DAJ CYNK

Składany smartfon premium Samsunga w III kwartale tego roku

14.03.2017

Dodane przez: Koala

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5332

Ważne 6

3

Plotki donoszą, że Samsung idzie za ciosem i po wprowadzeniu na rynek smartfonów z ekranami o zakrzywionych brzegach, już w tym roku zobaczymy telefony z wyginanym ekranem.Plotki donoszą, że Samsung idzie za ciosem i po wprowadzeniu na rynek smartfonów z ekranami o zakrzywionych brzegach, już w tym roku zobaczymy telefony z wyginanym ekranem.

Nowe, elastyczne urządzenia będą przedstawicielami klasy premium. Smartfon ma pozwolić na rozłożenie ekranu, tak, by nasz telefon zmienił się w mały tablet.

Trzeci kwartał tego roku to termin nieprzypadkowy. Premiera przełomowej konstrukcji Samsunga zbiegnie się w czasie z prezentacją nowych iPhone'ów, w tym jubileuszowego iPhone'a 8 z ekranem OLED. Koreańczykom zależy na skupieniu możliwie jak największej uwagi na sobie, a sam fakt dostarczania ekranów OLED Apple'owi to za mało.

O ile Samsung może rzeczywiście pokazać swój giętki smartfon już w okolicy wrześniowych targów IFA w Berlinie, to jednak nie mamy co liczyć na szybkie rozpoczęcie sprzedaży. Masowa produkcja ruszy nie wcześniej niż w 2018 roku.

Chińska konkurencja nie śpi

Z przecieków wiadomo, że chińscy producenci ekranów także prześcigają się w opracowaniu i wdrożeniu technologii składanych ekranów do masowej produkcji. Dlatego oddział Samsunga odpowiedzialny za produkcję ekranów (Samsung Display) robi co może, żeby jak najszybciej przygotować finalny produkt, gotowy do zamontowania w masowo produkowanym urządzeniu.

Na targach MWC 2017, za zamkniętymi drzwiami, koreański producent pokazał podobno wczesny prototyp składanego urządzenia. Obejrzeć mogło go bardzo wąskie grono partnerów producenta.

Kolejnym krokiem jest produkcja tysięcy prototypów i dystrybucja ich do swoich partnerów w celu oceny, przedstawienia uwag oraz oszacowania, czy składany, elastyczny ekran to produkt, który rzeczywiście warto jest wprowadzić do masowej produkcji. Biorąc pod uwagę entuzjazm mediów przy każdym przecieku na temat tej technologii, ocena partnerów wydaje się jedynie formalnością.

Sam mocno trzymam kciuki za Samsunga i mam nadzieję, że wkrótce ujrzymy smartfony, które wyjdą poza tę nudną, prostokątną ramkę. A Wy jak sadzicie? Chcielibyście mieć w kieszeni smartfon z elastycznym ekranem, który można jednym ruchem ręki rozłożyć i używać jako tablet?

Zobacz: LG z patentem na elastyczny smartfon
Zobacz:
LG - elastyczne smartfony w 2017 roku
Zobacz:
Rosnące przychody rynku elastycznych ekranów

Źródło tekstu: phonearena, etnews, wł

Komentarze
Zaloguj się