DAJ CYNK

Sony: Kolejnych 1000 osób do zwolnienia w dziale smartfonów

28.01.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3708

Ważne 3

1

Jak donosi Reuters, Sony zamierza zwolnić kolejnych 1000 pracowników w swoim dziale odpowiadającym za produkcję smartfonów.

Jak donosi Reuters, Sony zamierza zwolnić kolejnych 1000 pracowników w swoim dziale odpowiadającym za produkcję smartfonów.

Oficjalne ogłoszenie planu redukcji etatów nastąpi prawdopodobnie 2 lutego, przy okazji ogłoszenia wyników kwartalnych japońskiego producenta. Redukcja zatrudnienia będzie dotyczyła głównie pracowników firmy w Europie oraz Chinach i będzie to dodatkowa tura zwolnień, oprócz tych zapowiedzianych przez spółkę w zeszłym roku.

Dla przypomnienia, w październiku 2014 roku Sony również zapowiadał redukcję rzędu 1000 miejsc pracy. Do zakończenia roku fiskalnego 2015, kończącego się w marcu tego roku, liczba osób zatrudnionych smartfonowym biznesie Sony spadnie o 30%, do około 5000.

Jak pisaliśmy wcześniej, po wielu kwartałach strat prezes Sony, Kazuo Hirai rozważa wszystkie scenariusze, w tym nawet sprzedaż działu Sony Mobile Communications odpowiedzialnego za produkcję smartfonów czy wejście w spółkę joint venture z zewnętrznym inwestorem.

Zobacz: Sony sprzeda dział smartfonów?

Źródło tekstu: Reuters, wł

Tagi: Sony
Komentarze
Zaloguj się
23. ~T mobbing
0

2015-03-28 13:24:15

Nowinka.... T-mobile kilka dni temu ogłosiło zwolnienia grupowe. Redukcja ma sięgnąć 12% zatrudnionych. Potrzebuje osób które zostały zwolnione od grudnia 2014 w celu podłączenia do tych zwolnień grupowych.piszcie...

Odpowiedz

22. ~4D
0

2015-01-30 19:18:42

>21. Ja natomiast obawiałbym się niewymiennych akumulatorów akurat w przypadku Sony. W modelu Xperia SP, po naładowaniu "do pełna" bateria wytrzymuje tylko kilka godzin, gwarancja już nie obowiązuje, a wymiana tego niewymiennego (w założeniu producenta przez użytkownika) nie jest taka prosta i wiąże się z dodatkowymi kosztami. Kiedy szukałem informacji na temat tego felernego akumulatorka to okazało się, że w Xperii SP problemy z baterią to bardzo częsta przypadłość!

Odpowiedz

21. LuiN
0

2015-01-29 21:30:22

Kwestii akumulatorów akurat w przypadku Sony bym się nie obawiał. A przynajmniej w jego Compactach. Jeśli telefon ładuję 2-3x rzadziej niż propozycje konkurencji, to i proporcjonalnie wydłuża się żywotność akumulatora liczona w latach. Pamiętajmy, że standardy akumulatorów określają ich żywotność liczbą cykli ładowania. Mniej cykli = spokój przez dłuższy czas.

Odpowiedz

20. ~lol
0

2015-01-29 21:22:37

19Od takich pseudo znawców jak ty

Odpowiedz

19. ~And
0

2015-01-29 03:16:10

@18 skądś te zwolnienia się jednak wzięły.

Odpowiedz

18. ~
1

2015-01-28 17:07:07

@17 Po co dyskredytujesz na zapas coś czego w życiu nie miałeś okazji poznać? Po co te epitety? U mnie "najstarsza" Zetka ma blisko dwa lata i żadnej odczuwalnej utraty pojemności. Jak kupisz kiedyś taki telefon to się przekonasz, że oszczędności w telefonie za 500 złotych dotyczą nie tylko ekranu i procesora ale i akumulatora. Zetki są drogie ale dostajesz bardzo dobre ogniwo z gwarancją na dwa lata. I nie wściekasz się co 3-4 miesiące, że akumulator słabnie a co pół roku kupujesz nowy.

Odpowiedz

17. ~Pix
0

2015-01-28 16:54:11

Nigdy nie kupiłbym smarta Sony, ze względu na niewymienną baterię. Próbowali naśladować Appla z tym na stałe wbudowanym akumulatorem, ale jak widać na rynku oszustów jest już przesyt. A nikt nie lubi być oszukiwany (poza sektą Appla). Wcale mnie nie dziwią te zwolnienia.

Odpowiedz

16. Hose
0

2015-01-28 14:16:33

@1- ja wyczytałem o tym problemie przed zakupem Z1 compact więc kupiłem szkło hartowane nillkin na ekran ( nakleiłem je po zdjęciu folii ochronnej) i jest idealnie, świetny smartphone.

Odpowiedz

15. Nomedaj
0

2015-01-28 13:17:28

@14. Sony robi lepsze telefony od Alcatela, ale jeśli chodzi o awaryjność, to masz rację - jedne i drugie taka sama padaka.

Odpowiedz

14. ~lool
-2

2015-01-28 12:16:21

Robią fatalne telefony to trudno się dziwić, że jest taka sytuacja. Te telefony powinny być sprzedawane w takiej cenie jak Alcatel sprzedaje swoje. To jest dokładnie ten sam poziom jeżeli chodzi o niezawodność konstrukcji.

Odpowiedz

13. alias
1

2015-01-28 11:00:10

Zakupem działu Sony Mobile Communications lub wejściem w spółkę joint venture zainteresowane jest LG. Powstały podmiot miałby w ofercie nie tylko swoje produkty finalne ale również półprodukty - najlepsze wyświetlacze IPS i OLED oraz najlepsze matryce do aparatów.

Odpowiedz

12. LuiN
3

2015-01-28 10:47:50

11, motov3 - tak się składa, że Galaxy S4 czy np. Note 4 mają matryce... Sony. To, co zauważasz, to głównie "fabryczny tuning" zdjęć przez ekrany Super AMOLED oraz zimne kolory ekranów u Sony. Druga sprawa, to kwestia tego co robi dany producent z tą matrycą Sony, czyli jak obrabia surowy obraz z matrycy. Taki np. LG w modelu G3 robi z sensorem Sony cuda.

Odpowiedz

11. motov3
-2

2015-01-28 10:41:30

A jak maja miec dobre wyniki, skoro jak sie wezmie Z1,Z2 i postawi kolo Galaxy S4, Galaxy S5 i wejdzie w pierwsza lepsza funkcje - ZDJECIA, to roznica jest tak ogromna na korzysc Samsunga, ze golym okiem widac jak kiepskie kolorystycznie sa zdjecia z SONY. To jest normalne zeby tak odstawac ? Wg mnie NIE. Wg mnie moze i ladne w formie, ale to za malo obecnie w swiecie Androida. Niczym sie produkty Sony nie wyrozniaja, a cene utrzymuja na wysokim poziomie.Ps. Nie jestem zadnym zwolennikiem Samsunga :)

Odpowiedz

10. ~4D
2

2015-01-28 10:07:54

ad 8. - Skoro nie znasz historii spółki Sony z Ericssonem to się nie udzielaj. Widać jak tylko wyjdziesz z brodzika (Apple) do basenu to od razu toniesz :-)

Odpowiedz

-1

2015-01-28 10:02:51

@8 chyba tylko w średniowiecznej Polsce. Gdyby było tak super to by to ciągnęli dalej.

Odpowiedz