DAJ CYNK

Samsungi Galaxy A6 i A6+ zaprezentowane

Ta_Monika

Sprzęt

Po tygodniach domysłów i plotek Samsung zaprezentował modele Galaxy A6 oraz A6+. Czego możemy się spodziewać?Po tygodniach domysłów i plotek Samsung zaprezentował modele Galaxy A6 oraz A6+. Czego możemy się spodziewać?

Zarówno A6 jak i A6+ wyposażone będą w wyświetlacze Super AMOLED Infinity. Galaxy A6 będzie dysponował wyświetlaczem o przekątnej 5,6 cala i rozdzielczości HD+, natomiast większy brat będzie miał 6-claowy wyświetlacz o przekąnej Full HD. Obydwa urządzenia wyposażone będą diodę doświetlającą z przodu obudowy, natomiast przednie aparaty będą wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 16 Mpix oraz 24 Mpix.

Czytnik linii papilarnych umiejscowiony będzie z tyłu A6, poniżej głównego aparatu/aparatów. Mniejszą A6 zrobimy zdjęcia korzystając z 16 MP kamery, natomiast większa wyposażona jest w podwójny układ 16 Mpix plus 5 Mpix, dzięki czemu będzie (tak jak Samsung S9 Samsung Galaxy S9 i Samsung Galaxy Note 8 Samsung Note 8) korzystać z funkcjiLive Focus. Pojemność akumulatora będzie odpowiednio wynosić 3 000 i 3 500 mAh.

Samsung podaje, że oba modele będą wyposażone w asystenta głosowego Bixby. Zarówno mniejsza jak i większa A6 wyposażone będą w 32 GB pamięci wbudowanej, przy czym A6 ma mieć 3 GB pamięci rAM, a A6+ 4 GB pamięci RAM. Nie podano informacji o użytych chipsetach, można się jednak spodziewać zastosowania Exynosa 7870 w mniejszym modelu, natomiast w większym Snapdragona 450.

Ceny nie są jeszcze znane, niemniej zakłada się przedział cenowy pomiędzy 300 a 340 Euro dla mniejszego brata oraz pomiędzy 360 a 400 Euro dla wersji z plusem. Na polskim rynku smartfony pojawią się w drugiej połowie maja.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: samsung.com, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu