DAJ CYNK

Smartfony Sony przyniosą 1,2 mld dolarów straty

17.09.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 15476

Ważne 9

2

Sony dokonał korekty prognozy wyników na rok fiskalny 2015, kończący się 31. marca 2015 roku. Straty będą większe, niż pierwotnie zakładano.

Sony dokonał korekty prognozy wyników na rok fiskalny 2015, kończący się 31. marca 2015 roku. Straty będą większe, niż pierwotnie zakładano.

Dział mobilny Sony przyniesie firmie 1,2 mld dolarów rocznej straty. Z powodu problemów działu Mobile Communications, łączna prognozowana strata netto firmy Sony wzrasta czterokrotnie do 2,15 mld dolarów (w lipcu mowa była o 487 mln dolarów).

W celu przeciwdziałania dalszym stratom, Sony chce skupić się na najbardziej profitowym dla firmy segmencie premium smartfonów, kosztem ograniczenia obecności marki wśród telefonów ze średniej i niskiej półki cenowej. Ma to zmniejszyć ryzyko strat i przywrócić bardziej stabilne zyski.

Pierwsze recenzje nowych smartfonów japońskiego producenta - Xperii Z3 i Xperii Z3 Compact są bardzo optymistyczne. Sytuację finansową japońskiej firmy póki co nieco ratuje świetna sprzedaż konsoli PlayStation 4 i usług jej towarzyszących oraz produkcje filmowo-telewizyjne (w I kwartale udało się wypracować 265 mln dolarów zysku netto).

Zobacz: Sony zarabia na grach i filmach, ale już nie na smartfonach

Źródło tekstu: Sony, Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się
53. ~Kajak
0

2014-09-23 11:07:10

smuteczek dla sony, ale nie dla klientów, ja widzę potencjał w LG który strat nie notuje wręcz przeciwnie, dobra strategia i szeroka gama smartfonów od niskobudżetowych po G Flex sprawia że każdy znajdzie smartfon dla siebie. A jeszcze LG umie trafić w to co boli wszystkich użytjkowników, czyli baterię. Tak długo działającej baterii jak LG nie widzialem.

Odpowiedz

52. ~
0

2014-09-21 20:01:36

W sony niepodoba mi się jedna rzecz - brak supportu dla starszych telefonów - z tego powodu nie kupię nigdy tego badziewia

Odpowiedz

51. ~Spider
0

2014-09-19 21:45:11

Oczywiście że się nie znam - zapewne jak każdy kto nie doznaje ekstazy na widok znaczka SONY. Jeśli pracowałeś w tej branży to naprawdę współczuję tym biedym ludziom którym wcisnąłeś telewizory SONY snując opowieści o ich rzekomej nowoczesności. Zejdź na Ziemie i przestań życ mitami ;-)

Odpowiedz

50. Halset
-4

2014-09-18 20:26:22

Pracowałem w tej branży i dobrze pamiętam co PH nam gadało, co wciskać ludziom za kit aby ich TV schodziły z półki. Tak samo jak podbity w Samsungach biały kolor aby obraz wydawał się bardziej wyraźny (swoją drogą przekłamany i to bardzo) jak i zieleń na Mundialu, gdzie nikt na świecie takiego zielonego trawnika nie widział.Mój kolega pracuje w Samsungu i sam osobiście nigdy by tego nie kupił, zwłaszcza jako TV. Ale taka praca, więc sprzedaje bo trzeba zarabiać ale wszystkim znajomym odradza. A teraz aby klientów kupić dodaje multimedialny TV z zaawansowanym Smartem TV, bo jakoś klientów, gadżeciarzy trzeba przyciągnąć jak obraz nie dorównuje Sony Panasonicowi czy nawet obecnie Chińskiemu Philipsowi.

Odpowiedz

49. Halset
-4

2014-09-18 20:20:28

Jasne jest to, że nie masz pojęcia o technologi LCD. I nie pisz głupot!!! - tak miało być. A jeszcze jako dodatek - ten tekst, że matrycę Sony kupuje od Samsunga ilu głupkom sprzedałeś? :) To najczęściej spotykany argument u sprzedawców Samsunga bo jakoś muszą skłamać aby ten chłam sprzedać zwykłemu Kowalskiemu. A potem taki gada wkoło, że ktoś przepłacił za Sony, bo ma tą samą matrycę co on w biednym Samsungu :D Jak ktoś nie wierzy - weźcie sobie obok dwa TV Sony i Samsunga - i zobaczcie który ma lepszy obraz. Ale Spider żyje we własnym świecie.

