DAJ CYNK

Samsung wymieni pracowników na roboty

20.10.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3889

Ważne 5

3

Samsung, przy wsparciu koreańskiego rządu, zainwestuje w roboty, które w przyszłości mają zastąpić pracowników w fabrykach urządzeń mobilnych.

Samsung, przy wsparciu koreańskiego rządu, zainwestuje w roboty, które w przyszłości mają zastąpić pracowników w fabrykach urządzeń mobilnych.

Rosnące koszty produkcji, związane między innymi z rosnącym wynagrodzeniem minimalnym w Chinach, zmuszają producentów elektroniki do szukania oszczędności. Szczególnie firmy produkujące tak wiele urządzeń oraz podzespołów jak Samsung stale szukają sposobu na obniżenie kosztów produkcji.

Samsung zamierza rozpocząć produkcję robotów zdolnych do wykonywania skomplikowanych czynności manualnych, do których obecnie zdolni są tylko ludzie. Pomóc ma w tym koreański rząd, który wspomoże projekt kwotą 14,8 mld dolarów.

Z jednej strony obniżenie kosztów produkcji może w przyszłości korzystnie wpłynąć na wysokość cen elektroniki, jednak z drugiej strony spowoduje to masowe zwolnienia zbędnych pracowników, niekorzystnie wpływając na gospodarkę państw, które obecnie zajmują się produkcją podzespołów.

Jeśli plan Samsunga przyniesie oczekiwane rezultaty, to kolejną firmą zainteresowaną zatrudnieniem robotów jest Foxconn, któremu pomysł bardzo się spodobał.

Źródło tekstu: ubergizmo; wł

Tagi: samsung
Komentarze
Zaloguj się
38. ~fref
0

2015-10-21 20:48:26

Nikt nikomu nie każe żeby za kilka lat było na świecie 8 mld. ludzi. Po co tyle się pytam przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji, informatyzacji.

Odpowiedz

0

2015-10-21 13:50:53

@ Nomedaj Jedyny rozsądny, który rozumie co mówi. Podpinam się pod opinie.

Odpowiedz

36. ~HD
0

2015-10-20 21:01:42

Myslałem, że to Samsung wspiera koreański rząd a nie odwrotnie:)

Odpowiedz

35. ~Srr
0

2015-10-20 17:53:23

U nas będzie lepiej. .. kto oglądał debatę albo wiadomości to wie ze i u nas podniosą place min. Ponieważ u nas może nie być kasy na takie roboty to prace przejmie pozostała załoga firmy. Jestem robotem zapie. .. w sobote

Odpowiedz

0

2015-10-20 16:53:09

@Calm7. Miałeś już przecież zamykane kopalnie i stocznie. Ludzie znaleźli pracę w handlu, transporcie, usługach. Część oczywiście poszła na emerytury i renty. Część poszła na zasiłek. Ale ogólnie zmienili pracę na inną.

Odpowiedz

33. Nomedaj
1

2015-10-20 16:46:54

Ucięło mi koment. Miało być tak:... projektantami mody, masażystami, psychoanalitykami, sportowcami, fotografami youtuberami itd. itp.W gospodarce nie chodzi o dawanie pracy, tylko o wytwarzanie towarów i usług. Im mniejsza cena wytworzenia, tym bardziej dostępny jest produkt. Dlatego dzisiaj każdy z nas, nawet zarabiając tę minimalną krajową, ma dostęp do cudów, jakie nie śniły się naszym dziadom, albo usług, na które mogła pozwolić sobie tylko arystokracja. Ale wpierw ludzie musieli "potracić" pracę w kamieniołomach, przy hodowli koni, sianokosach, traganiu dokumentów, wkręcaniu śrubek.

Odpowiedz

1

2015-10-20 16:41:30

29). a co to, mało gołębi jest..?;-)a niby czym zapłaci za grę /film - ten, co kupował i płacił dzięki temu , że pracował zamiast maszyn?Powiedzmy taki górnik - wywalą wszystkich na powierzchnię, na dół pójdą roboty. I co , pola będą orać? Złota szukać? Nie!

Odpowiedz

31. ~
0

2015-10-20 16:38:10

@29 opanuj się

Odpowiedz

2015-10-20 16:33:22

#29: zawsze gdzieś jest jakaś granica

Odpowiedz

29. Nomedaj
1

2015-10-20 16:26:03

Do wszystkich oburzonych:Wyrzućcie komórki, a wiadomości piszcie na kartkach i zatrudniajcie posłańców, by dostarczali je adresatom.Zezłomujcie swój samochód i zatrudnijcie tragarzy noszących was w lektyce.Nie kupujcie wody mineralnej butelkowanej przez maszyny, tylko chodźcie do studni, albo płaćcie komuś, kto zrobi to za was.I w ogóle cofnijcie się do paleolitu.Nie rozumiecie, że rozwój cywilizacji polega na redukcji ludzkiej pracy potrzebnej do osiągnięcia danego rezultatu? Już skonstruowanie pierwszej motyki zabrało ludziom pracę na polu, bo teren, który wcześniej ręcznie musiało spulchniać dziesięcioro łebka, teraz mógł obrobić jeden kolo. Dzięki temu reszta miała czas, by zająć się innymi rzeczami, jak szycie lepszych ubrań, wymyślanie lepszych narzędzi, malowanie, granie muzyki itd. I tak się dzieje cały czas. Dzięki mechanizacji kolejne nasze potrzeby są zaspokajane coraz mniejszym kosztem, ale w miarę zaspokajania jednych, rodzą się następne, które trzeba zaspokoić.Gdyby mechanizacja rzeczywiście powodowała bezrobocie, to już dawno 90% ludzi nie miałoby pracy. W rzeczywistości zmienia się jedynie struktura zatrudnienia - procentowo coraz mniej w rolnictwie i przemyśle, a coraz więcej w usługach. Moim ulubionym przykładem jest sztuka i przemysł rozrywkowy - każdy dzisiaj ma dostęp do setek kanałów telewizyjnych, niezliczonej ilości filmów, płyt z muzyką, czasopism, gier komputerowych - przy produkcji których pracę znajduje coraz więcej ludzi. 30 lat temu grę komputerową tworzyła jedna-kilka osób. Dzisiaj, w co lepszych produkcjach, "creditsy" potrafią lecieć pół godziny - czasem trudno uwierzyć, jaka rzesza ludzi znajduje pracę przy tworzeniu jednej gry.Dzięki mechanizacji ludzie, którzy 100 lat temu byliby potrzebni na polach, w fabrykach, na placach budów, dzisiaj mogą zostać programistami, grafikami, scenarzystami, muzykami, projektant

Odpowiedz

28. ~Hgddsfhjjgdd
0

2015-10-20 16:12:54

A w Polsce bieda i nędza! Nic tu nie ma w tej polandii cudlandii!

Odpowiedz

27. ~
1

2015-10-20 16:02:52

Matrix coraz bliżej. Człowiek to jednak dziwna istota. Skomplikowany mechanizm, który w imię rozwoju podąża do samozagłady.

Odpowiedz

26. ~student
0

2015-10-20 15:33:06

, zmien miliardy na milionpoza tym dobrze wprowadzic praktyke linkowania do źródla

Odpowiedz

25. ~Ja±
1

2015-10-20 15:30:07

nie kumam.... przecież samsung wychodzi na swoje, zarabia i wszyscy są jako tako happy - po co te maszyny..?aha..! żeby zarabiać jeszcze więcej!!!

Odpowiedz