DAJ CYNK

Sony Mobile rezygnuje z USA, Chin, Indii i kilku innych rynków

01.07.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4929

Ważne 9

4

Sony Mobile, po analizie wyników sprzedaży, zdecydował się na zrezygnowanie z nierentownych dla firmy rynków. Na liście znalazły się m.in. USA, Chiny, Indie, Indonezja i Brazylia.

Sony Mobile, po analizie wyników sprzedaży, zdecydował się na zrezygnowanie z nierentownych dla firmy rynków. Na liście znalazły się m.in. USA, Chiny, Indie, Indonezja i Brazylia.

Wbrew zeszłorocznym prognozom, w Indiach, Chinach i Brazylii wzrost sprzedaży urządzeń wyniesie w tym roku finansowym tylko 0,3%, a nie 8,1%. Zgodnie z zapowiadaną wcześniej polityką, firma chce skupić się na rentownych dla niej rejonach.

Nie oznacza to przy tym, że smartfony Sony zupełnie znikną np. z USA. Jednak działania marketingowe zostaną ograniczone do minimum, podobnie jak to kiedyś wyglądało z marką Motorola na polskim rynku.

Producent zintensyfikuje natomiast swoje działania w Japonii, Azji Wschodniej (z pominięciem Chin), na Bliskim Wschodzie i w Europie. Zmienią się też priorytety w samej ofercie urządzeń.

Sony chce mieć dobre telefony w cenie 250 dolarów i wyższej, a więc zajmie się wysoką średnią półką i segmentem premium. Firma uzasadnia swoją decyzję mniejszą konkurencją. Producent szacuje, że tylko około 10 głównych graczy ma coś do zaprezentowania na tej półce cenowej, natomiast pozostali zalewają swoimi urządzeniami niższe segmenty.

Źródło tekstu: Xperia Blog, wł

Komentarze
Zaloguj się
27. ~marek
0

2016-12-15 09:24:46

sony wycofuje się z tych rynków gdzie prawa konsumenta są przestrzegane a nie olewane , przecież na te telefony nie ma gwarancji , a dziadowski serwis e-support w ogóle nie istnieje , w stanach konsument puściłby z torbami taki serwis i taka obsługę klienta więc tam nie maja prawa bytu

Odpowiedz

26. applefan_
-1

2016-07-04 09:04:18

Sony jest skazane na pożarcie nie tylko na rynku smartfonów. Wcale bym się nie zdziwił jeśli za chwilę zobaczymy konkurenta PS z Chin, wszak to tamten rynek jest w tej chwili największym (volumenowo i wartościowo) jeśli chodzi o tzw. gry video. Ale porażkę smartfonów Sony przewidywałem już dawno temu i symptomy były widoczne od jakiegoś czasu włącznie ze słowami prezesa który dawał działowi mobilnemu rok na poprawę wyników. Pamiętam jak co poniektórzy wieszali na mnie psy za pisanie o upadku Sony - cóż za brak wizji i krótkowzroczność oraz brak refleksji. Kogo to obchodzi, że Sony jest od dziesięcioleci na rynku. Padnie i tyle.

Odpowiedz

25. PLANET
0

2016-07-01 23:13:04

Sony nie dość, że nie było dostępne u wszystkich opów w Stanach, to jeszcze ich modele docierały z często półrocznym opóźnieniem w stosunku do premiery. Dlatego tam sytuacja się zanadto nie zmieni.

Odpowiedz

24. pacman
0

2016-07-01 21:51:43

Może Sony dogadało się i specjalnie takie robi ? Bo produkują lustrzanki, sprzedają sprzęt do aparatów w smartphonach innym, a tutaj co ? :D Oczywiście są koszty, ale gdyby zachowali cenę Z3C przy Z5Compact i dali 3GB RAMu i porządny aparat...przede wszystkim bez błędów. Bo nie chodzi tylko o jakość, ale nawet o same problemy. Ta sama cena dla tej samej serii, 3GB RAMu i aparat bez błędów...i mielibyśmy wg mnie mały hit. A ja nie ma już oficjalnie wodoodporności to mogli dać wymienną baterię..wtedy to już dla niektórych byłoby cud.Problem jak HTC, może nie aż taki, ale prawie, z tym, że jak zobaczyłem ceny Xów do tego co oferują to przesadzili. Nie mają szans na dobrą sprzedaż. Sprzedawcy zachęcają, opowiadają bajeczki w salonach. Po rozstaniu z Ericssonem nie rozumiem za bardzo ich drogi.HTC ma bardzo słaby lub przeciętny sprzęt w low i midendzie, a ceny poziom wyżej, do tego to ich chamskie zagranie z wersją Lifestyle, idiotów szukają ?!Zresztą Sony w USA nie było dostępne u wszystkich opów.DROGIE TELEPOLIS...moglibyście kiedyś zrobić arta dziennikarskiego o tym jak sprzedaje się telefony, jak firmy dogadują się z operatorami, jak wcale nie łatwo telefon wprowadzić na rynek. Przecież nawet Microsoft miał problemu u siebie w Stanach z dostępnością ich telefonów. U jednego opa jest, u pozostałych nie itd. Tego nie widzi końcowy użytkownik, a to wpływa na dostępność u opów, sieci sklepów, na cenę, na rynek. Coś jak w marketach z tym, że jak nie zabulisz to twój towar nie trafi na półkę ;)

Odpowiedz

23. ~Destroyer
-1

2016-07-01 18:37:20

Sony to awaryjne *** nic dziwnego,że sprzedaż spada.

