DAJ CYNK

Snapdragon 845 ponownie na wyłączność Samsunga

10.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3857

Ważne 2

4

W 2018 roku Samsung, tak jak w tym roku, będzie miał na wyłączność flagowy układ Qualcommu. Inni producenci dostaną go później.W 2018 roku Samsung, tak jak w tym roku, będzie miał na wyłączność flagowy układ Qualcommu. Inni producenci dostaną go później.

Cała pierwsza partia wyprodukowanych układów Qualcomm Snadpragon 845 będzie dostępna na wyłączność Samsunga, który użyje jej do produkcji modelu Galaxy S9. Wariant ze Snapdragonem ma być przeznaczony głównie dla Stanów Zjednoczonych, a pozostałe regiony otrzymają wersję z Exynosem.

Samsung zamierza również wcześniej wystartować ze sprzedażą Galaxy S9. Smartfon ma pojawić się w sklepach miesiąc wcześniej niż zwykle, czyli w połowie marca.

Nie jest to dobra wiadomość dla pozostałych producentów, którzy na starcie są na przegranej pozycji. Będą musieli, podobnie jak w tym roku, albo wykorzystywać w swoich flagowcach Snapdragona 835 (jak zrobił to LG ze Snapdragonem 821 w LG G6), albo zwyczajnie poczekać na swoją partię nowych układów. Oczywiście zawsze też pozostaje alternatywa w postaci układów MediaTeka.

Źródło tekstu: @eldarmurtazin; wł

Komentarze
Zaloguj się