Odpowiedz

48. Halset
-4

2014-09-18 20:17:19

Jasne jest to, że nie masz pojęcia o technologi LCD. I nie pisze głupot. Ile można Ci tłumaczyć, że matryca to najmniejsza część TV. Sharp robi lepsze matryce niż Samsung i też Sony od nich kupowało. Dzisiaj tego nie robi, bo LG poszło do przodu. Ale to nie jest najważniejsze w TV. Najważniejsze są systemy generowania obrazu, bo samo LCD ma wiele wad i trzeba to nadrobić elektroniką. Tak Philips to chiński złom, bo produkowany jest w Chinach przez Chinoli i ma matryce chińskie- TPVision czy jakoś tak. Własna produkcja chińska. A Sony nie kupuje od Chinoli, tylko albo od LG albo Samsung (czyli Korea) albo od Sharp (Japonia) Nie masz pojęcia o czym w ogóle piszesz, więc kończę rozmowę z trolem. A podziwiać to sobie możesz własną głupotę i ogłupienie marketingiem Samsunga ślepcu, który nie ma zielonego pojęcia o TV.

Odpowiedz

47. ~Spider
0

2014-09-18 17:49:14

Jasne - Philips to chiński złom, a Sony kupujące matryce od trzeciorzędnych chińskich poddostawcówto super japońska jakośćZawsze podziwiam firmy, które potrafią tak przywiązać do siebie swoch klientów , że są ślepi na argumenty i kupią wszystko byle miało wymarzony znaczek ;-)Sony obenie nie dysponuje technologią produkcji paneli LCD i widać to zarówno w Xperiach jak i w telewizorach. Są skazani albo na marne chińskie matryce w sprzęcie low-end, albo na produkty LG czy Samsunga w sprzęcie wyższej klasy. Na ich nieszczęście zarówno LG jak i Samsung również konkurują na rynku telefonów i TV, i nie sprzedadzą swoich najlepszych paneli konkurencji.

Odpowiedz

46. ~
0

2014-09-18 12:43:37

A jak komuś zależy na panelu VA, to może wybrać Sony z serii 8, które też wygrywa z Samsungiem jak chce.

Odpowiedz

45. ~
0

2014-09-18 12:36:10

Sorry, że się nie zalogowałem.Co do 4K - Sony znowu jest wzorem i reszta próbuje im dorównać.Kłamiecie z tym Samsungiem jak wyznawcy Play. Możecie sobie podać rękę. Nie stać Cię na TV Sony to nie piernicz, że są gorsze od Samsunga. Żeby nie było - osobiście mam Philipsa 9703 sprzed kilku lat, czyli jeszcze prawdziwy Philips. Teraz niestety Philips to chiński złom :(

Odpowiedz

44. ~
0

2014-09-18 12:30:31

Nie ma szans z TV Samsunga :D? Ale chce mi się z Ciebie śmiać. Zrezygnowali z VA Samsunga, bo te matryce po 4-5 latach padają. Ostatnie problemy z matrycami w TV Sony były właśnie przez to, że mieli matryce Samsunga.Co do czerni i kontrastu? Co za pierdoły! IPS się różni od VA i zależy co chcesz uzyskać. IPS ma lepsze kąty widzenia, lepsze kolory. VA lepszy kontrast i czerń. Ponadto Samsungi nie mają równomiernie podświetlonych matryc. Z zeszłego roku W905 Sony zjadał na śniadanie Samsunga. W kolorach, kontraście, w kolorach itd itp. Więc nie pisz bzdur, że Samsung robi lepsze TV od Sony! Żaden Samsung nie osiagnął poziomu japończyków. Samsung przekłamuje kolory, nie potrafi odwzorować ruchu jak Sony. W każdych testach przez profesjonalne a nie jakieś sponsorowane blogi Sony wygrywa jak chce z Koreańcami.Do tego - Sony obecnie postawiło na 4K i też jest wzorem w tych TV.Matryca to TYLKO część TV. Reszta to elektronika, płyta, procesor i inne patenty, gdzie koreańce mogą tylko płakać.Samsung to marketing. Wystarczy dobrze skalibrowane TV postawić obok siebie i Samsungi mogą się schować jakością obrazu do Sony Panasonica czy Philipsa. Wyznawcą to Ty jesteś pseudo TV Samsunga. Co do produkcji paneli - Panasonic też swoich nie produkuje a Sharp chce się wycofać albo już to zrobił.

