DAJ CYNK

Samsungi Galaxy S8 i S8 Plus będą droższe od zeszłorocznych modeli

17.01.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6452

Ważne 3

2

Wielkimi krokami nadchodzą nowe flagowce Samsunga: Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus. A wraz z nimi nowa polityka cenowa firmy.



Wielkimi krokami nadchodzą nowe flagowce Samsunga: Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus. A wraz z nimi nowa polityka cenowa firmy.

Zeszłoroczne Samsungi Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge kosztowały w chwili premiery odpowiednio 700 i 800 euro. Już wtedy nie były to ceny niskie na tle konkurentów, jednak w tym roku należy spodziewać się znaczącej podwyżki cen.

Mniejszy z telefonów, Samsung Galaxy S8 wystartuje z ceną 850 euro. Tak przynajmniej donosi na Twitterze @Ricciolo1, którego przecieki wielokrotnie już sprawdziły się. Urządzenie zaoferuje obudowę o wielkości tej w Galaxy S7, ale dostaniemy ekran aż 5,7 cala, zamiast dotychczasowej przekątnej 5,1 cala. Gdy dołożyć do tego wodoszczelność i, jak co roku, topową wydajność, zapewne trudno będzie przejść obojętnie obok S8. Jednak nie da się ukryć, że powoli dochodzimy do momentu, gdy Apple przestaje być najdroższym z popularnych producentów telefonów.



Warto przypomnieć, że iPhone 7 w wersji z 32 GB pamięci wewnętrznej startował z ceną 759 euro, 869 euro kosztował wariant 128 GB, a 979 euro telefon w wersji z 256 GB pamięci wewnętrznej. 5,7 cala w Samsungu Galaxy S8 powoduje, że 4,7 cala w iPhone'ie 7 wygląda śmiesznie, ale jeśli Koreańczycy nie zadbają o odpowiednio dużą pamięć wewnętrzną, to nie każdą osobę może przekonać sam tylko ekran.

Oprócz tego, w przygotowaniu jest Samsung Galaxy S8 Plus, o gabarytach mniejszych niż Galaxy Note 4, ale z ekranem 6,2 cala zamiast 5,7 cala w porównywanym modelu. Jego ceny zaczynać mają się od 950 euro. Taniej, bo za 899 euro w chwili premiery nabyć można było iPhone'a 7 Plus z 32 GB pamięci wewnętrznej, 1009 euro kosztował średnio wariant ze 128 GB pamięci, a 1119 euro opcja z 256 GB pamięci.



Póki co, nie mamy jeszcze pewności jakie opcje pamięci wewnętrznej zaoferują nadchodzące galaktyki. W sieci krążą plotki o wariantach 64 i 128 GB, ale nie zostały one jeszcze potwierdzone choćby w bazach popularnych benchmarków. Cały czas mówi się jednak o tym, że przywrócony w Galaxy S7 czytnik kart pamięci, będzie dostępny i w linii S8. Chociaż więc do szybkiego uruchamiania aplikacji przyda się najwięcej wydajnej pamięci wewnętrznej, Samsung będzie miał niewątpliwą przewagę nad Apple'em w postaci możliwości dołożenia karty pamięci wykorzystywanej do gromadzenia zdjęć i filmów.

Zobacz: Nowe informacje o telefonach Samsung Galaxy S8 i S8 Plus
Zobacz: Galaxy S8 - podwójny aparat tylko w wersji Plus

Źródło tekstu: GSMArena, @Ricciolo1, wł

Komentarze
Zaloguj się
39. ~karl hungus
0

2017-01-18 14:51:57

SZOK! [ZOBACZ MEMY]

Odpowiedz

38. ~Seb
0

2017-01-18 09:54:32

@36. Oczywiście Rukki.

Odpowiedz

37. ~Seb
0

2017-01-18 09:53:36

@36. Rurki. Jak to nie ma wideopołączeń ??? No przecież są.

