DAJ CYNK

Snapdragon 845 ponownie na wyłączność Samsunga

10.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3792

Ważne 2

4

W 2018 roku Samsung, tak jak w tym roku, będzie miał na wyłączność flagowy układ Qualcommu. Inni producenci dostaną go później.



W 2018 roku Samsung, tak jak w tym roku, będzie miał na wyłączność flagowy układ Qualcommu. Inni producenci dostaną go później.

Cała pierwsza partia wyprodukowanych układów Qualcomm Snadpragon 845 będzie dostępna na wyłączność Samsunga, który użyje jej do produkcji modelu Galaxy S9. Wariant ze Snapdragonem ma być przeznaczony głównie dla Stanów Zjednoczonych, a pozostałe regiony otrzymają wersję z Exynosem.

Samsung zamierza również wcześniej wystartować ze sprzedażą Galaxy S9. Smartfon ma pojawić się w sklepach miesiąc wcześniej niż zwykle, czyli w połowie marca.

Nie jest to dobra wiadomość dla pozostałych producentów, którzy na starcie są na przegranej pozycji. Będą musieli, podobnie jak w tym roku, albo wykorzystywać w swoich flagowcach Snapdragona 835 (jak zrobił to LG ze Snapdragonem 821 w LG G6), albo zwyczajnie poczekać na swoją partię nowych układów. Oczywiście zawsze też pozostaje alternatywa w postaci układów MediaTeka.

Źródło tekstu: @eldarmurtazin; wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~ST
0

2017-10-10 17:26:28

^^^ iPhone SE działa na niskiej rozdzielczości, więc siłą rzeczy w miarę wydajny układ będzie osiągał bardzo dobre wyniki w benchmarkach. Ale i tak nie ma co porównywać iPhoneów i androidów do siebie bo wszyscy wiemy, że iOS jest mniej zasobożerny. Bardziej ciekawe jest to, że Samsung w mniejszym stopniu stawia na swoje Exynosy, gdzie np. Huawei opiera się tylko na swojej myśli technicznej.

Odpowiedz

11. ~sueshack
0

2017-10-10 15:11:28

@10 OK, pobudka, mamy 2017 rok i androidowe flagowce dostają baty nie tylko od iPhone 8 (A11), ale w niektórych kategoriach nawet od budżetowego iPhone SE (A9):

Odpowiedz

10. ~Bolek
0

2017-10-10 14:13:25

@1 Nowy układ z Iphone 8 lub X który ma się pojawić w listopadzie ma wydajność GPU na poziome 600 GFLOOPS czyli tyci tyci więcej niż prawie roczny 835. Nie liczyłbym na to że 845 pozostanie w miejscu jeżeli chodzi o wydajność i na pewno będzie jak zawsze skok wydajności czyli siłą rzeczy przebije układ appla. Swoją drogą dobrze że przestał iphone korzystać z słabych układów power vr i przerzucają się na swój układ w końcu mogą próbować ścigać czołówkę a cena w końcu w jakimś stopniu będzie uzasadniona wydajnością.

Odpowiedz

9. ~
0

2017-10-10 13:52:48

O co chodzi z tym Exynosem? Czyżby Samsung marketingowo promował swoje flagowce, reklamujac je jako zawierające procesory snapdragona 835, 845 itd, a potem, po zakupie okazuje się że mamy jakiś procesor Exynosa?!

Odpowiedz

8. ~.we
0

2017-10-10 13:16:46

a ja mam o+3 z bodajże 810 czy innym /''antykiem/'' I wydajność wciąż jest bardziej niż wystarczająca... po co się gonić na numerki i kupować /''urządzenie mobilne/'' na którym I tak żadnej sensownej pracy się nie wykona...

Odpowiedz

7. ~mac
0

2017-10-10 12:53:32

MediaTek i tak najlepszy!

Odpowiedz

6. LuiN
0

2017-10-10 11:10:00

@5, Dzięki :)

Odpowiedz

5. ~
0

2017-10-10 11:06:22

> MetiaTekaA może NetiaTeka? ;-)

Odpowiedz

4. ~Hotelarz
0

2017-10-10 10:02:44

Nie rozumiem po co to prześciganie wydajnością, ja tam wolę MediaTeka ale za to z baterią 13000 mAh.

Odpowiedz

3. ~
0

2017-10-10 10:00:15

@1 Popracuj nad swoją składnią i stylistyką.

Odpowiedz