DAJ CYNK

Samsung zaprezentował układ Exynos 8 Octa 8890

12.11.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3473

Ważne 4

0

Samsung zaprezentował układ Exynos 8 Octa 8890. To jeden z procesorów, który trafi do przyszłorocznego Galaxy S7.

Samsung zaprezentował układ Exynos 8 Octa 8890. To jeden z procesorów, który trafi do przyszłorocznego Galaxy S7.

Exynos 8 Octa 8890 został wykonany w 14 nm procesie technologicznym. Posiada ośmiordzeniowy procesor z czterema rdzeniami ARMv8 i czterema Cortex-A53. Według Samsunga ma on zapewnić 30% większą wydajność w stosunku do poprzednika. Za grafikę odpowiada układ graficzny Mali-T880. Jednostka zaoferuje LTE kategorii 12/13 (do 600 Mb/s dla pobierania i do 150 Mb/s dla wysyłania).

Produkcja układu ma ruszyć jeszcze w 2015 roku. Zapewne pierwszym urządzeniem, które zostanie wyposażone w Exynosa 8890 będzie Samsung Galaxy S7. Będzie to jedna z kilku wersji smartfonu, ponieważ Koreańczycy mają również wypuścić na rynek wersję ze Snapdragonem 820.

Źródło tekstu: Samsung; wł

Komentarze
Zaloguj się
16. PLANET
1

2015-11-13 21:32:58

Słyszałeś o backupach? Ludzie ponoć dzielą się na tych, którzy robią backupy i na tych, którzy zaczną je robić ; ) Na pejsie nie każdy wkleja swoje życie.. Niektórzy nawet nie mają ; ) Tel z Andkiem może działać spokojnie dłużej niż 2 lata (oczywiście pozostaje trochę szczęścia do postarzanych produktów), tylko też trzeba trochę umieć go używać.. U mnie S2 daje dalej radę jako zapasowy. Zresztą, dotyczy to tak samo smartów z iOSem, WP, BB czy czymkolwiek innym - i zresztą jest to zasada ogólna przecież..

Odpowiedz

15. ~
-1

2015-11-13 17:47:27

a poza tym po co trzymac tel z androidem dluzej niz 2 lata? to jest system ktory po tym czasie zaczyna sie sypac inteligenty i i tak trzeba zmienic tel nie z powodu baterii tylko systemu :)

Odpowiedz

14. ~
1

2015-11-13 17:44:13

dobra to zgubcie telefon z wasza magiczna karta SD i pozniej odzyskujcie dane zycze powodzenia poza tym tak sie martwicie ze ktos przeglada wasze zdjecia z wakacji a sami je na FB udostepniacie gdzie tu logika?

Odpowiedz

13. PLANET
1

2015-11-13 09:01:15

@4: krótko: root i apki ma gdzie się chce, a lwią część zwykle stanowią i tak filmy. Chmura to g*wno, choćby i mierzona w TB - szkoda nawet mojego czasu żebym to tłumaczył. Bateria zaczyna krócej trzymać zwykle po czasie, kiedy już dawno wskakuje postarzanie produktu, czyli już PO gwarancji, a koszty nie tyle jej co jej wymiany po gwarancji sprawdź sobie sam w ramach pracy domowej. Radio - wiele argumentów jest za, z prostych -wystarczy słabszy zasięg sieci.. i do tego KAŻDY wyjazd za granicę (komunikaty drogowe i wszelkie ostrzeżenia z RDSu nadawane tekstowo lub głosowo). Nie chcę tu wyciągać nie-merytoryki, ale aż się prosi jak widzę takie "komentarze"...

Odpowiedz

12. marrcus
0

2015-11-13 00:55:56

4. no własnie w doope se wsadz te chmure, jak można porównywać chmure do kary pamieciprzegladac se filmy w hmurze napewno sama przyjemność a bateria tylko w dół, a szczególnie tam gdzie zasięg jest a raz nie ma

Odpowiedz

1

2015-11-13 00:54:53

@4 Karty SD nie stoją w miejscu. Za rok będziesz miał 64 GB SD w śmiesznych cenach, a za 64 GB w telefonie trzeba słono płacić. Nowe SD obsłużą już 4k. Chmura to nadal dodatek, którym możesz się posiłkować ale nie zastąpisz SD. Wczasy za granicą, nawet tą bliską i twoja chmura leży. A druga SD w zapasie kosztuje pojedyncze złotówki. Podobnie z baterią, która przy ekranie 4k i nagrywaniu 4k, wsysa ją w pół dnia. Bzdury o wyższości niewymiennych baterii były dobre przy S2, ale przy S6-7 już nie przejdą. Chyba że lubisz tel z dyndającym powerbankiem. ;)

Odpowiedz

10. ~
0

2015-11-12 23:31:42

Proszę bardzo: kolega w nr 8 potwierdził gdzie my mamy chmurę:-)

Odpowiedz

9. ~radmax
0

2015-11-12 23:25:00

Kupując telefon za 3 tys. raczej stać Cię na pakiet internetu czy nową baterię, no chyba że sprzedałeś pół domu żeby go kupić i zaszpanować a w telefonie sim doładowywany za 5 zł na rok.

Odpowiedz

8. ~Adam
1

2015-11-12 23:09:31

Facet chmure to sobie w dup* wsadź. Raz, że to już nie jest prywatne tylko przeglądane (NSA). Dwa, żemusisz mieć neta ( pakiet danych ) i zasięg. A tu masz na takiej małej karcie. Wyciągasz i wkładasz dodrugiego fona i już jest ( prostota co nie? ).Tak samo bateria wyciągasz i wkładasz. A wiesz jak trzeba sie namęczyć wyciągając w s6 baterie?Popatrz sobie na filmiki na youtube przyssawk ( klej musi puścić ), opalarke coś do podważania itd.Nawet bym palcem nie kiwnął, aby się z tym męczyć. A niech jeszcze pęknie. Dziękuje postoje tojest sprzęt jednorazowy, aby kupić następny. Czy jesteś, aż tak zaślepiony i tego nie widzisz????

Odpowiedz

7. ~~
0

2015-11-12 23:04:51

Czekam na coś pokroju snapdragona 410, tylko w procesie technologicznym 14nm. W końcu bateria odetchnie. Bo obecny snapek 410 ssie baterie, ale ma cortexy a53, gdy snapek 400 ma a7. Różnica w wydajności jest, ale tylko ta bateria....

Odpowiedz

1

2015-11-12 22:32:57

4). chmura może i dla Ciebie, ale nie dla Niego - bo nie chce, aby ktoś mu tą chmurę wertował od deski do deski.

Odpowiedz

5. ~
0

2015-11-12 22:24:35

Pokorzystaj*

Odpowiedz

4. ~
-3

2015-11-12 22:23:34

@3 po co ci karta pamięci? Aplikakcje możesz przechowywać tylko w pamięci telefonu. Więc s6 ma jej więcej od s5 :-) a gdybyś zamiast narzekać poczytał o tym tel to byś wiedział że w s6 samsung gwarantuje w chmurze one drive 100 GB więc jest to lepsza opcja a co do baterii to nawet lepiej jak masz niewymienna bo wtedy masz 2 lata gwarancji nie rok jak przy wyjmowane więc jak Ci się zacznie Chrzanić to jesteś do przodu 5 dych bo oddajesz na gwarancję zamiast kupować nową a radia nie ma co instalować bo masz miliony aplikacji np. OpenFM to tyle znawco smartfonów najpierw kup pokerzysta potem oceniaj.

Odpowiedz