DAJ CYNK

Smartfony z Androidem dostaną USB typu C

12.03.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6563

Ważne 5

4

Podczas prezentacji nowego Chromebooka Google przestawiało zalety portu USB typu C. Ma ono wkrótce trafić do smartfonów z Androidem.

Podczas prezentacji nowego Chromebooka Google przestawiało zalety portu USB typu C. Ma ono wkrótce trafić do smartfonów z Androidem.

USB typu C, to przede wszystkim szereg zalet. Urządzenia mogą za jego pomocą nie tylko przesyłać dane, ale również strumieniować dźwięk i obraz oraz port został zaprojektowany z myślą o wydajnym ładowaniu urządzeń za jego pomocą. Oprócz tego gniazda typu C są symetryczne, czyli nie będzie już konieczności zastanawiania się, którą stroną należy włożyć wtyczkę USB do gniazda. Przestanie więc obowiązywać zasada - włóż, wyjmij i obróć, włóż... wyjmij i obróć, włóż jeszcze raz. Ale jest też wada, ponieważ jak często bywa w przypadku nowych standardów, nowe gniazda USB nie będą kompatybilne z poprzednimi wersjami.

Gniazdo USB typu C ma trafić w najbliższym czasie do urządzeń z Androidem. Dokładne terminy, ani też modele, w których miałoby się poajwić nie zostały podane, ale zapewne będziemy mogli je spotkać w najbliższej generacji Nexusów.

Zobacz: Huawei wyprodukuje nowego Nexusa?

Źródło tekstu: Ubergizmo; wł

Komentarze
Zaloguj się