DAJ CYNK

Smartfony na licencji OEM ważne dla Microsoftu

12.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 44

Ważne 5

2

Z 22 zaprezentowanych w tym roku smartfonów z Windows, aż 14 z nich było urządzeniami na licencji OEM.

Z 22 zaprezentowanych w tym roku smartfonów z Windows Phone, aż 14 z nich było urządzeniami na licencji OEM.

OEM, czyli dosłownie producent oryginalnego wyposażenia oznacza mniej więcej tyle, że firma A sprzedaje produkt, który zrobiła firma B, często pod nazwą i marką firmy A. Dzięki temu 14 z 22 zaprezentowanych w tym roku smartfonów z Windowsem było urządzeniami typu OEM. Duża w tym zasługa współpracy Microsoftu z firmą Qualcomm. Dzięki temu dopasowanie systemu do urządzenia jest prostsze, ponieważ pracują one pod kontrolą tych samych podzespołów.

Głównym sukcesem takich działań jest wprowadzenie na rynek HTC One M8 z Windows Phone. Większość pozostałych, zaadaptowanych smartfonów, to głównie mniej znane urządzenia, takie jak KAZAM Thunder340W, BLU Win JR lub też YEZZ Billy 4.7. W większości przypadków łączy je jedno - nie są to modele z najwyższej półki. Sukces Motoroli Moto G pokazał, że warto stawiać na dobrze wyposażone, ale jednocześnie tanie modele smartfonów i to jest droga, którą Microsoft chce podążać.

Microsoft wie, że nie zdobędzie rynku samą serią Lumia i będzie starał się pozyskać na zasadzie OEM kolejne znane modele, na podobnej zasadzie jak w przypadku HTC One M8.

Źródło tekstu: winbeta, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~Calm7
0

2014-09-12 15:32:19

Divhash. Trafiłeś. Tamten znów kloniarz.

Odpowiedz

13. ~do tata
0

2014-09-12 15:24:38

a Chiny to nie Azja? :/

Odpowiedz

12. ~tata
0

2014-09-12 14:39:13

Operatorzy narzucają mode na firmy i telefony kierując się czystym zyskiem a nie zapotrzebowaniem rynku.Dlatego ja zawsze sobie cos z Azji lub z Chin sciagne

Odpowiedz

11. Blank
0

2014-09-12 11:47:10

@7, loguj się, bo teraz nie wiadomo, czyś Calm, czyś Nervous...

Odpowiedz

10. Sig
0

2014-09-12 10:42:06

@7 - bez żartów. Sukces różnych dziwnych (i nowych) marek brandujących różnorakie modele Androidów pokazuje, że jest niemała grupa ludzi, dla których liczy się specyfikacja modelu i cena, a nie marka. Czasem to aż absurdalne, gdy np. ktoś sprowadza sobie Xiaomi (czy jak to się pisze) z Chin, bez żadnej gwarancji itd. Dlatego myślę, że OEMowe telefony z WP, z ciekawą konfiguracją sprzętową (jak wspominałem 1GB w tańszych modelach, coś, czego nie ma i nie będzie w Nokii w najbliższym czasie) mogłyby odnieść sukces. Pytanie tylko, czy MS by na coś takiego pozwolił.

Odpowiedz

9. ~720
1

2014-09-12 10:28:52

Bez logo "NOKIA "ten telefon już nigdy nie będzie taki sam.

Odpowiedz

8. ~galtom
-2

2014-09-12 10:28:47

Ja tem kolejna Lumie kupie, bo wole miec wpsarcie tworcy systemu i rzadzenia niz doziwedziesz sie po pol roku, ze firmie X ni che sie nowej wersji do strego smartfona dostosowywac.

Odpowiedz

7. ~Calm 7
0

2014-09-12 10:24:43

Nie kupię telefonu bez napisu Nokia. Myślę że większość użytkowników też nie kupi tego telefonu.

Odpowiedz

6. ~Użytkownik Nokii ...
-1

2014-09-12 10:17:29

Bez logo NOKIA telefony te nic nie będą dla mnie warte, spadam gdzieś indziej.

Odpowiedz

5. ~Nokiowiec
-1

2014-09-12 10:12:33

Ja też nie kupię telefonu bez tego logo na telefonie "NOKIA" jak to ładnie brzmi.

Odpowiedz

4. ~Play rules !!!
-1

2014-09-12 10:09:26

Zgadzam się z 3) Ja też nie kupię telefonu bez logo Nokia.

Odpowiedz

3. ~600XYXXX0
-1

2014-09-12 09:51:53

Nie kupie telefonu bez logo NOKIA. Kupie coś innego np Samsung, Sony.

Odpowiedz

2. Blank
1

2014-09-12 09:33:27

"Microsoft wie, że nie zdobędzie rynku samą serią Lumia i będzie starał się pozyskać na zasadzie OEM kolejne znane modele, na podobnej zasadzie jak w przypadku HTC One M8. " - to co przyciągało ludzi do serii Lumia, to jedynie marka - Nokia, a nowe telefony będą pozbawione tej marki, więc rzeczywiście. Sukcesu nowe Lumie to nie zdobędą.

Odpowiedz

1. Sig
0

2014-09-12 08:56:31

To dobra wiadomość, bo może oznaczać więcej ciekawych konfiguracji sprzętowych w rozsądnej cenie, np. więcej telefonów z 1GB RAM. Minusem na pewno jest to, że takie telefony otrzymywałyby później aktualizacje. Myślę, że jakiś z polskich "producentów" telefonów, znaczy z naklejaczy swojego loga powinien się zainteresować tematem, bo zapotrzebowanie na sprawnie działające i tanie smartfony jest. W cenie sprawnie działającego smartfonu z WP nie dostanie się (nowego) z Androidem i z tym faktem nie ma co dyskutować.

Odpowiedz