Odpowiedz

22. progosu
2

2016-07-01 16:03:21

Sprzedaż maleje bo robią słabsze telefony. Każda inna mają ewoluuje, inne firmy kładą większy nacisk na innowacyjność. Sony jedzie na marce wyrobionej kilkadziesiąt lat temu. Obecnie nie mają nic do zaoferowania a ceny dają kosmiczne. Jak to możliwe, że producent sensorów używanych we wszystkich smartfonach z najlepszymi aparatami sam ma zdecydowanie najgorszy aparat spośród wszystkich? Przecież taki śmieszny one plus 3 miażdży najnowszą xperie x pod każdym możliwym względem.

Odpowiedz

21. PLANET
0

2016-07-01 15:27:23

Największa szkoda jest że względu na fakt, że praktycznie nikt oprócz nich nie poszedł w małe mocne telefony vide seria Compact. Z5C był skopany bo mogli zrobić go zdecydowanie lepiej, w tym momencie na rynku nie ma mocnego mniejszego terminala oprócz tychże. HTC planuje 10 Mini który wygląda obiecująco, nie wiadomo tylko czy dotrze. Tak samo praktycznie pewne jest, że Samsung nie wyda S7 Mini (a też miał mieć mocne bebechy). LG ani słychu. Pozostają Chińczycy...? WRRÓĆ, czy ktoś widział mocnego małego z tej strony świata?A jest to o tyle istotne, że nisza JEST dobra, co udowodnił Apple. Sam bym wziął iPonga (5)SE jako drugi telefon, oprócz paru wad (bateria..) jest naprawdę ciekawym produktem.Naprawdę, nie da się czegoś takiego zrobić na Androidzie?

Odpowiedz

20. PLANET
0

2016-07-01 15:19:21

Te działania nie wróżą dobrze, choć takie upuszczenie krwi może być jedynym rozwiązaniem. Wycofali się jednak z największych rynków zbytu o największej dynamice wzrostu sprzedaży (oraz US of A, gdzie dystrybucję mieli słabą), więc ciężko być tutaj optymistą.

Odpowiedz

19. PLANET
0

2016-07-01 15:15:51

To co mówi afan +jeszcze 3) Postawili na modele z wyższej półki i jako takie miały kosztować więcej. Ta zasada gdzie ekskluzywny produkt po prostu musi kosztować dużo.

Odpowiedz

18. applefan_
-1

2016-07-01 15:07:51

@16 za 2300 kupuje się iphona a nie Sony. Sam jesteś sobie winien.

Odpowiedz

17. applefan_
-1

2016-07-01 15:06:02

@10 już wyjaśniam. Sprzedaż maleje, bo 1. Android jest u każdego i konsument nie rozumie (nie widząc różnicy) dlaczego ma płacić za Sony kwotę X skoro za model chiński może płacić 1/2 lub 2/3 x; 2. spadająca sprzedaż uniemożliwia wykorzystania efektu skali i aby zachować min zysk lub ograniczać straty trzeba podnosić ceny...

Odpowiedz

16. ~Marcin Konarzewski
-1

2016-07-01 15:01:15

Niech ich szlag, za Sony Xperię Z3 Compact w którą utopiłem 2300 zł, za nie istniejący serwis W-Support. Zdychajcie.

Odpowiedz

15. ~dav
0

2016-07-01 14:48:46

po prostu robią najdroższe słuchawki z Androidem na rynku (no może oprócz BB)

Odpowiedz

14. ~
1

2016-07-01 14:45:41

Sony rezygnuje, czy klienci zrezygnowali z produktów Sony?

Odpowiedz

11. tMati
2

2016-07-01 14:23:57

O tym żeby dali sobie spokój z budżetowymi telefonami, to pisali i sami czytelnicy i eksperci branżowi, i nawet samo Sony. A potem jak zwykle wypuszczali nowe modele z najniższej półki, z cenami zdecydowanie powyżej średniej tego segmentu rynku. Do tego wystarczy dołożyć zapewnienia o dłuższym od konkurencji wsparciu dla wszystkich modeli, a kończyło się na wspieraniu serii Z i wywalczonych przez użytkowników kilku średniakach. Sony już dawno straciło zaufanie wielu klientów ciągłymi zmianami strategii, np. porzucenie serii Z, krótko po zapewnieniu o kontynuacji tej serii i zakończeniu produkcji innych; nagłe wprowadzenie półrocznego cyklu wydawniczego; ociąganie się z aktualizacjami (gdy LG stawało się wzorcem do naśladowania). Strategia Sony wygląda jakby co 2 tygodnie zmieniało się grono decyzyjne i zaczynało od zarzucenia planów poprzednika.P.S. No i jeszcze sprawa jakości zdjęć na własnych matrycach względem konkurencji.P. P. S. 4k w Z5 Premium

Odpowiedz