DAJ CYNK

Samsung z Tizen OS jednak pojawi się na rynku?

19.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3372

Ważne 2

0

Temat Tizen OS wraca jak bumerang. Najnowsze informacje mówią o premierze smartfonu z niższej półki cenowej w listopadzie tego roku.

Temat Tizen OS wraca jak bumerang. Najnowsze informacje mówią o premierze smartfonu z niższej półki cenowej w listopadzie tego roku.

Tizen OS zaczyna być powoli traktowany jak jednorożec - każdy o nim wie, wie jak wygląda, ale nikt nigdy go nie spotkał. Jak narazie wszystkie dotychczasowe zapowiedzi smartfonów z autorskim systemem Samsunga były po pewnym czasie odwoływane. Najnowsze informacje mówią o planach wypuszczenia więcej niż jednego modelu z okazji listopadowego święta Diwali, obchodzonego w Indiach.

Jak na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące specyfikacji urządzeń, ale na pewno mają to być smartfony z niższej półki. Możemy więc póki co zapomnieć o Samsungu Z. Koreańczycy chwalą się, że Tizen OS bez problemu będzie działał na smartfonie wyposażonym w zaledwie 256 MB pamięci RAM i należy spodziewać się smartfonów o podzespołach podobnej klasy.

Zaczęliśmy późno, ale jesteśmy bardzo skoncentrowani. To nie jest strzelanie na oślep. To gra, która powinna być toczona przez producenta sprzętu, a nie operatorów robiących szum wokół systemu - powiedział Tarun Malik, dyrektor media solutions center firmy Samsunga dla Azji południowo - zachodniej. Dodatkowo Malik dodaje, że Tizen OS ma z powodzeniem konkurować z mediami oferującymi streaming multimediów, jak choćby muzyczne serwisy typu Vodafone Music Store.

Zobacz: Smartfon z Tizen OS wycofany... ponownie

Źródło tekstu: indiatimes; wł

Tagi: samsung tizen
Komentarze
Zaloguj się
9. ~Hopla
0

2014-09-20 20:49:47

Czyli model wyjątkowo tani. Pewnie konkurencja dla najtańszych "bezsystemowych" Nokii. Może w takich krajach jest sens walczyć jak najtańszym sprzętem, lecz w Europie nie widzę takiego sensu.

Odpowiedz

0

2014-09-20 09:30:19

@7 a czego niby nie mogę zrobić na Symbianie? A problemem Androida nie jest różnorodność sprzętowa a JAVA. Gdyby aplikacje były pisane w jakimś natywnym języku to system działałby lepiej.

Odpowiedz

7. MaciejM
0

2014-09-20 00:57:04

Chcecie szybkiego, stabilnego i bezpiecznego systemu, a nie spojrzycie nawet Blackberry. Android też zadziała na 256 mb RAM, co z tego, że jedna karta w przeglądarce i 20-30 mb pamięci operacyjnej poszło na przeglądarkę. Maniiek twoje porównanie jest nic nie warte to tak jak porównywać DOSa co działał znacznie szybciej niż Windows 7. Skoro Symbian był takim idealnym i stabilnym systemem to zrób tyle rzeczy co zrobisz na androidzie, nie mówię tu o możliwościach sprzętowych, a o API. Chcecie optymalizacji ? Zamknięty system do tego przeznaczony tylko na JEDNĄ wersję sprzętową, a nie na kilkaset tak jak to jest w androidzie. Coś za coś. Czas skończyć z fragmentacją androida, i to nie z powodu różnych wersji systemu, a hardware.

Odpowiedz

6. ~wolf
0

2014-09-19 19:10:17

samsung jest tak wiarygodny jak....nasi politycy. po nauczce jaka dał klientow wpuszczajać ich w sytem bada... nie nalezy powaznie traktowac tej firmy

Odpowiedz

5. ~Ccc
-4

2014-09-19 18:55:16

Będzie jakaś informacja o Plusowym LTE. W nowych iPhone/''ach?

Odpowiedz

3. ~YnG
0

2014-09-19 18:45:15

Można jeszcze porównać czas pracy na baterii. ;)Mam nadzieję, że coś "wyjdzie" z tego Tizena.Im większy wybór na rynku tym lepiej dla konsumenta - konkurencja cenowa, funkcjonalna, itd. .A czy ktoś wie czy są jakieś plany dotyczące urządzeń z Tizenem, ale od innego producenta niż Samsung?W rozwój tego systemu jest zaangażowane podobno kilka firm.

Odpowiedz

0

2014-09-19 18:10:45

No dobra, nie ośmiokrotne a czterokrotne - jednak 64MB RAM.

Odpowiedz

0

2014-09-19 18:09:33

W sumie przy niewielkiej rozdzielczości i wysokiej optymalizacji systemu jak i aplikacji to może się udać. Nie należy porównywać tego do Androida w końcu. Weźmy taki Symbian: nawet na 32MB RAM działa lepiej niż Android na 256MB RAM - a przebicie jest ośmiokrotne.

Odpowiedz