Odpowiedz

43. ~Spider
0

2014-09-18 10:14:28

@41 Widzę że jesteś wielkim wyznawcą SONY, niemniej ich telewizory nie maja szans w porównaniu z flagowymi modelami koreańskich producentów. Z powodu ponoszonych strat Sony pozbyło się produkcji paneli LCD i jest skazane na zakupy u innych. Dawniej kupowało je u Samsunga, LG czy Sharpa. Wiadomo, że żadnen z w.w. producentow nie sprzeda swoich falgowych produktów konkurencji, a bez dostępu do zaawansowanych technicznie matryc nie da się zbudować dobrego telewizora. Flagowy KDL-55W955 używa matnej matrycy IPS od LG i nie ma najmnieszych szans pod względem kontrastu i poziomu czerni w starciu z seria H8000 Samsunga.Sony ciągle jeszcze wykorzystuje swoją dobrą opinię z wcześniejszych lat i może liczyć na zaślepionych wyznawców marki jak Halset, którzy widząc znaczek SONY nie będą zważać na niedostatki - niemniej na dzień dzisieszy Sony ze względu na niedostatki technologiczne jest nie może konkurować w segmencie najbardziej zaawansowanych produktów, a z powodu ceny nie ma też wielkich szans w sprzęcie masowym.

Odpowiedz

42. Halset
-4

2014-09-18 08:39:58

PS Co do SonyEricssona. Co Ty podajesz? Przecież właśnie przez sprzedaż musieli zamknąć ten projekt. Bo ludzi kupowali shit z korei. I tak dostała po gaciach Nokia. SE były to świetne telefony. Do dzisiaj mam kilka SE w domu i działają i mają się dobrze. A ludzie jak Ty wybierali Samsungi, LG. Dzisiaj jak widać liczy się marketing i cena. Co w sumie znamy po wynikach pewnej sieci w Polsce, gdzie brak ludziom myślenia. CENA CENA CENA - dzisiaj jest najważniejsza. Reszta to margines.

Odpowiedz

41. Halset
-4

2014-09-18 08:37:43

@39 Piszesz bzdury. Philips nawiązał współpracę z LG dawno temu. Chodziło o koszty. I tak miał swoją technologię. Ale ile można schodzić z cen nie tracąc na jakości i rezygnować z technologi? W końcu nie było to opłacalne i sprzedali Chińczykom. Jest pewna granica gdzie można ograniczyć koszty a być dobrym, nowoczesnym o dobrej jakości i technologi.A Sony? Właśnie przez to, że ludzie kupują chłam, firmy aby sprzedawać swoje produkty musiały szukać oszczędności. Stad fabryki u Chińczyków ale to traci sie na jakości. Więc przestań pisać bzdury! Jaki marketing? Jaki układ z operatorem? Jak są telefony podobne? A Samsung trzeba pieć milionów odmian Galaxy i ona nie sa podobne? Marketing - A Ferrari potrzebuje reklamy by się sprzedać? Uklady z operatorem? Bo taki żuczek jak Ty chce kupić za pół ceny telefon? Dalej kupujcie taniochę a potem duże porządne firmy będą upadać. A jest takie przysłowie "Biednych ludzi nie stać na kupowanie tanich rzeczy" Tylko jak to ma działać w Polsce, jak tu brak ludzi inteligentnych i są zaślepieni jednym - CENĄ!!! A potem promocja butów w Lidlu i potrafią cała noc spędzic pod drzwiami.....Nie pisz mi o Nokii i nie porównuj ich do Sony. Nokia też produkuje TV a jak to się ma do TV Sony? Podsumowałem działania globalne dla firmy Sony a nie jedyny dział - telefony komórkowe.Co do Z1 compact. Czytam i więcej wiem od Ciebie. Dalej kupujcie plastikowe Szajsungi z przeładowanymi bajerami co zamulają telefon (soft Orange przy tym to mały żuczek). Albo TV Samsunga. Taaa, kupujesz TV dla designu czy dla bajerów :D? Najważniejszy jest obraz. A w tym polu Samsung to bieda. Już nie wspomnę o bardzo marnej jakości, gdzie cały TV Samsunga skrzypi. Porównaj sobie jakość wykonania TV SONY czy Philipsa (nawet tego chińskiego) do jakości Samsunga. Oni zjadają koreańców na śniadanie.

