DAJ CYNK

Sony: Koniec Xperii Z

25.02.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5700

Ważne 7

4

Sony oficjalnie potwierdził, że nie będzie już więcej smartfonów z rodziny Xperia Z. Będzie natomiast (ponownie) nowe podejście do tematu telefonów.

Sony oficjalnie potwierdził, że nie będzie już więcej smartfonów z rodziny Xperia Z. Będzie natomiast (ponownie) nowe podejście do tematu telefonów.

Z krótkiego oświadczenia firmy Sony dowiadujemy się, że seria Xperia Z osiągnęła swój punkt kulminacyjny, a wprowadzona właśnie seria Xperia X prezentuje nowy rozdział i ewolucję strategii produktowej. O jakie zmiany tak właściwe chodzi?

Do tej pory Sony starał się wciskać do smartfonów "najlepsze zaawansowane technologie", co brzmi całkiem logicznie. Teraz natomiast firma skupi się na dostarczaniu "inteligentnych, adaptacyjnych doświadczeń dla użytkowników, począwszy od aparatu, przez zasilanie, po design i oprogramowanie".

Chociaż pozornie nie zmienia się nic, w praktyce deklaracja Sony oznaczać może większe skupienie się na średnim segmencie cenowym rynku, zamiast premier kilku flagowych urządzeń co pół roku.


Chociaż Xperia X Performance to właściwie kontynuator serii Z (zmiany są kosmetyczne), to już w przypadku modeli Xperia X i XA, spychających nieco wariant Performance na drugi plan, rzeczywiście da się zauważyć nieco inne podejście Sony. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że ofiarą japońskiej rewolucji nie będą urządzenia z linii Compact.

Zobacz: MWC2016 - Sony prezentuje smartfony Xperia X

Źródło tekstu: GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
29. ~dan
0

2016-02-26 12:45:42

Dokładnie pewnie skończy się wsparcie :/ a z aktualizacją do 6.0 mega ociąganie

Odpowiedz

28. ~Fokus
-1

2016-02-25 23:02:35

@18. & @23. Halset, łączymy się z tobą w bólu po katastrofie T-Mobile, ale opanuj swoją frustrację, bo jutro skończy ci się okres ochronny ;-)

Odpowiedz

27. ~Misiek
-1

2016-02-25 22:48:52

Nie będę za tymi telefonami płakał. Jedyny SONY, który mi się podobał, to był CMD CD5. W 2000r. to było COŚ!

Odpowiedz

26. matt_pl
1

2016-02-25 22:35:49

Używam od dwóch miesięcy Z5 dual i jest to najlepszy telefon jaki dotychczas używałem. Mam nadzieję że zmiana nazewnictwa nie odbije się na dotychczasowych posiadaczach serii Z.

Odpowiedz

25. ~greg
2

2016-02-25 20:35:19

ja chcę dobrego następcy compacta!!!

Odpowiedz

24. ~daniel
-1

2016-02-25 19:45:19

i co teraz z Z po andku 6.0 koniec wsparxia dla z2 i z3 a pol roku dalej dla z3+ i z5. mimo jeszcze sensownych flakow

Odpowiedz

23. Halset
-2

2016-02-25 19:42:43

@20 Głąb to powiedział Twój stary jak Cię na po porodówce zobaczył. Typowe myślenie Polaków, Byle badziewie na półce w sklepie byle tanie. Jak tak dalej pójdzie i będziecie tylko te badziewia z Korei kupować, to tylko to nam zostanie. Szkoda, że dobre firmy muszą zawijać powoli żagle. Samsung zawsze był cienki jak żyletki polsilver,.

Odpowiedz

22. ~Mexille
1

2016-02-25 19:21:50

Lui: Nie tłumacz się, to Ty teksty dla Sony piszesz, a Sony puszcza to w świat ;-)

Odpowiedz

21. LuiN
0

2016-02-25 19:07:39

14, Saczi - ja tam tylko tłumaczyć próbowałem. Sony chyba sam nie rozumie co chciał przekazać ;-)

Odpowiedz

20. ~
0

2016-02-25 19:05:12

@18 opowiada bzdury, rację w tych jego wypocinach tylko głąb widzi

Odpowiedz

19. ~Tom
0

2016-02-25 18:25:47

18 ma rację, jeżeli nie będzie następcy linii Compact to z normalnych telefonów zostaje tylko iPhone.

Odpowiedz

18. Halset
-5

2016-02-25 17:39:57

Ale LIPA!!! No cóż, zostaje zatem tylko Iphone. Koreańskie badziewia z Samsungiem na czele to nie telefony a zabawki dla gimbusów.

Odpowiedz

17. PLANET
1

2016-02-25 17:12:52

@14: jest to jednak cytat z GSMAreny ; tłumaczenie to niby inna kwestia, ale to dalej wycinek bełkotu marketingowego (stosowanego przez każdą firmę z tej branży).

Odpowiedz