DAJ CYNK

Samsung zarobi więcej na iPhone'ie X niż na Galaxy S8

02.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 69

Ważne 3

2

Samsung jest jednym z dostawców części dla iPhone'a X, w tym wyświetlaczy OLED. Może to przynieść Koreańczykom większy przychód, niż ich własne smartfony.Samsung jest jednym z dostawców części dla iPhone'a X, w tym wyświetlaczy OLED. Może to przynieść Koreańczykom większy przychód, niż ich własne smartfony.

Jak podaje The Wall Street Journal, każdy egzemplarz iPhone'a X może przynieść koreańskiemu koncernowi około 110 dolarów przychodu, z czego sam wyświetlacz OLED kosztuje co najmniej 70 dolarów za sztukę. Jeśli uwzględnimy, że - zgodnie z przewidywaniami Counterpoint Technology Market Research - Apple sprzeda do lata 2019 roku 130 milionów egzemplarzy dziesiątki, da to kwotę przekraczającą 14 mld dolarów.

Tymczasem przewiduje się, że Samsung w okresie 20 miesięcy od wypuszczenia na rynek Galaxy S8, sprzeda 50 milionów tych smartfonów. W każdym z nich cena własnych komponentów firmy wynosi 202 dolary, co daje łącznie kwotę około 10 mld dolarów, czyli o 4 mld dolarów mniej, niż w przypadku iPhone'a X.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone X w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung Galaxy S8 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung Galaxy S8+ w katalogu.

Źródło tekstu: The Wall Street Journal, wł

Komentarze
Zaloguj się