Odpowiedz

40. pacman
2

2014-09-18 03:21:59

No i trzeba się układać z operatorami, dodać jakieś wsparcie i ceny też nie mogą być z kosmosu.Wydaje się, że firma jak Sony przy całej gamie usług mogła może nie wygrać z Samsungiem, ale z takim HTC czy innymi sobie poradzić. Fakt taki Z1 Compact to fajny model, ale jak nie czytasz portali to pewnie mało o nich wiesz, a do tego trochę późno wyszedł. Stylistyka prawie wszystkich identyczna, mają niby filmy, muzykę, gry itd. ale jakie ma to przełożenie na wszystkie usługi ? Ani nie robią najtańszych modeli, ani nie są uznawani za firmę wyznaczającą trendy, nikt jakoś też nie łączy telefonów Sony np. z najlepszą jakością wykonania i serwisem. Czy Sony się wyróżnia ? Designem ? No proszę was...znamy np. te numery Sony ala Apple jak własne wtyczki, końcówki, sloty tj. niezgodne z większością standardy, brak obsługi napisów w plikach w TV. Albo operujesz coś jak Apple i sam wyznaczasz dla siebie standardy albo musisz grać na zasadach jak inni, a Sony tego nie zrobiło w wielu dziedzinach między innymi w telefonach i mają efekty swojej polityki. Poleca się np. LG, tanie modele Motoroli, ktoś sprowadzonego chińczyka...albo w momencie zmian trzeba było...dajmy na to z Nokią pozostać na unowocześnionym Symbianie :D Stworzyć własny sklep, usługi, aplikacje (sony ma muzykę, filmy, gry, PS, telewizory etc., a Nokia miała znacznie większe zaplecze od telefonów, patenty, ovi, dobre mapy, wtedy jeszcze 30% rynku) albo...z pełną parą wejść w nowy rynek, ale od tanich do topowych modeli, duże, średnie, małe, tanie i drogie (za każdym razem odpowiednik każdej ważniejszej serii np. Samsunga od mini przez Galaxy S po Note), nie robienie problemów z bootloaderem, brak opóźnień z premierami nowych modeli tj. nie jako ostania firma, wejdziesz na stronę operatora to tablet Samsunga, starszy model iPhone, tania Nokia i gdzieś tam może Sony.

Odpowiedz

39. pacman
0

2014-09-18 03:20:45

@18Pamiętaj, że MS dokłada/ł do Windows Phone i RT, ale ma kasę z patentów z Androida i dzięki temu jakoś chyba idzie...przy 3-4% udziale w rynku ;)@HalsetPhilips to wycofał się wcześniej, kiedyś miał nienajgrosze telewizory i monitory CRT, ale potem odpuścili i to szybko, a właściwie weszli w spółkę z...Lg.@38Chłam z Chin i Korei ? A co lepszego oferuje Sony ?!>Przecież oni też korzystają z chińskich rączek ;) Po drugie przeważnie nie liczy się miejsce, a kontrola jakości i to co zakłada projekt. Apple zleca produkcję w Chinach, często przy łamaniu praw pracowników, przy pracy wręcz z dzisiejszego punktu widzenia "niewolniczej" i... ? Zarabia mld. Sony miało fajne telefony w czasach współpracy z Ericssonem, ale to trwało do pojawienia się smartphonów.

Odpowiedz