DAJ CYNK

Samsung wypomina Apple słabą baterię w iPhonie

18.07.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7009

Ważne 6

5

Samsung przygotował serię spotów reklamowych, w których chwali się funkcją oszczędzania energii w Galaxy S5. Przy okazji tradycyjnie naśmiewa się przy tym z użytkowników smartfonów Apple.

Samsung przygotował serię spotów reklamowych, w których chwali się funkcją oszczędzania energii w Galaxy S5. Przy okazji tradycyjnie naśmiewa się przy tym z użytkowników smartfonów Apple.

O tym, że Apple i Samsung bardzo się "lubią" wiadomo od dawna. Wyrazy miłości wypływają z sal sądowych w trakcie kolejnych batalii patentowych, jak również ze spotów reklamowych obydwu producentów. Tym razem Samsung reklamuję tryb ekstremalnego oszczędzenia baterii. Podczas korzystania z niej ekran smartfonu staje się czarno biały, a jego "funkcje życiowe" zostają ograniczone do niezbędnego minimum. Więcej na ten temat w naszym teście telefonu Samsung Galaxy S5.

W pierwszym spocie użytkownicy iPhone'ów zostali nazwani mianem "wall huggers", ze względu na konieczność częstego "przytulania się" do ścian, a konkretniej do gniazdek elektrycznych.

<: F1806 :>

Druga reklama, to wyzwanie postawione Samsungowi Galaxy S5. Dwóch Panów miało odbyć podróż samochodem w poprzek Stanów Zjednoczonych bez ładowania smartfonu. Z pomocą przyszedł tryb oszczędzania baterii. Galaxy S5 wytrzymał 7-dniową wycieczkę, 3504 mile przejechanej drogi, 150 godzin podróży, 13 przejechanych stanów, wysyłając w tym czasie 86 wiadomości, wytrzymując ponad 16 minut rozmów, wykonując 119 zdjęć o rejestrując ponad 4 minuty filmów.

Źródło tekstu: BGR

Komentarze
Zaloguj się
46. ~@Gmo
0

2014-08-01 01:03:33

Guzik dwuzakresowy... Ciekawa nazwa, ale wiem, o co chodzi. Miałem to w k800i, k850i, n82, obecnie w Xperii S. W /''bezandroidowcach&quot; to się sprawdzało. W obecnej eSce fizyczny klawisz tylko do odpalenia aparatu na szybko. A do fot? Autofocus i dotyk. Sprzętowym klawiszem wywołuję poruszenie telefonu, co czasem kończy się nieostrym zdjęciem. Wolę sprzętowym klawiszem wybudzić aparat, a fotę cyknąć dotknięciem ekranu, z focusem na ten obszar, gdzie dotykam. Ostrość tam, gdzie chcę. A trzeba przyznać, że /''eska/'' robi świetne zdjęcia, jak legendarny k800i, który przy wgranych sterach i flashu, zamiatał pod dywan większość kompaktowych cyfrówek.

Odpowiedz

45. ~GMOzabija
0

2014-07-22 19:52:43

ani szajsung ani ogryzek jeszze nie oferuja guzika dwuzakresowego do zdjec... dla mnie tylko sony nokia na razie

Odpowiedz

44. ~dejwid11
0

2014-07-22 00:43:13

@39- wlasnie te telefony sa popularne i napewno nie przez te modele nokia stracila popularnosc. Miałem androida przez kilka miesiecy i tylko czekałem az ktos kupi ten szmelc.. mailem dosyc zawieszania sie, ladowania baterii po kilkunasti godzi i tego beznadziejnego dotykowego ekranu:) I na nic mi byly te super procesory montowane w tych tel, a aprat gorszy od noki e72. Totalna beznadzieja na sile wam wcisneli te zabawki a wy sie tym podniecacie chociaz normalny czlowiek wkorzystuje moze z 10% mozliwosci swojego smartfona bo reszta mu nie potrzebna... Wiadomo rozwoj jest potrzebny ale to chyba poszlo troche w zlym kierunku. Pozdrawiam uzytkownikow dobrych tel a nie zabawek;)

Odpowiedz

43. ~rough
0

2014-07-21 14:00:06

@23 - buhaha

Odpowiedz

42. ~zs//x
0

2014-07-21 13:42:38

z chęcią wystartowałbym moją z2 z tą waszą lumią. Jestem w stanie postawić 100zł na stół że wytrzyma mi dłużej bateria :)

