza entuzjazm i lojalność.

Produkty Sony muszą mieć funkcjonalną i emocjonalną wartość - powiedział Hirai. Każdy może zapewnić funkcjonalną wartość w tej skomercjalizowanej przestrzeni, ale wartość emocjonalna jest częścią filozofii projektowania Sony, będącej częścią DNA Sony odkąd firma 71 lat temu rozpoczęła działalność. Trochę tego straciliśmy na chwilę, a moim zadaniem było ożywienie dumy z tego, co robimy pod względem dostarczania wartości emocjonalnej.

Zobacz: Xperie otrzymują styczniowe poprawki zabezpieczeń
Zobacz: Xperia XZ Pro - przyszły flagowiec Sony z ekranem 4K OLED
Zobacz: CES 2018: Sony pokazał nowe słuchawki bezprzewodowe dla aktywnych
Zobacz: CES2018: Xperia XA2 , XA2 Ultra i L2 zaprezentowane

Źródło tekstu: The Guardian, wł

Tagi: Sony
Komentarze
Zaloguj się
17. ~jed
0

2018-01-21 09:32:38

Nie wiem kto tłumaczy wam treści ale wyrzucie go. Przetłumaczenie cytatu to prawdziwy dramat. Chętnie przestałbym czytać staczający się telepolis tylko co zamiast tego? konkrecji raczej brak

Odpowiedz

16. ~tylko nie SZONI
0

2018-01-20 08:56:04

Oni zawsze byli anty do rynku, jak z odtwarzaczami dvd, potem blu ray... Mając wytwornie filmowe jako jedyni na rynku nie mieli odtwarzania divx/ mkv, bo to piractwo... Z czasem ich urządzeń nikt nie kupował i nagle zrozumieli, że nie tędy droga. Podobnie z telefonami, ciężko wbić im do głów pewne podstawowe rzeczy.

Odpowiedz

15. ~Taki tam znafca.
0

2018-01-20 00:36:32

To by wiele wyjaśniało, dlaczego ich modele przez tak długi czas odstawały od konkurentów, jakoby SONY w ogóle nie zauważało, że są też inni. Jest dla mnie zupełnie niezrozumiałym dlaczego firma, która ma tak ogromny potencjał nie potrafi zrobić czegoś co będzie świetnie nie tylko niszowo (wcześniej XZ Premium, teraz XZ1 i XZ compact - ten pierwszy z racji ogromnych ramek, ten drugi z racji ekranu/podzespołów).

Odpowiedz

14. ~
0

2018-01-19 19:31:44

13. A teraz zadaj sobie pytanie kim jestes i co w zyciu osiagnales.

Odpowiedz

13. ~4D
0

2018-01-19 16:31:41

Bycie graczem w przestrzeni, o której nie mają pojęcia (co po smartfonach), a najlepiej liderem w czymś czego nie ma... ??!Oj, prezesik chyba przesadził z sake, skoro wydobył z siebie taki bełkot!Z drugiej strony to pewnie pierwszy z brzegu, szeregowy pracownik Sony potrafiłby prosto i bez ściemy określić główne problemy firmy.Tymczasem prezes, który zarabia wielokrotnie więcej musiał to ubrać w pseudofilozoficzo - marketingowy belkot.

Odpowiedz

12. ~soniaklubiacy
0

2018-01-19 16:15:04

Wedlug mnie tylko Sony jest w pierwszej lidze. Xz1 compact za 1800zł jest genialny. Szajsung zgnite jablko eldżi huaweź i ximixmi nic praktycznie nie znaczą. To nawet nie jest druga liga lecz 3 4

Odpowiedz

11. ~
1

2018-01-19 13:56:26

Mialem Samsungi, Motorole, LG, Iphone5. Teraz mam Sony X Compacta i moj kolejny telefon to na bank bedzie Sony.Jesli mialbym ustawic jest w skali g*wnowatosci, gdzie 5 to g*wno totalne, a 1 to zwykle g*wno, to Samsung zgarnia 5, LG 3, Motorola 2, a Iphone5 1.

Odpowiedz

10. ~komar_boss
0

2018-01-19 13:40:18

Widać że gość totalnie odleciał

Odpowiedz

9. ~lol...
0

2018-01-19 13:22:10

@5 a na co komu 18:9 ? Niech zrobią 16:9 tylko z ramkami wielkości jak w v30

Odpowiedz

8. ~gość
1

2018-01-19 12:59:42

Sony nie chce czy nie jest w stanie z nimi konkurować? Raczej to drugie.

Odpowiedz

7. septum
-1

2018-01-19 12:04:00

pewnie dlatego, ze nie ma z czym konkurowac

Odpowiedz

6. ~
-1

2018-01-19 11:44:01

Do 4. Wypowiedz tytułem współpracy produktów Sony

Odpowiedz

5. Goral
0

2018-01-19 11:43:30

Koleś, niech będzie filozofia Kando, feng-shui, ikigai, wabi-sabi, kaizen, albo nawet seppuku tylko ZRÓBCIE WRESZCIE 18:9 Z RZECZYWISTYM IP68 I DWOMA OBIEKTYWAMI. I najlepiej z rysikiem jak w Note. Dziękuję.

Odpowiedz