DAJ CYNK

Samsung z patentem na bezramkowy smartfon

05.09.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4919

Ważne 3

1

Samsung otrzymał patent na smartfon z ekranem zajmującym cały przedni panel oraz wydzieloną przestrzenią na przedni aparat.



Samsung otrzymał patent na smartfon z ekranem zajmującym cały przedni panel oraz wydzieloną przestrzenią na przedni aparat.

Samsung zgłosił wniosek patentowy w maju 2016 roku i trzeba przyznać, że rysunek prezentujący schemat obudowy wygląda na tle dzisiejszych smartfonów już dość archaicznie. Na rysunku widzimy smartfon, którego prawie cały przedni panel zajmuje ekran oraz wydzieloną przestrzeń, w której miałby zostać umieszczony przedni aparat, głośnik rozmów oraz czujnik zbliżeniowy i oświetlenia.

Jak zdążyli nam już pokazać inni producenci, smartfon wcale nie musi mieć klasycznego głośnika rozmów, o czym przekonał nas Xiaomi Mi Mix, a wydzielona przestrzeń na przedni aparat może być znacznie mniejsza, o czym świadczy Essential Phone.

Nie wiadomo czy Samsung będzie chciał wykorzystać otrzymany patent np. w przyszłorocznym Galaxy S9.

Źródło tekstu: galaxyclub; wł

Tagi: patent samsung
Komentarze
Zaloguj się
13. ~frasag
0

2017-09-06 11:39:44

A kiedy będzie patent na nazwę Telepolis???

Odpowiedz

12. ~
0

2017-09-06 11:30:06

jak mozna w ogóle takie coś opatentowywać...a w ogóle to już sa takie telefony i to bynajmniej nie od samsunga, wiec jakim parwem oni hć mieć na to patnt? kuriozum

Odpowiedz

11. Goral
0

2017-09-06 08:49:41

@ 1,2,5 i reszta - nie musi mieć głośnika, bo w drgania wprowadzany jest EKRAN, a nie żadna ramka. Sharp stosował to w bezramkowych Aquosach już dobre 5 lat temu. Od początku roku ciekawi mnie jedno - jest wysyp bezramkowców, tu czytamy o patencie Samsunga - jak to się ma do tych starych rozwiązań Sharpa - nie opatentowali tego czy patenty wygasły ??

Odpowiedz

10. ~Maniuś
0

2017-09-05 23:31:19

@9 najpierw mógłbyś się nauczyć pisać, a potem mnie stukać. Pomysł nie jest zły, małbyś obie ręce wolne, małbyś takiego smartfona zawsze przy sobie. Sterowanie wzrokiem lub gestami. Oglądałbyś film jak w kinie. Co ci sie nie podoba

Odpowiedz

9. ~Pablosox123
0

2017-09-05 20:03:03

Manius stuknięcie się w łeb, takie coś było by bez sensu. Pomysły masz odnsztycy. Zajmij się sobą

Odpowiedz

8. ~
0

2017-09-05 18:57:24

@5 czyli jak nie przyłożymy ucha to nic nie słychać?

Odpowiedz

7. ~Maniuś
-1

2017-09-05 18:40:40

Mamy już smartfony od 10 lat, a nadal nie ma smartfona w okularach do powszechnego użytku. Taki smartfon miałby ekran 3*4m, byłby super do przeglądania netu

Odpowiedz

6. redrum
2

2017-09-05 18:32:07

Nie jestem pozytywnie nastawiany na bezramkowce, telefon wydaje się wtedu jeszcze bardziej podatny na uszkodzenia

Odpowiedz

5. msnet
1

2017-09-05 18:27:46

@1, Hotelarz - w Xiaomi Mi MiX rolę głośnika do rozmów w pewnym sensie pełni cały ekran. Cytując jeden z portali, który telefon testował: "Producent zdecydował się na wprowadzenie nowoczesnego rozwiązania które wprawia ramkę w wibracje, dzięki czemu można rozmawiać. Dźwięk wydobywa się z ekranu w miejscu w którym przyłożymy ucho (głośnik piezoelektryczy)".

Odpowiedz

4. tMati
-1

2017-09-05 18:27:18

Mogłoby byc ciekawie gdyby Apple w IP8 planowało taki wygląd.

Odpowiedz

3. ~cKlock
-1

2017-09-05 18:14:09

@2 raczej nie oto chodzi, sam mam słuchawki z przewodnictwem kostnym i posiadają one głośniczki

Odpowiedz

2. ~Ice2
-1

2017-09-05 17:49:55

@1 poszukaj przewodnictwo kostne

Odpowiedz

1. ~Hotelarz
1

2017-09-05 17:42:04

"smartfon wcale nie musi mieć głośnika rozmów" nie rozumiem wytłumaczy ktoś?

Odpowiedz