DAJ CYNK

Sferia planuje zbudować sieć LTE na częstotliwości 850 MHz

03.01.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 15

Ważne 0

0

Operator telekomunikacyjny Sferi rozpoczyna proces budowy sieci mobilnego dostępu do Internetu w technologii LTE 850 MHz.

Operator telekomunikacyjny Sferi rozpoczyna proces budowy sieci mobilnego dostępu do Internetu w technologii LTE 850 MHz.

Sieć powstanie na podstawie posiadanej przez Sferię ogólnopolskiej rezerwacji częstotliwości 850 MHz. Budowa sieci została opóźniona o kilka lat, z uwagi na toczące się postępowania administracyjne.

Korzystne dla Sferii rozstrzygnięcia prawne umożliwiają rozpoczęcie budowy sieci, dzięki której będziemy mogli zaoferować usługi w najnowocześniejszej dostępnej obecnie technologii dostępu do Internetu LTE. Budowa naszej sieci jest zgodna z postulatami UKE, aby likwidować "białe plamy" na Internetowej mapie Polski i zapewnić dostęp do szerokopasmowego Internetu jak największej liczbie Polaków - powiedział Dariusz Trzeciak, członek zarządu Sferii.

Sferia bierze również udział w postępowaniu przetargowym na pięć rezerwacji częstotliwości z pasma 1800 MHz, przeznaczonych do świadczenia na obszarze całego kraju mobilnych usług telekomunikacyjnych, w tym również do oferowania Internetu w technologii LTE.

Dzięki umowie z NFI Midas na dostawę sieci telekomunikacyjnej, Sferia będzie miała zapewniony dostęp do nowoczesnej infrastruktury.

Źródło tekstu: Sferia

Komentarze
Zaloguj się