DAJ CYNK

Smartfony z Ubuntu trafią na rynek w październiku

07.02.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3566

Ważne 5

0

Szef Canonicala, Mark Shuttleworth przekazał The Wall Street Journal, że pierwsze finalne smartfony z systemem Ubuntu zaprezentowane zostaną już w październiku.

Szef Canonicala, Mark Shuttleworth przekazał The Wall Street Journal, że pierwsze finalne smartfony z systemem Ubuntu zaprezentowane zostaną już w październiku.

Canonical planuje natarcie na kilka dużych rynków, wśród których "absolutnie kluczowym" będzie Ameryka Północna. Mark Shuttleworth dodał, że systemem Ubuntu w smartfonach zainteresowali się już operatorzy komórkowi.

Deweloperzy i entuzjaści Ubuntu otrzymają dostęp do ROM-u w wersji dla Samsunga Galaxy Nexus już pod koniec lutego.

Źródło tekstu: WSJ, GSMArena, wł

Tagi: Ubuntu
Komentarze
Zaloguj się
8. ~Słoneczny
0

2013-02-08 12:51:37

Nie znam specyfikacji tego systemu, ale najwyższy czas na jakiś nowy ekonomiczny soft. Ani Android ani WP jakoś mi nie leży. A "prądożerność" smartfonów z tymi systemami tym bardziej mnie od nich odpycha.

Odpowiedz

7. ~dag
0

2013-02-08 11:38:49

Bardzo dobrze. Mam nadzieję, że Ubuntu stanie się silną konkurencją dla Apple i Google. Jak się dobrze postarają to może tak się stać :)

Odpowiedz

6. ~ojtam
0

2013-02-08 08:18:21

~Gaweł - porażka bo ... - sam używam tego systemu i do windowsa w domu bym się nie cofnął. Wg mnie jest bardziej funkcjonalny, łatwy w obsłudze a repozytoria dają automatyczny dostęp do oprogramowania. Jedyne co mniej gier jest na linuksy (tych poważniejszych) ale ja i tak nie mam niewiadomo ile czasu na granie. Nie wiem czy na telefon to akurat dobry wybór systemu ale na netbooka myślę, że ok. Kwestia czy ubuntu (który jest dość ciężki) czy jakaś inna dystrybucja.

Odpowiedz

5. ~!?
0

2013-02-08 08:11:17

Nie mogę się już doczekać normalnego systemu na telefon :)

Odpowiedz

4. ~Gaweł
0

2013-02-08 03:50:17

Miałem Notbuka 10,1 cala z Ubuntu, poraźka

Odpowiedz

3. ~
0

2013-02-07 20:51:04

nareszcie coś dzieje się dziać w sektorze oprogramowań na smartfony. Bezpieczny, stabilny i do tego bardzo funkcjonalny. Widziałem już wzmianki o tym systemie na smartfony. Canonical ma zawojować również w sektorze tabletów :) Dla mnie super sprawa.

Odpowiedz

2. ~
0

2013-02-07 20:31:24

Będzie spektakularna porażka...

Odpowiedz

0

2013-02-07 20:09:22

Jeśli w komplecie będzie stacja dokująca umożliwiająca podłączenie PDA do monitora i używanie go jako normalnego komputer - KUPUJĘ. Jeśli jednak stacja to opcja, którą można kupić, ale nikt jej nie widział... cóż zostaję przy obecnym.

Odpowiedz