DAJ CYNK

Smartfon obsługiwany bez użycia rąk

12.11.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3365

Ważne 4

0

Osoby nie mające władzy w rękach nie są w stanie w pełni korzystać ze smartfonu. Ułatwić ma im to oprogramowanie Sesame.

Osoby nie mające władzy w rękach nie są w stanie w pełni korzystać ze smartfonu. Ułatwić ma im to oprogramowanie Sesame.

Sesame, to bezpośrednie nawiązanie do historii o Alibabie i 40 rozbójnikach. Podobnie jak sekretne drzwi w baśni, smartfon uruchamia się słowami sezamie otwórz się. Oprogramowanie jest specjalną nakładką na Androida, która dzięki rozpoznawaniu mowy i wychwytywaniu ruchów głowy dzięki przedniej kamerze, pozwala na swobodne poruszanie się po Menu smartfonu. Oprogramowanie zostało stworzone dla Nexusa 5.

Ruchami głowy, osoby sparaliżowane lub chore choćby na stwardnienie rozsiane, są w stanie bez problemu wykonać połączenie, napisać wiadomość, a nawet zagrać w gry takie jak Angry Birds. Oprogramowanie póki co współpracuje tylko z Nexusem 5, ale jego twórcy chcą w przyszłości dopasować je do innych smartfonów.

Zestaw z Nexusem 5 i fabrycznie wgranym Sesame miałby kosztować co najmniej 350 dolarów. Twórcy oprogramowania chcą zebrać kwotę 30 tys dolarów, która umożliwiłaby im dokończenie prototypu i rozpoczęcie produkcji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze urządzenia miałyby trafić do odbiorców w marcu 2015 roku.

Źródło tekstu: Engadget; wł

Tagi: nexus 5 Sesame
Komentarze
Zaloguj się
2. ~Piotr Indor
0

2014-11-13 06:58:09

gdyby poprawił szczegóły dla niewidomych w tzw.talk backu czyli czytniku ekranu producent androida to inwalidzi nie przepłacaliby kupując iphony a telefony z androidem. Głównie chodzi o niezaetykietowane przyciski. Czyli na gładkim ekranie dotykasz jakiegoś pola a ono nie jest oznajmiane głosowo.

Odpowiedz

1. i.slepy
2

2014-11-12 19:17:01

Cos takiego, tylko do sterowania komputerem zrobili i napisali polscy studenci -

Odpowiedz