DAJ CYNK

Sony ILCE-QX1 - stwórz hybrydę aparatu i smartfonu

02.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3

Ważne 1

1

Sony zaprezentowało niezwykłe urządzenie fotograficzne, które w przyszłości może całkowicie zmienić podejście do fotografii.

Sony zaprezentowało niezwykłe urządzenie fotograficzne, które w przyszłości może całkowicie zmienić podejście do fotografii.

Na ubiegłorocznych targach IFA Sony zaprezentowało dwa aparaty pozbawione korpusu. Był to swego rodzaju obiektyw w aparacie.

Zobacz: Zaskakujący pomysł Sony. A może doczepić aparat fotograficzny do telefonu?
Zobacz: Sony QX100 i QX10 - doczep porządny aparat do smartfonu [wideo]

O ile QX100 oraz QX10 były pełnoprawnymi aparatami, do których wystarczyło podpiąć smartfon pełniący rolę wyświetlacza i można było fotografować, tak w przypadku QX1 Sony poszło o krok dalej.

QX1 jest w zasadzie bezlusterkowym aparatem Sony A600 zamkniętym w niewielkiej, okrągłej obudowie. Do działania potrzebuje dwóch rzeczy. Smartfonu, który jak u poprzedników pełni rolę wyświetlacza oraz obiektywu, jak na aparat przystało. Do QX1 można podczepić obiektywy Sony E. ILCE-QX1 podobnie jak pierwowzór - Sony A6000, posiada matrycę APS-C o rozdzielczości 24 Mpix z hybrydowym autofocusem. Dodatkowo jest wyposażony tę samą baterię oraz odchylaną lampę błyskową. Zdjęcia, kadrowane za pomocą smartfonu można zapisać w pamięci aparatu wyposażonego w gniazdo na karty pamięci microSD lub w pamięci telefonu. Aparat łączy się ze smartfonem za pomocą Wi-Fi lub NFC. Dzięki temu oba urządzenia nie muszą być cały czas do siebie przytwierdzone.Premiera Sony ILCE-QX1 będzie miała miejsce już jutro na targach IFA. Aparat wraz z podstawowym obiektywem 16-50 mm f/3.5-5.6 będzie kosztował 450 euro, a cena bez obiektywu wyniesie 300 euro.

Źródło tekstu: sonyalpharumors, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy