DAJ CYNK

Solarbooster - solarne maty ładujące w sam raz na wakacje

17.07.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 13

Ważne 2

1

Xtorm zaprezentował dwa nowe produkty dla osób, które chciałyby używać swojego sprzętu elektronicznego z daleka od gniazdka - maty solarne z portami USB.Xtorm zaprezentował dwa nowe produkty dla osób, które chciałyby używać swojego sprzętu elektronicznego z daleka od gniazdka - maty solarne z portami USB.

Nowe modele - SolarBooster 21 W oraz SolarBooster 14 W - wyposażone zostały w panele solarne SunPower, które - według producenta - gwarantują szybkie ładowanie urządzeń mobilnych, minimalne straty energii, a także wysoką wydajność nawet w pochmurne dni. Warto pamiętać, że ogniwa solarne przetwarzają na energię elektryczną promieniowanie UV, a nie światło słoneczne, dlatego ważne jest, by mata była wystawiona na bezpośrednią ekspozycję tych promieni. Urządzenie umieszczone za oknem w mieszkaniu lub samochodzie może nie ładować podłączonego do niego sprzętu, ponieważ większość szyb w oknach czy pojazdach pokryta jest filtrem blokującym promieniowanie UV.

Nowością w odświeżonych modelach są wyświetlacze LCD, pozwalające w dowolnym momencie sprawdzić, jakie jest natężenie prądu płynącego do ładowanego urządzenia. W obu matach znajdziemy też układ APM, odpowiedzialny za optymalnie zarządzanie energią i dostarczanie do ładowanych urządzeń prądu o odpowiednich parametrach. Urządzenia wyposażono w zabezpieczenia przed przegrzaniem i przeładowaniem, a także w dwa porty USB 5V/2,1A.Oba modele różnią się mocą, która wynosi odpowiednio 21 W i 14 W, a także rozmiarami. Model 21 W mierzy 630 x 320 mm po rozłożeniu (wymiary zamkniętego to 320 x 155 x 35 mm) i waży 425 g, natomiast wersja 14 W mierzy 465 x 310 mm (po zamknięciu 310 x 155 x 26 mm) i waży 315 g. W zestawie z matami znajdziemy przewód USB oraz karabinek, który pozwala na przykład przypiąć matę do plecaka.W sklepie digimania.pl mata solarna o mocy 24 W kosztuje 559 zł, natomiast za słabszy wariant zapłacimy 499 zł.

Źródło tekstu: Informacja prasowa

Komentarze
Zaloguj się