DAJ CYNK

Samsung Z4 - nowy smartfon z Tizenem

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4891

Samsung w końcu postanowił odświeżyć swoją ofertę produktów z Tizenem. W sierpniu tamtego roku mieliśmy możliwość poznania Samsunga Z2. Tym razem Koreańczycy mają dla nas Z4. Jak prezentuje się najnowszy smartfon z autorskim systemem Samsunga?Samsung w końcu postanowił odświeżyć swoją ofertę produktów z Tizenem. W sierpniu tamtego roku mieliśmy możliwość poznania Samsunga Z2. Tym razem Koreańczycy mają dla nas Z4. Jak prezentuje się najnowszy smartfon z autorskim systemem Samsunga?

Znamy strategię biznesową największego koreańskiego przedsiębiorstwa: armia budżetowców z serii A oraz J. Na ich czele flagowce z serii S. Jest jednak druga strona medalu. Ta, o której nie wspomina się aż tyle. Tizen.

Autorski system Samsunga najczęściej można spotkać w zegarkach. Na tym rynku Tizenowi udało się pokonać nawet Android Wear. Koreańczycy do tej pory zaniedbywali jednak segment smartfonów. Tizen jest tutaj przeznaczony przede wszystkim dla rynków rozwijających się.

Nie dziwi zatem fakt, że Z4 zapowiedziany został w pierwszej kolejności na rynek indyjski. Cena nie jest jeszcze znana, ale z pewnością będzie niższa niż modelu Samsung Z3. Specyfikacja Z4 plasuje go bowiem pomiędzy Z2 oraz Z3. Telefon ma mieć 1 GB RAM oraz czterordzeniowy procesor 1,5 Ghz. Samsung proponuje przekątną ekranu 4,5 cala oraz dwie kamery. Obie z 5 Mpix. Będzie można je kontrolować zarówno gestami jak i głosem. System operacyjny to oczywiście Tizen 3.0. Urządzenie wyjdzie w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i złotym. Na niektórych rynkach ma się pojawić wersja z dwiema kartami SIM.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło zdjęć: Samsung

Źródło tekstu: lesmobiles.com, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu