DAJ CYNK

Sony: Będzie lizak dla Xperii Z

31.03.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 35

Ważne 6

1

Sony rozpoczął aktualizację Androida do wersji 5.0 Lollipop dla swoich najnowszych smartfonów. Niebawem dołączy do nich starsza Xperia Z.

Sony rozpoczął aktualizację Androida do wersji 5.0 Lollipop dla swoich najnowszych smartfonów. Niebawem dołączy do nich starsza Xperia Z.

Po Xperiach Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet Compact, Z2 i Z2 Tablet, niebawem Androida 5.0 otrzyma również "staruszek" Xperia Z, z 2013 roku. Choć nie jest to już urządzenie pierwszej świeżości (szczególnie uwzględniając ostatnie tempo aktualizacji sprzętu przez Sony), jego podzespoły są najzupełniej wystarczające by udźwignąć najnowszą wersję Androida. Co ciekawe, Sony póki co nie chwali się nadchodzącą aktualizacją dla następcy Xperii Z - modelu Z1.

Sony Xperia Z dostępny był w przedsprzedaży od stycznia 2013 roku, a w chwili trafienia na sklepowe półki telefon oferował Androida 4.1, który szybko został zaktualizowany do wersji 4.2. Telefon ma 5-calowy ekran FullHD, łączność LTE, cztery rdzenie Krait 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM, uszczelnianą obudowę i aparat 13 Mpix. Premierowa cena wynosząca 2799 zł dawno już stopniała o grubo ponad połowę.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: Test telefonu Sony Xperia Z

Źródło tekstu: Sony, XperiaBlog, wł

Komentarze
Zaloguj się