DAJ CYNK

Snapdragon X24 - pierwszy modem obsługujący LTE Cat20

14.02.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3473

Ważne 5

1

Przyszłość należy do sieci 5G, ale to nie oznacza braku rozwoju LTE. Potwierdza to Qualcomm z nowym modemem Snapdragon X24.



Przyszłość należy do sieci 5G, ale to nie oznacza braku rozwoju LTE. Potwierdza to Qualcomm z nowym modemem Snapdragon X24.

Snapdragon X24 to pierwszy modem, który obsługuje LTE Cat20 - tak przynajmniej twierdzi firma Qualcomm. Układ, który w odpowiednio dojrzałej formie ma zostać pokazany podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, będzie produkowany z użyciem technologii 7 nm, co zapewni przede wszystkim niskie zużycie energii.

X24 pozwoli osiągnąć prędkość pobierania na poziomie 2 Gb/s, co będzie stanowić duży skok w stosunku do dotychczasowego 1,2 Gb/s w modemie X20, będącym częścią chipsetu Snapdragon 845. Prawdopodobnie X24 znajdzie się w jego następcy. Osiągnięcie tak dużej prędkości jest możliwe między innymi dzięki obsłudze MIMO 4x4 na maksymalnie pięciu zagregowanych nośnych.

Źródło tekstu: engadget, wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~do @15
0

2018-02-15 18:49:31

załoz bęcwale taką firmę i też będziesz zarabiałna polakach, chinczykach i mułzumanach, idoto

Odpowiedz

15. ~
0

2018-02-15 10:23:31

Zapytajcie Soloża jak się robi Miliony an reklamach, może doradzić wielu firmom zagranicznym. Bo on robi te miliony na Polakach Bo jak wiadomo reklama na ofiare to jak płachta na byka.

Odpowiedz

14. ~2028 rocznik
0

2018-02-15 10:08:26

A ja chcę całkowitego usunięcia sieci gsm w tym lte. To bardzo prymitywna technologia. Wolę sieć po routerach bezprzewodowych ze ścian budynków LI-FI o zasięgu kołowym 500 metrów i internecie pozamiastowym opartym na satelitach lokalizacyjnych GALILEO

Odpowiedz

13. ~SQ5RIQ
0

2018-02-15 08:32:15

do 8,10 : Jakbyście chcieli "na poważnie się pobawić" w krótkofalarstwo to dajcie znak z jakiego jesteście regionu to znajdę Wam kolegów, którzy Was wprowadzą. PS. Miesiąc z krótkofalarstwem dało mi więcej niż 15 lat z netmonitorem w z rozumieniu "FALI" PS. Ja jestem z Radomia po naszemu KO01OJ www.hf.radom.pl

Odpowiedz

12. dionizosp
0

2018-02-14 21:42:39

@6 Słyszałeś o dyskach półprzewodnikowych ?

Odpowiedz

11. Zakrza
0

2018-02-14 21:40:27

@5. ~Biki "cofnąć się wstecz" to pleonazm. A gdzie ma się cofnąć? Do przodu?

Odpowiedz

10. ~Bcu
0

2018-02-14 21:02:26

@8 a Ty coś więcej możesz o krótkofalowkach napisać? Kto je używa dla sportu?

Odpowiedz

9. ~~~
0

2018-02-14 19:34:00

Mi 50Mbps wystarczyłoby.

Odpowiedz

8. ~delta
1

2018-02-14 19:26:18

I tak będzie wojna i powrócimy do krótkofalówek, a internet będzie tylko tam gdzie łaskawie hotspota zamontują albo przez satelitę:D

Odpowiedz

7. ~cosik
0

2018-02-14 19:22:07

Treść wiadomości Panowie, tu prawdopodobnie chodzi o nasze zdrowie psychiczne. Jak chcemy połączyć się z BOK któregoś OP, to wysiadają nerwy (długi czas oczekiwania na kontakt) hi,hi

Odpowiedz

0

2018-02-14 18:27:57

A który nośnik może tak zapisywać?

Odpowiedz

5. ~Biki
-1

2018-02-14 18:05:37

@2- cofnij się dziesięć lat wstecz i pewnie w tamtym czasie byś powiedział-mam 5Mbs i po co mi więcej...

Odpowiedz

4. ~QQQ
0

2018-02-14 17:36:53

@2 - Ja tam z kolei chciałbym te 2 Gb/s, ale co z tego jak to na papierze tylko.

Odpowiedz

3. ~Edward Chetny
0

2018-02-14 17:31:59

@2 cyferki czynią cuda. Gawiedz kupi żeby moc się chwalić.

Odpowiedz

1

2018-02-14 17:23:14

Aktualnie w telefonie mam jakieś 130 Mb/s i nie mam pojęcia po co mi taki Internet w telefonie.

Odpowiedz