Odpowiedz

36. ~Rukki
0

2017-01-18 09:04:41

Ja w dalszym ciągu nie będzie videopolaczen to podziękuje temu ścierwu Kolejny raz wybiorę sprawdzony iPhone s6 plus

Odpowiedz

35. wiemar
0

2017-01-18 08:23:26

są tacy co zmieniają telefony co kilka miesięcy. co roku nowy samsung podobnie jak fani ajfona.dla mnie telefon z ekranem dotykowym nie powinien mieć żadnych przycisków na ekranie. zajmują tylko miejsce a te fizyczne po jakimś czasie łapią luzy i zaczynają skrzypieć.niestety samsung prawdopodobnie testuje nowy dizajn tylko na s8 bo wszystkie inne modele będą miały przyciski.bardziej mnie ciekawi to że telefon będzie posiadał aż 3 głośniki. zwykle telefony z głośnikami stereo oferowały słabą jakość rozmów. tutaj nie będzie tego problemu.

Odpowiedz

34. matteo
0

2017-01-18 08:08:14

LuiN: co jest śmiesznego w ajfonie 4,7 cala? ;) Ekran jest jaki jest, wielu ludziom się taki podoba i wcale nie uważają (ja też nie), że jest śmieszny ;)

Odpowiedz

33. ~Luku
0

2017-01-18 01:14:06

Wolę xiaomi. Używam Mi5 i nie zmienie za nic :-) kupiłby prawie 4x Mi5 w cenie jednego S8

Odpowiedz

32. ~
2

2017-01-17 23:49:35

Zabawka za 4 tysiące, którą za dwa lata trzeba będzie zezłomować, gdy niewymienna bateria się zużyje.

Odpowiedz

31. tMati
0

2017-01-17 23:36:52

@21 A5 2017 jest w cenie S5, także tego no... witaj Xiaomi i Meczu (nawet Oneplus się załapie).P.S. Czy usprawnili wreszcie nakładkę na tyle, by S8 w pół roku po zakupie nie wymagał fabrycznego resetu?

Odpowiedz

30. ~rozsądek
1

2017-01-17 23:30:05

Dobrze, że pojawił się Xiaomi i Huawei. Nikomu nie zazdroszczę, ale jednak wolę 4k wydać na inne cele. A kupowałem regularnie telefony tzw. TOP średnio 3-6 m-cy po premierze. Ale wtedy to była kwota 2k-2,5k. Widocznie świat stał się bogaty a ja zbiedniałem.

Odpowiedz

29. ~Szagru
0

2017-01-17 23:15:52

Między s7 a s6 jest znacząca róznica. Pytanie czy S8 mocno różni się od S7? Mam teraz s7 w plusie i z racji sporej ilości abonamentów będę myślał o kolejnych sprzętach. Myślę, że plus je wprowadzi dość szybko.

Odpowiedz

28. ~
0

2017-01-17 22:48:07

24, taa, niech od razu przejdą na CinemaScope, będą mogli bełkotać w reklamach o prawdziwie kinowych proporcjach, a przy okazji 6" będzie miało powierzchnię obecnych 5,5" - w reklamach będzie cudnie.

Odpowiedz

27. ~tomunia
0

2017-01-17 22:28:50

Ciekawie się zapowiadają nowości od Samsunga i LG wreszcie możemy mówić o jakimś powiewie świeżości. A jak to się sprzeda to zobaczymy

Odpowiedz

26. ~Jagun
0

2017-01-17 22:24:47

A ja tam jestem szczęśliwym posiadaczem s7 ;) Jeszcze przynajmniej przez półtora roku - aż się umowa z plusem będzie kończyć ;) Może wtedy s9 na przedłużenie wezmę ;D

Odpowiedz

25. ~Grzesiu
2

2017-01-17 22:16:05

Porąbało ich totalnie.

Odpowiedz