Odpowiedz

41. ~
-1

2014-07-21 09:21:38

Czy tylko ja zauwazyłem ze jezeli ktos nie pisze o Androidzie to od razu dostaje &quot; - &quot; ? Prawie kazdy kom. w którym kots wspomina o zaletach Lumi/Windowsa albo o laBoga iOSa to juz kom. ma &quot; - &quot;. I najlepsze ze osoby opisujace zalety androida kaza tym pozostałem zastonawiac sie i uzywać mózgu, kiedy sami tego raczej nie robie niepotrafiąc zauwazyc ze inny system niz ich własny moze byc tez dobry ...

Odpowiedz

40. ~
-1

2014-07-21 08:24:19

@39 - ogarnij się. Jest ich wiele bo są popularne i wcale nie &quot;niesprzedawalne&quot; - od ręki schodzą np. na Allegro... Ceny ich nie są już wysokie, co tylko podnosi ich atrakcyjność. Sam będę niedługo kupował E72, bo nie ma innego dobrego taniego telefonu z fizyczną qwerty - porównywalne są tylko BB 9320 i 9360, ale tutaj jest sporo szmelcu nawiezionego z Wielkiej Brytanii, więc po co ryzykować. No i Nokia ma np. HD Voice, więc proszę, nie wypowiadaj się, jeżeli się na czymś nie znasz. Nie ma lepszych telefonów z nastawieniem na dużo pisania.

Odpowiedz

39. ~Lol
1

2014-07-21 08:11:58

@38 Wszystko fajnie tylko ze portale aukcyjne i punkty z komorkami pekaja w szwach od tych E72, E52 i innych niesprzedawalnych Nokii wiec dlaczego tak sie dzieje skoro to takie doskonale urzadzenie? Gdyby takich jak Ty bylo 500 mln to moze Nokia dalej by istniala?

Odpowiedz

38. ~dejwid11
-1

2014-07-21 00:32:26

Nokia E72 - 250 zrobionych zdjec, nawigacja okolo 1,5 h, 5 dni czuwania baterii, bez zadnych czarno bialych wyswietlaczy i innych dziwnych systemow. Caly czas bez problemow i zadnego oszczedzania baterii! smiac mi sie chce jak czytam takie artykuły;)

Odpowiedz

37. ~
-1

2014-07-20 23:37:58

#18: zgadza się Witek. I dlatego właśnie tak trudno Ci się nieraz przyznać do błędu.

Odpowiedz

36. ~Calm7
-1

2014-07-20 21:19:48

35). Nie wytrzymalszego, a pojemniejszego ogniwa - tak to należy przedstawiać. Wytrzymalsze ogniwo ma Lumia, a pojemniejsze /większe ma Ascend.

Odpowiedz

35. ~AscendMate
1

2014-07-20 20:47:52

#32 porównuje to najprościej jak się da - pod względem wytrzymałości akumulatorka w poszczególnych testach :) bajecznie proste, i w tym kontekście Lumia dostała baty.czyż nie?#33 - względne propocje są zachowane, oba urządzenia to phablety, oba mają ekran o przekątnej 6 cali lub większej, oba posiadają wszystkie dzisiejsze nowinki techniczne, łącznościowe, i inne trele morele. nie podstawiaj tutaj n 3310 bo to zupełnia inna sprawa. obracamy się w temacie phabletów, smartfonów. i w tym zakresie, i kontekscie wytrzymałosci ogniwa nie ma lepszego androida na rynku.

Odpowiedz

34. ~marrcus
1

2014-07-20 19:02:36

ile czego by wytrzymała, chyba upadków

Odpowiedz

33. Blank
0

2014-07-20 17:57:16

@31, oczywiście bez znaczenia jest znacząca roznica w specyfikacji - m.in. procesor, grafika, itd.Ciekawy jestem ile wytrzymalaby Nokia 3310, gdyby miała do dyspozycji akumulator o pojemności ponad 3000 mAh...

Odpowiedz

32. ~Calm7
0

2014-07-20 17:50:37

31). Ale nie moja wina, że Lumia ma większą rozdzielczość, i więcej ppi niż Ascend. Porównujesz tak, aby wyszło tylko Twoje białe, a na to się nie zgadzam, bo czarne też jest.

Odpowiedz