DAJ CYNK

Smartfon z Tizen OS wycofany... ponownie

14.07.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10

Ważne 4

4

System operacyjny Tizen nie ma łatwego życia. Samsung Z - pierwszy smartfon pracujący pod kontrolą nowego systemu nie został pokazany deweloperom w Rosji, jak zakładały pierwotne plany. Samsung póki co nie komentuje sprawy, ale mówi się o braku (ponownie) odpowiedniej ilości aplikacji.

System operacyjny Tizen nie ma łatwego życia. Samsung Z - pierwszy smartfon pracujący pod kontrolą nowego systemu - nie został pokazany deweloperom w Rosji, jak zakładały pierwotne plany. Samsung póki co nie komentuje sprawy, ale mówi się o braku (ponownie) odpowiedniej ilości aplikacji.

Pierwsze informacje na temat nowego systemu pojawiły się już w 2012 roku. Pierwsze plotki temat mówiły, że to właśnie pod kontrolą Tizen OS ma pracować Samsung Galaxy S III.

Zobacz: Samsung: Tizen zastąpi bada OS

Rok później, bo już w 2013 roku, Samsung zapowiedział, że pierwsze smartfony z Tizen OS pojawią się na rynku w ciągu roku. Tym razem nie pojawiły się żadne informacje na temat konkretnego sprzętu. Miał on być jedynie konkurencyjny z ówczesnymi modelami z Androidem i Windows Phone.

Zobacz: Smartfony z Tizen OS trafią w tym roku do sprzedaży

Na początku 2014 roku pojawiły się problemy. Japońska sieć NTT DoCoMo wycofała się z szumnie zapowiadanego wprowadzenia na rynek nowego systemu operacyjnego. Wg biura prasowego sieci, nie był to odpowiedni czas na pojawienie się nowego systemu.

Zobacz: Tizen OS jeszcze nie teraz

W czerwcu 2014 roku pojawiło się światełko w tunelu. Samsung zaprezentował światu model Samsung Z. Smartfon nie zachwycił specyfikacją z najwyższej półki, ale z założenia Tizen miał być przeznaczony dla sprzętu ze średniej półki, zastępując na niej smartfony z Bada OS.

Zobacz: Samsung Z - pierwszy z Tizen OS

Samsung Z miał trafić do sprzedaży w III kwartale tego roku, a już 11. lipca miał zostać zaprezentowany rosyjskim deweloperom na specjalnie przygotowanej konferencji. Tak się jednak nie stało. Samsung nie skomentował wydarzenia i na chwilę obecną jedyną pewną informację jest to, że oficjalna data premiery Samsunga Z jest bliżej nieokreślona i Koreańczycy będą dalej, w samotności, pracować nad oprogramowaniem. To właśnie kwestie programistyczne są najprawdopodobniej przyczyną anulowania premiery. Mówi się o braku wystarczającej liczby aplikacji, które byłyby konkurencyjne pod względem jakości z dostępnymi na inne systemy. Pomimo zorganizowania konkursów i zebrania obiecująco wyglądającej liczby twórców, znowu się nie udało i historia związana z japońską premierą wydaje się powtarzać.

Starzejące się dziecko Samsunga wydaje się być ciągle nieprzygotowane na wyjście w świat i póki co nie widać przesłanek żeby miało to nastąpić w najbliższym czasie.

Zobacz: Samsung wspiera "Tizen App Challenge".

Źródło tekstu: GSMarena

Komentarze
Zaloguj się